[PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

[PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: misioooo »

Prace rozpoczęte.
KLIK - Google Drive

Jak ktoś chce pomóc tłumaczyć karty, poprawić to co już jest etc. - jest tam arkusz excela...

--
Aktualizacja - karty odkryć wszystkie PL (łącznie z dodatkiem Sentience).
--
Aktualizacja - hexy do podstawki gotowe. Może jak mi się zechce zmienię kolor na cytadelach - wyszedł po druku identyczny jak jeziora... Nie przeszkadza to w grze :)
Po 5 hexów na A4. Tak zrobione dla ułatwienia wycinania (4 cięcia i 12 krawędzi ucięte).
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2016, 11:35 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: Sir_Yaro »

Ja bym zasugerował aby na heksach te kolorowe obramowania trochę rozmyć (albo zrobić przeźroczyste) od wewnątrz żeby było miękkie przejście między obrazkiem, a ramką.
Kolor bym zamienił w radial gradient. Albo bym zaszumił kolor lub dołożył jakąś teksturę aby tam się coś działo.

Wg mnie takie drobne zmiany bardzo poprawią wygląd tych kolorowych heksów.


Na kartach bym zobaczył czy inne fonty nie poprawią wyglądu kart. Teraz te napisy są totalnie zwykłe - takie biurowe. :) A karty dotyczą czegoś zdecydowanie niezwykłego. I obrazki i opisy i wygląd kart. Nie wiem czy to nie może wyglądać lepiej. :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: misioooo »

Dzięki za uwagi. DObry pomysł z tymi obramowaniami na hexach. Coś pokombinuję :)
Co do fontów na kartach... Cóż, nauczony doświadczeniem - karta ma być przede wszystkim czytelna... I standardowego Ariala, Couriera czy Calibri mi i wielu moim znajomym najłatwiej się czyta ;P Ale też sprawdzę co tam mam w kolekcji z polskimi znakami i podrzucę próbki (zmiana fonta w nandecku to... wybranie nowego z listy ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: Sir_Yaro »

Z tą czytelnością masz rację.
Wczoraj podczas drukowania karty na kiepskiej atramentówie okazało się, że fajny font wygląda na papierze bardzo słabo. I musiałem zmieniać aby było czytelnie. :(
Porównaj:
Obrazek Obrazek

I chyba zmienię drukarkę...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: misioooo »

Ja mam taką na 5 tuszy (CMYK i czarny pigmentowy czy jak to się tam nazywa). I o ile fotki na papierze foto drukuje OK, to już z moimi pracami gorzej... Nie wiem od czego to zależy (choć kart ani kafli nie robiłem nigdy na papierze foto - trzeba będzie spróbować)... Czego oczekiwać po drukarce za 300zł? ;P
Karty chyba przerobię na "printer-friendly", bo te z czerwonym tłem wyszły... Brzydko po wydrukowaniu ;P Kolory się wogóle nie zgadzają i są ogólnie strasznie ciemne.

Karty Szpiegostwa już mniej tuszu żrące (i też tak zrobię te odkrycia) - wyszły po wydrukowaniu duuużo lepiej, ładniej i czytelniej:
Spoiler:
Może te Szpiegi wyszły lepiej, bo uczę się korzystać z Inkscape'a ;P Tam na wektorach się tworzy dokumenty więc jakość niezależnie od skali powinna być max możliwa... Grafiki mam w dużo większej rozdzielczości niż potrzebuję.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: misioooo »

Dorzuciłem karty Szpiegostwa i excela z tłumaczeniem Szpiegostwa
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
PawelKarolak
Posty: 143
Rejestracja: 24 sty 2016, 15:25

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: PawelKarolak »

misioooo pisze:Czego oczekiwać po drukarce za 300zł? ;P
W ostatni weekend natknąłem się na drukareczkę z systemem stałego zasilania. Podobnież koszt druku jednej kartki nawet poniżęj 1gr.
Canon 1400 czy jakoś tak... Na razie popróbuję na innej drukować ale zobaczymy czy nie zainwestuję za jakiś czas. A koszt 499zł
Ta drukarka znalazła się też w teście drukarek z tymże właśnie systemem, zatem jest chyba w miarę porządna...
Paweł Karolak
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: Sir_Yaro »

PawelKarolak pisze:
misioooo pisze:Czego oczekiwać po drukarce za 300zł? ;P
W ostatni weekend natknąłem się na drukareczkę z systemem stałego zasilania. Podobnież koszt druku jednej kartki nawet poniżęj 1gr.
Canon 1400 czy jakoś tak... Na razie popróbuję na innej drukować ale zobaczymy czy nie zainwestuję za jakiś czas. A koszt 499zł
Ta drukarka znalazła się też w teście drukarek z tymże właśnie systemem, zatem jest chyba w miarę porządna...
HA! Cały ostatni tydzień rozważałem pomiędzy epson L130, a właśnie Canon G1400. W końcu zrezygnowałem z obu i kupiłem droższą droższego epsona L805 który jest już drukarką foto.
Przy tych drukarach z CISS'em to rzeczywiście jedynym zauważalnym kosztem jest koszt papieru, a z atramentów to tylko da się zauważyć, że ubywa czarnego :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: misioooo »

Koszt kosztem, ale jakość też ma znaczenie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: Toudi »

Sir_Yaro pisze:
PawelKarolak pisze:
misioooo pisze:Czego oczekiwać po drukarce za 300zł? ;P
W ostatni weekend natknąłem się na drukareczkę z systemem stałego zasilania. Podobnież koszt druku jednej kartki nawet poniżęj 1gr.
Canon 1400 czy jakoś tak... Na razie popróbuję na innej drukować ale zobaczymy czy nie zainwestuję za jakiś czas. A koszt 499zł
Ta drukarka znalazła się też w teście drukarek z tymże właśnie systemem, zatem jest chyba w miarę porządna...
HA! Cały ostatni tydzień rozważałem pomiędzy epson L130, a właśnie Canon G1400. W końcu zrezygnowałem z obu i kupiłem droższą droższego epsona L805 który jest już drukarką foto.
Przy tych drukarach z CISS'em to rzeczywiście jedynym zauważalnym kosztem jest koszt papieru, a z atramentów to tylko da się zauważyć, że ubywa czarnego :)
Mowisz o wydrukach w kolorze? Az tak tanio wychodzi?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: Sir_Yaro »

Toudi pisze: Mowisz o wydrukach w kolorze? Az tak tanio wychodzi?
Mówię o wydrukach pełnych stron A4 w kolorze, w najwyższej jakości.
W tej chwili mam najtańsza istniejącą drukarkę atramentową CANON MG2450 + osobno kupiony CISS. Razem 200zł.
Wydrukowałem na niej:
- Avalon
- Alien Frontiers
- Dominant Species
- Love Letter
- Troyes

I z 50 stron A4 ze zdjęciami.
Czarnego mam jeszcze 2/3 pojemnika, a kolorów w pojemniku ubyło na 5-10 milimetrów.

Wymieniam ją bo chcę mieć znacznie wyższą jakość wydruków i porządną obsługę papieru o wyższej gramaturze.

Przy CISSie koszt atramentu jest pomijalnie niski, a Ci co kupili drukarki mające od razu ten system mówią, że przestali kupować zamienniki bo nie opłaca się ryzykować zepsucia drukarki i obniżać jakości wydruków. Podobno muszą wydrukować ~5000 stron zanim będzie trzeba dolać atramentu... I jestem skłonny w to uwierzyć :)
W tej chwili mój kosztu wydruku 1 strony A4 na papierze foto 220g to jakieś 33gr z czego max 1gr to atrament. Co daje jakieś 6gr za kartę dwustronną (bo to najczęściej drukuje :P ), a ~3gr za jednostronną.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: janekbossko »

a jak robicie aby sie awers z rewersem zgadzał? dla mnie to zawsze jest problem i zawsze mam jakies przesunięcie :(
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: Sir_Yaro »

Ja znam 3 dobre metody :)

1) Drukujesz awers i rewers na naklejkach w wielkości 95% oryginału, wycinasz i naklejasz na karty do pokera.

2) drukujesz awers i rewers na tej samej stronie, składasz w pół i sklejasz. Ja zrobiłem sobie taki szablon do małych kart:
Obrazek

3) Na odpowiednio przygotowanym szablonie:
Obrazek
drukujesz osobno awers i rewers. Awers na zwykłym papierze, rewers na naklejce.
Na stronie z awersem obcinasz lewą i górną cześć kartki w miejscu gdzie czarny łączy się z kremowym. Na stronie z rewersem obcinasz prawą i górną część kartki w miejscu gdzie czarny łączy się z kremowym.
Dopasowujesz przycięte krawędzie i sklejasz.

Brzmi skomplikowanie ale jest bardzo proste.

Druga metoda jest odrobinę bardziej skomplikowana ale wg mnie najbardziej dokładna. Jeśli człowiek się nie pomyli to przesunięcie jest w wielkości dziesiątych części milimetra.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2016, 20:44 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: janekbossko »

papier samoprzylepny...mm zle doswiadczenia ;/ kupilem kiedys ale...druk sie rozmazywał a mial być do drukarki atramentowej ;) Polecasz jakis?
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2016, 22:19 przez janekbossko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: [PNP] Clockwork Wars (Odkrycia i hexy gotowe)

Post autor: Sir_Yaro »

janekbossko pisze:papier samoprzylepny...mm zle doswiadczenia ;/ kupilem kiedys ale...druk sie rozmazywał a mial być do drukarki samoprzylepnej. Polecasz jakis?
Co to jest drukarka samoprzylepna? :lol: :lol: :lol:

Ja uzywam tej pary:
http://www.mabitech.pl/index.php?188,pa ... 180g-50ark
http://www.mabitech.pl/index.php?153,pa ... 115g-50ark

Po wyschnięciu i przy suchych łapach nic mi się nie rozmazuje. No chyba że atrament jest jakiś lipny - wtedy to nie wiem.
Karty lądują potem w koszulkach więc nawet mokre ręce nic złego nie zrobią.
ODPOWIEDZ