Co sądzicie...

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Pomysl na gre morska oceniam na

5 - bardzo chetnie zagram w taka gre
6
24%
4 - nie jestem fanem tego klimatu ale brzmi zachecajaco
1
4%
3 - nie mam zdania, musialbym/musialabym zagrac zeby ocenic
11
44%
2 - jak sie napatoczy to zagram
3
12%
1 - nie podoba mi sie ten pomysl
4
16%
 
Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Co sądzicie...

Post autor: Sir_Yaro »

Ja akurat jak słyszę "rzuć kostką aby zobaczyć co się stało" to aż dreszczy dostaję. Nie znoszę rzucania kośćmi jeśli nie ma możliwości dobrego zarządzania tą losowością (np jak w Troyes). Moje rozwiązanie dało dodatkowo możliwość uciekania przed stróżami prawa. Bez konieczności wdawania się w walkę. A przynajmniej do chwili gdy bandyta został zagnany do kąta i nie miał już gdzie i jak uciekać. :mrgreen:
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Co sądzicie...

Post autor: genek »

Sir_Yaro pisze:Ja akurat jak słyszę "rzuć kostką aby zobaczyć co się stało" to aż dreszczy dostaję.
No właśnie, to brzmi strasznie. A to twoje rozwiązanei jak konkretnie działało? pojawiał się jakiś statek policyjny, który pływał za danym graczem czy jak?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Co sądzicie...

Post autor: misioooo »

Strasznie czy nie - zależy do gry :) Jedni uwielbiają kostki, inni ich nienawidzą... Mam w kolekcji Znak Starszych Bogów jak i Omega Centauri - w jednym los, w drugim zero losowości poza startowym setupem... Nawet wynik ataku znam zanim zaatakuję... Obie gry działają i są dla mnie bardzo fajne. Kwestia gustu. Pytanie czy pan Karolak chce zrobić grę deterministyczną, czy jednak powiąże jakieś ryzyko z losowościąż (kostki, karty - whatever).
Zamiast turlać można na przykład ciagnąć X kart z talii "Pościgu" ;P A tam już różnie - począwszy od natychmiastowego ataku przypadkowo przepływającej jednostki po "Wyrusza pościg - 3 okręty. Umieść je w najbliższym porcie. Na początku każdej swojej tury przesuń je o XYZ w kierunku swojego okrętu..."
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Co sądzicie...

Post autor: Sir_Yaro »

genek pisze:
Sir_Yaro pisze:Ja akurat jak słyszę "rzuć kostką aby zobaczyć co się stało" to aż dreszczy dostaję.
No właśnie, to brzmi strasznie. A to twoje rozwiązanei jak konkretnie działało? pojawiał się jakiś statek policyjny, który pływał za danym graczem czy jak?
Szczegółów nie pamiętam bo to było dawno temu :) No i nie pływał tylko latał - to się dzieje w kosmosie :D
Po każdej grabieży z najbliższej planety wylatywał statek który wg jakiś tam zasad poruszał się po planszy zawsze w stronę bandyty. A jak dopadł to się prali. Zniszczenie policji nie skutkowało następnym statkiem policji. Ruch policji był dość deterministyczny ale przy 4 ścigających statkach ucieczka zaczynała się robić bardzo trudna bo statki zaczynały okrążać pirata.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Co sądzicie...

Post autor: misioooo »

Zupełnie jak wilki i owca ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ