Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
prezes77r
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2007, 20:39
Lokalizacja: Andrychów

Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: prezes77r »

Witam, zainspirowany kultowym już poniekąd filmem: "Escape From New York" wpadłem na pomysł gry , w której jeden superbohater ma przeciwko sobie kilku graczy próbujących uniemożliwić mu spełnienie celu gry/fabuły. Gracze ci nie współpracują ze sobą jak w kooperacji by wygrać wspólnie z grą/mistrzem gry , każdy z nich stara się wygrać, a wszyscy maja wspólnego przeciwnika bohatera, który ma nad nimi przewagę.
Taki mechanizm akurat dobrze wpasowuje się w świat i fabułę tego filmu.
Szukam kogoś chętnego do rozwijania tego pomysłu , współtwórcy gry.
Proszę również o opinie.
PawelKarolak
Posty: 143
Rejestracja: 24 sty 2016, 15:25

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: PawelKarolak »

Ciekawy pomysł, ale...
Jeśli będzie tak, że wygrywa ten kto zabije "bosa" to każdy będzie go skubał, ale będzie po pewnym czasie zastój, bo każdy będzie chciał go dobić... :(
Czy jakoś inaczej ma to działać?
Paweł Karolak
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: misioooo »

Jest gra Cutthroat Caverns - właśnie tak to działa... Śmietankę spija ten, kto zada decydujący cios. Oczywiście od czasu do czasu współgracza też można szturchnąć tak czy inaczej :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: bukimi »

Jak dla mnie to gra Descent działa podobnie. Mistrz gry, czyli Mroczny Władca kontra wszyscy pozostali gracze. Każdy ma własne jednostki i własne cele. Co więcej, wygrana/przegrana w każdym scenariuszu wpływa na to, co dzieje się w kolejnych scenariuszach połączonych w kampanię.
Innymi słowy, "wszyscy na jednego, tego złego" to w grach nic nowego.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
prezes77r
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2007, 20:39
Lokalizacja: Andrychów

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: prezes77r »

Tylko właśnie cały szczegół polega na tym że tu (w moim pomyśle ) jest dokładnie odwrotnie, jeden dobry na wszystkich złych, dokładnie to ma być agent-specjalista od działań dywersyjnych, który wkracza na terytorium wroga-mistrza gry, ale reprezentowanego przez kooperacja graczy, kilku złych typów. Żeby zrozumieć ten motyw trzeba zaznajomić się z sytuacją w filmie, na którym się ten pomysł zrodził :-D
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: genek »

prezes77r pisze:Tylko właśnie cały szczegół polega na tym że tu (w moim pomyśle ) jest dokładnie odwrotnie, jeden dobry na wszystkich złych
a co to za różnica? to jest to samo, wszyscy na jednego
th0m4s
Posty: 133
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:52

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: th0m4s »

Jeżeli wygrać może tylko jeden to jak dla mnie zwykła gra asymetryczna (na przykład chaos w starym świecie), chyba że ja też zupełnie nie chwyciłem twojego pomysłu.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: genek »

nie no to bardziej jest coś w stylu imperial assault, gdzie jeden gracz gra imperium, a reszta rebeliantami, tylko rebelianci nie działaja wspólnie
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: Pan QnshT »

taki odwrotny Drakula :)
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: rattkin »

Dead of Winter. Tego typu gry nazywami semi-kooperacja (kooperacja połowiczna), tzn. pracujemy razem ale wygrywa jeden. W DoW bossem jest potencjalny zdrajca którego tożsamości nie znamy.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: genek »

niebardzo, w martwej zimie bossem to jest zima i zombie, bo gra rzuca duzo kłód pod nogi, zdrajca jest tylko takim dodatkiem, który wcale moze nie wystąpić
Marz
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2016, 22:42

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: Marz »

Miałem podobny pomysł, w sumie wciąż mam :D
Każdy z graczy wcielałby się w lekarza z własnym oddziałem w szpitalu. Celem byłoby zarobić jak najwięcej pieniędzy dla swojego oddziału, jednocześnie nie bankrutując całego szpitala. Podkradanie sobie łatwych pacjentów, podrzucanie kosztownych, kablowanie do ordynatora itp...

Może pójdź w tę stronę? Nie tyle pokonanie wspólnego bossa, co raczej wspólny warunek przegranej?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Odwrócona kooperacja- dobry czy zły pomysł?

Post autor: Epyon »

W [redacted] jest coś podobnego - w wariancie na 5 osób są dwa dwuosobowe zespoły szpiegów i jeden agent CIA - szpiedzy mają przeciwstawne cele, agent CIA spośród każdego z zespołów chce załatwić groźniejszego (oznaczonego plamą krwi na karcie tożsamości) szpiega.
ODPOWIEDZ