Tajniacy - Codenames

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Tajniacy - Codenames

Post autor: kinioo »

Witam,

Ma ktos moze dostep do pelnej listy hasel (polskich) w grze Tajniacy ??

Chcialem przerobic angielska wersje 'Codenames' na angielsko-polska, ale nie wiem czy hasla sa takie same (watpie) I tlumacznie 'like for like' ma sens.

Dziekuje,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: kaszkiet »

Hasła nie są takie same.
Taka przeróbka to mnóstwo roboty. Gra jest dosyć tania i moim zdaniem warto ją kupić także żeby docenić świetną pracę Rebela przy tłumaczeniu.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: kinioo »

kaszkiet pisze:Hasła nie są takie same.
Taka przeróbka to mnóstwo roboty. Gra jest dosyć tania i moim zdaniem warto ją kupić także żeby docenić świetną pracę Rebela przy tłumaczeniu.
Nie powinno byc duzo roboty.

Koszulki na karty, wydruk polskich hasel i naklejenie na koszulki.

Moze masz racje, z tym ze tu, w UK jest raczej marny dostep do polskiej wersji...

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: BartP »

Piracenie polskiej wersji jest nieetyczne. Pytanie o to publicznie na forum również. Chcesz okraść polskiego wydawcę z jego ciężkiej pracy przy tłumaczeniu. Kup z polskiego sklepu z wysyłką do UK albo kup, jak wrócisz na chwilę do Polski.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: crsunik »

Piracenie jakiejkolwiek wersji jest nieetyczne ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: donmakaron »

kinioo pisze:Ma ktos moze dostep do pelnej listy hasel (polskich) w grze Tajniacy ??
Pewnie rebel będzie miał, mają tu konto na forum, można napisac PW ;)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: kinioo »

BartP pisze:Piracenie polskiej wersji jest nieetyczne. Pytanie o to publicznie na forum również. Chcesz okraść polskiego wydawcę z jego ciężkiej pracy przy tłumaczeniu. Kup z polskiego sklepu z wysyłką do UK albo kup, jak wrócisz na chwilę do Polski.
Nie widze problemu z przetlumaczeniem wersji angielskiej na polska - mysle, ze z tym sobie poradze, choc to 'ciezka' praca (przynajmniej dla nektorych) I moze byc nazwane 'piraceniem' wersji angielskiej?!), ; chodzi mi raczej o roznice w haslach miedzy wersja angielska a polska !!

Mysle tez, ze z tym 'piraceniem' to troszke przesadziles. Nie robie calej gry, posiadam kopie oryginalna, nie drukuje kart, instrukcji itp - zapytalem o hasla z polskiej wersji dla porownania z tym co mam.

Juz rozwiazalem problem tlumaczac 'like for like'...15min roboty; jednak cigle jestem ciekaw ile hasel sie rozni.

Dziekuje jednak bardzo, za Twoj czas I odpowiedz.

Z 'etycznymi' pozdrowieniami,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: kaszkiet »

kinioo pisze: Nie widze problemu z przetlumaczeniem wersji angielskiej na polska - mysle, ze z tym sobie poradze, choc to 'ciezka' praca (przynajmniej dla nektorych)
Próbowałem Cię delikatnie zniechęcić, bo zgadzam się z BartemP. Tłumaczenie tej gry to nie jest wrzucenie treści w Google Translate, tylko poważne zastanowienie się nad każdym hasłem i jego wieloznacznością, która w każdym języku wygląda inaczej. I za to trzeba docenić wydawcę.
Nikt Ci nie broni przygotowania tłumaczenia na własną rękę, ale polski wydawca za swoją pracę powinien być wynagrodzony.

A swoją drogą tłumaczenie, drukowanie, wycinanie i wkładanie w koszulki 400 haseł i to tak, żeby nie zasłaniały angielskich to moim zdaniem jest mnóstwo roboty nie wartej 50 zł, które trzeba wydać na nową grę.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2016, 10:47 przez kaszkiet, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: BartP »

Nie mam nic przeciwko, żebyś sobie tłumaczył na własną rękę. Ale proszenie ludzi o oficjalny przekład powinno być piętnowane. Prosisz o coś, w co polski wydawca włożył sporo pracy i za co między innymi mu płacisz, kupując polską wersję. Nie płacisz, nie masz.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: genek »

BartP: to moze wyrażaj się jakoś sensowniej właśnie, bo zdania "chcesz kogoś okraść z pracy" jest nielogiczne, ukraść to można telefon, portfel, samochód, a nie pracę
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: kinioo »

Dzieki Wszystkim,

Temat uwazam za zamkniety.

Kazdy ma prawo do swojego zdanie, a ktos inny wcale nie musi sie z tym zgodzic.

Milego grania zatem.

Ps,

Bez watpienia, przy najblizszej okazji bycia w Polsce gre, tak czy siak, zakupie.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: BartP »

genek pisze:BartP: to moze wyrażaj się jakoś sensowniej właśnie, bo zdania "chcesz kogoś okraść z pracy" jest nielogiczne, ukraść to można telefon, portfel, samochód, a nie pracę
Byłbym wdzięczny, jakbyś powstrzymał się jednak od sugestii nt. tego, jak mam się wyrażać. Sugerujesz mi jeszcze brak sensu i logiki, co jest po prostu chamskie.
A tak na marginesie, to możesz myśleć, jak myślisz, ale racji prawnie nie masz.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: genek »

BartP pisze:Sugerujesz mi jeszcze brak sensu i logiki, co jest po prostu chamskie.
A tak na marginesie, to możesz myśleć, jak myślisz, ale racji prawnie nie masz.
LOL co jest w tym niby chamskiego? mówienie komuś, że powiedział coś nielogicznego nie jest chamskie
W prawie to można nawet napisać, ze koło jest kwadratem, co nie sprawia, ze takie zdanie jest logiczne.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Tajniacy - Codenames

Post autor: kinioo »

Koniec klotni Panowie, jestesmy dorosli.

Miego grania,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
ODPOWIEDZ