Koszt pudełka

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
2jacks
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2016, 10:18

Koszt pudełka

Post autor: 2jacks »

Witam. Czy może mi ktoś podac jakiekolwiek orientacyjne ceny za pudełko do gier?Powiedzmy że chodzi o 500 pudełek wielkości 30x20x6 cm. Chodzi o jakieś poglądowe, ogólne informacje.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Koszt pudełka

Post autor: MichalStajszczak »

Wyślij zapytanie do firmy, która pudełka produkuje, np. b2b@granna.pl
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Koszt pudełka

Post autor: genek »

ale chodzi ci o takie pudełko z nadrukiem? czy zwykły karton, bo jak zwykły karton to jest mnóstwo sklepów co sprzedają i zwykle w okolicach 1zł za sztukę
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Koszt pudełka

Post autor: MichalStajszczak »

genek pisze:zwykły karton, bo jak zwykły karton to jest mnóstwo sklepów co sprzedają i zwykle w okolicach 1zł za sztukę
Za 1 zł to można kupić pudełko, w które da się zapakować grę do wysyłki. A to chyba chodzi o coś innego
2jacks
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2016, 10:18

Re: Koszt pudełka

Post autor: 2jacks »

uwierzcie mi..nigdy nie jest łatwiej. Wręcz przeciwnie....Chodzi oczywiście nie o karton, tylko pudełko. Zadrukowane pudełko z tektury lepszej jakości. Jestem w kontakcie mailowym z pewną firmą...ale zanim dojdę do momentu kiedy dostanę jakąkolwiek cenę za cokolwiek to minie tydzień. A ilośc minimalnego zamówienia to tysiąc sztuk. Trochę dla mnie za dużo.
Mimo wszystko prosiłbym o jakiekolwiek informacje kogoś kto się tym zajmował, albo wie coś na ten temat. Firmy wymagają szczegółowych informacji na wszelkie różne tematy. Chodzi mi o pudełko jak do gier planszowych, jak do puzzli.
PawelKarolak
Posty: 143
Rejestracja: 24 sty 2016, 15:25

Re: Koszt pudełka

Post autor: PawelKarolak »

Jak by już ktoś coś takiego znalazł to proszę o podzielenie się info na forum, sam jestem odrobinę ciekaw.
Paweł Karolak
basickak
Posty: 212
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Koszt pudełka

Post autor: basickak »

Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Koszt pudełka

Post autor: MichalStajszczak »

2jacks pisze:Firmy wymagają szczegółowych informacji na wszelkie różne tematy.
Bo od tych informacji może w istotny sposób zależeć proces produkcji i cena. Np. bardzo istotne może być, czy wymiary muszą być dokładnie takie, jak podałeś. Bo może okazać się, że drobna ich zmiana wpłynie na termin i koszt wykonania.
2jacks
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2016, 10:18

Re: Koszt pudełka

Post autor: 2jacks »

Ja zdaję sobie sprawę że wiele czynników może wpływac na cenę...tylko że jak napisze że "obojętnie" w stos do materiału...ale cokolwiek podobnego to nie dostanę odpowiedzi....a z tymi i tak jest ciężko. Wiele firm w ogóle nie odpisuje na maile...taki urok naszego biznesu. W zasadzie polecono mi zapytać o tą cenę właśnie na tym forum...widziałem wątki że ludzie wydają własne gry i miałem nadzieję że ktoś się jakimiś informacjami podzieli...

Dzięki za linki...ale podejrzewam że to jest po prostu detal ... 25 zł za pudełko to trochę sporo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Koszt pudełka

Post autor: rastula »

To nie pisz "obojętnie" tylko opisz dokładnie o co ci chodzi - jeśli masz jakieś widełki dot. rozmiaru, gramatury papieru, wykończenia pudełka, ilości kolorów zadruku to też je podaj. Nie wierzą że drukarnie nie odpowiadają na poważne zapytania, prawdopodobnie pisząc "500 pudełek do gier" po prostu nie dajesz im szansy na wycenę. Poza tym, może to i nie koleżeńskie i nie forumowe, ale dlaczego ktoś ma ci mówić za ile / gdzie kupuje elementy do gier - przecież to jest "know how" wydawcy. Wiec trochę się ogarnij, napisz porządne zapytanie i na pewno otrzymasz sporo odpowiedzi z wycenami. Pomoc na forum ma swoje ograniczenia.
2jacks
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2016, 10:18

Re: Koszt pudełka

Post autor: 2jacks »

Sytuacja jest prosta. Ja po prostu nie mam konkretnego zapytania ofertowego. No po prostu głupio jest udawać że się chce coś kupić i robić wrażenie...równie dobrze mogę zadać pytanie na oferii i potem po prostu mieć wszystko w dupie bo nikt mnie nie sprawdzi czy wybrałem jakąś ofertę itd...ale nie chcę robić ludzi w jajo i tym samym palić sobie pewnych opcji.
Jestem jak już pisałem w kontakcie z firmą która zajmuje się czymś takim...2 inne w ogóle nie odpisały na zapytanie czy jest możliwe złożenie zamówienia na produkcję samych pudełek(firmy zajmujące się produkcją zleconą puzzli)...Dostaję info z tabelką na temat pudełek i puzzli(8 rodzajów wielkości), wybieram 2 interesujące mnie wielkości..a potem kontakt się urywa...Potem dostaję info a jakie pudełka mnie interesują..odpisuje znowu to samo...a potem dostaję pytanie a cena których mnie interesuje...i teraz wiszę i się zastanawiam czemu jeszcze nie dostałem najważniejszego info...

Ja się nie znam na gramaturze, papierze takim czy srakim, sklejane, kaszerowane, drukowane tak czy inaczej itd.....Przebrnę przez net, wszystko wyszukam, napiszę mail jak do ambasady a potem dostanę info"takiej gramatury nie mamy"..a potem"a jaki ma pan projekt pudełka" a ja nie mam tego. Czy to jest fizyka kwantowa? Jak nie napiszecie mi tej info to napiszcie że nie i mnie tu nie ma. To tak jakbym zapytał na forum "ile kosztuję pudełka do pizzy, albo koszulki szyte u Chińczyków. Mam przygotować całą ofertę? Grubość ściągacza, ilość, kolor, gramatura? No albo 5 albo 50...nie chodzi mi o cenę 3 zł 34 i pół grosza przy ilości między 68 i 89 itd....Tylko cenę poglądową. Ludzie robią te gry to polecono mi zapytać na tym forum z nadzieją że ktoś mi napisze suchą cyfrę..Nie chcę kontaktów ..jestem na etapie liczenia czy to się opłaca i mam 20 składowych. Muszę myśleć nad samym sposobem produkcji których może być 10 i każdy się różni od innego...Nie da rady ogarnąć wszystkiego na tip top w teorii, od razu
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Koszt pudełka

Post autor: misioooo »

2jacks pisze:Sytuacja jest prosta. Ja po prostu nie mam konkretnego zapytania ofertowego. No po prostu głupio jest udawać że się chce coś kupić i robić wrażenie...równie dobrze mogę zadać pytanie na oferii i potem po prostu mieć wszystko w dupie bo nikt mnie nie sprawdzi czy wybrałem jakąś ofertę itd...ale nie chcę robić ludzi w jajo i tym samym palić sobie pewnych opcji.
Jestem jak już pisałem w kontakcie z firmą która zajmuje się czymś takim...2 inne w ogóle nie odpisały na zapytanie czy jest możliwe złożenie zamówienia na produkcję samych pudełek(firmy zajmujące się produkcją zleconą puzzli)...Dostaję info z tabelką na temat pudełek i puzzli(8 rodzajów wielkości), wybieram 2 interesujące mnie wielkości..a potem kontakt się urywa...Potem dostaję info a jakie pudełka mnie interesują..odpisuje znowu to samo...a potem dostaję pytanie a cena których mnie interesuje...i teraz wiszę i się zastanawiam czemu jeszcze nie dostałem najważniejszego info...

Ja się nie znam na gramaturze, papierze takim czy srakim, sklejane, kaszerowane, drukowane tak czy inaczej itd.....Przebrnę przez net, wszystko wyszukam, napiszę mail jak do ambasady a potem dostanę info"takiej gramatury nie mamy"..a potem"a jaki ma pan projekt pudełka" a ja nie mam tego. Czy to jest fizyka kwantowa? Jak nie napiszecie mi tej info to napiszcie że nie i mnie tu nie ma. To tak jakbym zapytał na forum "ile kosztuję pudełka do pizzy, albo koszulki szyte u Chińczyków. Mam przygotować całą ofertę? Grubość ściągacza, ilość, kolor, gramatura? No albo 5 albo 50...nie chodzi mi o cenę 3 zł 34 i pół grosza przy ilości między 68 i 89 itd....Tylko cenę poglądową. Ludzie robią te gry to polecono mi zapytać na tym forum z nadzieją że ktoś mi napisze suchą cyfrę..Nie chcę kontaktów ..jestem na etapie liczenia czy to się opłaca i mam 20 składowych. Muszę myśleć nad samym sposobem produkcji których może być 10 i każdy się różni od innego...Nie da rady ogarnąć wszystkiego na tip top w teorii, od razu
Napisz po prostu dokładnei co chcesz... W stylu "Pudełko dwuczęściowe, z pokrywką, wymiary mniej więcej ok 30x30. Ma być kolorowe z zewnątrz i białe/szare w środku. Pokrywka ma być błyszcząca i śliska, reszta już nie musi. Obrazek będzie kolorowy, ze zdjęcia...".
Znać się nie trzeba - znają to się oni (drukarnie etc). Ty im napisz co chcesz/jaki efekt chcesz osiągnąć, a oni ci znajdą rozwiązanie. Ja zajmuję się instalacjami Audio-wideo od lat i mam to samo... Mi wystarczy, zby klient dokładnie opisał jaki efekt końcowy chce osiągnąć - od posiadania wiedzy co, jak, z czym i którędy to ja jestem i za to też biorę $ ;P Uprzedając - jasne, możesz sam się nauczyć... Proszę bardzo :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
2jacks
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2016, 10:18

Re: Koszt pudełka

Post autor: 2jacks »

pudełka w cenie 3 do 6 zł(6 rodzajów wielkości)...tektura szara 1,2mm+ papier płutno 100g... Druk 4/0(w+d) cokolwiek to znaczy..amen
PawelKarolak
Posty: 143
Rejestracja: 24 sty 2016, 15:25

Re: Koszt pudełka

Post autor: PawelKarolak »

Myślę, że kolega chciał poznać ofertę gotowych produktów (pudełek) jakie firmy produkują. Chyba, że się mylę ;)
Paweł Karolak
ODPOWIEDZ