Własnej roboty pudełko i wkładka do gry...

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Własnej roboty pudełko i wkładka do gry...

Post autor: misioooo »

Zrobione "jak leci, zobaczymy jak wyjdzie". Bez projektu żadnego czy rysunku. Po prostu "na żywioł" ;)
Udało się. Materiału nie popsułem ani grama. Odpadków z płyty 5mm to może jedna garść "ścinków" :)
Spoiler:
Czy ktoś z zacnych kolegów/koleżanek też takowe twory wykonuje? Czy jakiś projekt "przed" pomaga w robocie?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Własnej roboty pudełko i wkładka do gry...

Post autor: Pan_K »

Jak będę miał zapotrzebowanie, to zwrócę się do ciebie ;)

Właściwie to mam: Eldritch z dodatkiem Góry Szaleństwa... ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Własnej roboty pudełko i wkładka do gry...

Post autor: misioooo »

Pan_K pisze:Jak będę miał zapotrzebowanie, to zwrócę się do ciebie ;)

Właściwie to mam: Eldritch z dodatkiem Góry Szaleństwa... ;)
Eldritch nawet bez dodatku wymaga odpowiedniej wkładki... Za dużo różnych talii kart tam jest, aby dało się szybko to ogarnąć :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Własnej roboty pudełko i wkładka do gry...

Post autor: Pan_K »

Bez dodatku, to dla EH jest wkładka w ofercie komercyjnej...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
T4ng10r
Posty: 14
Rejestracja: 04 lis 2014, 09:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Własnej roboty pudełko i wkładka do gry...

Post autor: T4ng10r »

Świetna robota. Gratuluję.

Tak z ciekawości, misioooo, gdzie zaopatrujesz się w drewniane listewki lub sklejkę?
Jak zaglądałem w Castoramie czy Obi to raczej nie bawią się w detal i proponują duże płaty.
Modelarski sklepy oferują lepsze rozmiary - tylko ta cena...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Własnej roboty pudełko i wkładka do gry...

Post autor: misioooo »

Jakie drewniane listewki i sklejka? Pudełko kupiłem gotowe ;P Nie mam narzędzi i warunków do obróbki drewna (chociaż zastanawiam się nad użyciem balsy - lekka, dosyć solidna i można ją ciachać jak gruby karton zwykłym nożykiem do tapet ;P )
Niestety wszędzie ten sam prblem... Płytę FoamX kupowałem online... za jakieś 25zł i drugie tyle za wysyłkę kurierem (płyta 100x70cm - wystarczy na 3 duże wypraski spokojnie)...
Dlategoż to Mepel.pl działa i może będzie tam można nabyć mniejsze kawałki (pewnie drożej wyjdzie, ale finalnie taniej, bo "przy okazji" innych zakupów no i format mniejszy - tak aby w paczkomat wlazł.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
T4ng10r
Posty: 14
Rejestracja: 04 lis 2014, 09:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Własnej roboty pudełko i wkładka do gry...

Post autor: T4ng10r »

Przy wykonaniu wkładek do GhostStories i SubUrbii wspierałem się programem Sketchup - dośc prosty i przyjazny, choć wymaga z godzinki podszkolenia się na tutorialach. Potem Pepakura do rozwinięcia kartonu, żywica, mata szklana i akceptowalne wyniki.

Teraz, przy projekcie DiceTowera ćwiczę się w Blenderze - to już wyższa szkoła jazdy.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Własnej roboty pudełko i wkładka do gry...

Post autor: misioooo »

Ja jak pisałęm - "na żywioł" robiłem ;P Bez planów wcześniej. Ot wymyśliłem sobie, że mogę "płytką" tackę na dno wsadzić z tymi żetonami, a na górę karty...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
T4ng10r
Posty: 14
Rejestracja: 04 lis 2014, 09:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Własnej roboty pudełko i wkładka do gry...

Post autor: T4ng10r »

Zrozumiałe.
Zachęcam do dalszej pracy. Choć tym razem możesz podjąć wyzwanie i cały zestaw samodzielnie zaprojektować i wykonać od podstaw.
W planach mam pudełka/kuferki/walizki do TI3, Eclipse oraz Osadnicy (wszystkie z kompletem dodatków).
ODPOWIEDZ