W jaki sposób określić statystykę postaci??

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9415
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: W jaki sposób określić statystykę postaci??

Post autor: MichalStajszczak »

Draguś pisze:Ja nadal twierdzę, że mając łeb na karku, jakieś pojęcie o tym, co by się chciało osiągnąć i umiejętność myślenia logicznego i odpowiednio dużo testów osiągnie się sukces bez jakichś wag i innych pierdół.
CleverSteps pisze:Troche mi szkoda testerow do takiego podejscia Draguś:) Wychodze z zalozenia, ze warto najpierw dobrze przygotowac balans gry, a na zywo eliminowac tylko rzeczy, ktore zniechecaja graczy (nawet jesli teoretycznie matematycznie powinno byc ok). Bez podstawowej matematyki i statystyki sie nie obejdzie.
Kilka dni w tym wątku podałem przykład na to, że zwolennikiem "testowania zamiast liczenia" jest Ignacy Trzewiczek. (Była zresztą dość burzliwa dyskusja na ten temat w wątku, dotyczącym gry Stronghold.) Oczywiście można w ten sposób projektować gry, ale nie wiem, czy jest to efektywna metoda, skoro (jak sam Ignacy stwierdził) musiał wyrzucić 40% tworzonych przez 4 miesiące kart tylko dlatego, że nie policzył rozkładu losowanych kart (przy uzyciu arkusza kalkulacyjnego można to było zrobić w 5 minut).
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W jaki sposób określić statystykę postaci??

Post autor: Maxxx76 »

Robienie gry na żywioł nie sprawdza się NIGDY. Wychodzi z tego byle co nawet, gdy początkowy pomysł był dobry.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: W jaki sposób określić statystykę postaci??

Post autor: genek »

to czym się różni ten dobór wag od dobrania statystyk na oko skoro wagi i tak dobierasz na oko?
Draguś
Posty: 69
Rejestracja: 24 kwie 2015, 14:41

Re: W jaki sposób określić statystykę postaci??

Post autor: Draguś »

Ja tam testerom nie współczuję, nigdy jeszcze mi się nie zdarzyło by po dojsciu do fazy testowania z kimś innym wyskakiwaly tak rażące błędy których jux na tym etapie nie powinno być.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W jaki sposób określić statystykę postaci??

Post autor: Maxxx76 »

Głuchy ze ślepym o kolorach...
Draguś
Posty: 69
Rejestracja: 24 kwie 2015, 14:41

Re: W jaki sposób określić statystykę postaci??

Post autor: Draguś »

To chyba ja jestem ten głuchy, bo kolory to ja widzę.
ODPOWIEDZ