Portal dla miłośników gier planszowych

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Cześć wszystkim,

razem ze znajomymi tworzymy aplikacje dla planszówkowiczów (czyli wszystkich tych, którzy podobnie jak my uwielbiają różnorodne gry planszowe). Aplikacja ta ma za zadanie m. in. ułatwić wspólne spotkania, organizację "turniejów planszowych", itp. Przygotowaliśmy testową wersję systemu i próbujemy zebrać opinie potencjalnych użytkowników.

Będę Wam bardzo wdzięczny za odwiedzenie strony http://staging-bordie.herokuapp.com/#/ . (Strona zawiera testowe dane, można je dowolnie modyfikować).

Opiniami na temat systemu możecie się podzielić w tym wątku lub wypełniając prostą ankietę, która nie zajmie dłużej jak 3 min:
http://goo.gl/forms/LBbRMoExSM

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.
Awatar użytkownika
pebro
Posty: 97
Rejestracja: 05 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 2 times

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: pebro »

Zdjęcia z chińczykiem i eurobiznesem odrzucają już na początku. :lol:
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Każda opinia jest cenna.
Dzięki, na to również zwrócimy uwagę.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: lacki2000 »

Czy porównywaliście to z systemem horak.pl ?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Nie porównywaliśmy, nie wiedzieliśmy nawet że taki portal istnieje. Dzięki za info.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: genek »

wszedłem na tę strone i co dalej? Wyświatla się nazwijmy to slogan reklamowy i pod spodem link "o bordie", ale nigdzie nie widze nic do testowania
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Wchodząc na stronę powinieneś zobaczyć nagłówek mówiący:

"Szukaj chętnych do gry w Twoim mieście i graj w ulubione gry planszowe"

Pod nagłówkiem powinno znajdować się polę do wpisania miasta i przycisk szukaj. Pod wyszukiwarką powinny się znajdować przyciski pozwalające przejść do 3 najpopularniejszych miast.

Jak na załączonym obrazku https://drive.google.com/file/d/0B-KJJC ... sp=sharing

Jeśli tego nie widzisz oznaczać to może błąd w aplikacji, w takim przypadku proszę podaj z jakiego urządzenia korzystasz (telefon, komputer) jakiej przeglądarki używasz i w jakiej wersji.
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wypełnili ankietę oraz odwiedzili naszą testową aplikację. Wasze opinię są dla nas bardzo cenne i pomocne. Dzięki wam wiemy, że jeszcze nam trochę brakuje aby uruchomić aplikację produkcyjnie.

Kolejną funkcjonalnością, o którą chcielibyśmy wzbogacić naszą aplikację jest lista miejsc w wybrany mieście w których można spokojnie pograć w planszówki z możliwością rezerwacji stolika online. Przygotowaliśmy przykładowy wygląd takiej funkcjonalności który jest dostępny w mieście Kraków.

http://staging-bordie.herokuapp.com/#/c ... B3w/places

Oraz link do zaktualizowanej ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/1e0fJUU ... Y/viewform
Ostatnio zmieniony 30 lis 2015, 22:53 przez TomaszL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: Bea »

Skąd wzięliście te ogłoszenia osób szukających współgraczy i jak się można z nimi skontaktować?
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Dane znajdujące się w ogłoszeniach, to dane testowe - są zmyślone aczkolwiek inspirowane wpisami różnych ludzi na grupach facebookowych.

Kontakt z tymi osobami nie jest możliwy z wyżej wymienionych powodów.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: orzeh »

Super pomysł !! dodaje do zakładek i będę mocno śledził :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: Rocy7 »

Idea fajna, jednak bez sporej bazy graczy i dobrej promocji skończy jak Horak - bardziej jako ciekawostka niż coś co działa. Jak planujecie zachęcić graczy do założenia konta? Większość osób korzysta z FB, Meet Up lub forum do umawiania spotkań, jest to metoda bardziej uciążliwa, ale daje większe szanse na sukces z uwagi na większe grono potencjalnych graczy.
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Naszym celem nie jest zastąpienie facebooka czy forum, celem jest uporządkowanie tego co w facebooku i forum przeszkadza najbardziej. Ideałem było by zintegrowanie Bordie z facebookiem czy formu tak żeby można było trafić do już istniejących grup i mieć jednocześnie zawsze aktualne ogłoszenia z możliwie jak najłatwiejszym sposobem komunikacji.

W przypadku facebooka, próbą osiągnięcia takiego efektu jest dodanie przycisku udostępnij. W przypadku forum może być nieco trudniej.

Co do zakładania konta, to naszym celem również nie jest chwalenie się ilością zarejestrowanych użytkowników, to nie ma żadnej wartości. Chcemy ten moment opóźnić najbardziej jak się da. Tak samo jak na allegro nie potrzebujesz posiadać konta żeby znaleźć interesujący Cię produkt, potrzebujesz go dopiero do dokonania transakcji.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: orzeh »

Brak logowania na dzień dobry - dla mnie na +, integracja z FB (i ew G+) też super!
Acha:
Przy wpisywaniu danych podpowiadajcie maskę daty :)
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Cześć,

Razem ze znajomymi popracowaliśmy w ostatni weekend nad nową wersją aplikacji. Nie jest ona już w tym momencie tylko makietą, ale w pełni funkcjonalną aplikacją. Działa logowanie przez facebooka, można wysłać wiadomości o czym właściciel ogłoszenia jest informowany mailowo itd.
Jest to natomiast ciągle serwer testowy.

Jedyny problem jaki występuje to, to że aby można było się zalogować przez facebooka potrzebijecie naszego pozwolenia. Taką mają politykę w przypadku testowych aplikacji. Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu na priv, chętnie dodam was jako testerów.

Zapraszamy również do naszej grupy na facebooku gdzie dzielimy się swoimi pomysłami i razem z wami szukamy najlepszych pomysłów na rozwój aplikacji.
https://www.facebook.com/groups/179218625763379
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: Curiosity »

TomaszL pisze:Działa logowanie przez facebooka
Będąc precyzyjnym - działa logowanie TYLKO przez Facebooka. Po co się tak ograniczać?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Racja, niezbyt precyzyjnie się wyraziłem.

Powód jest prosty, koszt zrobienia logowania przez facebooka jest 10 razy niższy jak własnego logowania. Tak jak wspomniałem na początku tworzymy portal hobbystycznie, nie mamy sponsorów. Gdybyśmy zainwestowali czas w logowanie nie byłoby wysyłania wiadomości.

Dzięki za cenną uwagę, może zbyt optymistycznie założyliśmy że logowanie przez facebooka dla większości użytkowników jest ok.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: Indar »

Duża część nie posiada tego czegoś.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: bukimi »

Logowanie tylko przez facebook raczej nie pozwoli Wam rozwinąć skrzydeł na dłuższą metę. Skoro wszyscy uczestnicy muszą mieć konto na FB, równie dobrze mogą po prostu być częścią jakiejś dedykowanej grupy na tym portalu społecznościowym. Do tego oczywiście odpadają wszystkie osoby, które konta na FB nie mają i nie chcą mieć i wszyscy, którzy swojego profilu nie łączą z żadnymi aplikacjami i stronami tak z zasady.

Ogólnie zamysł portalu jest dobry i mam nadzieję, że kiedyś nabierze pełnej funkcjonalności. Macie jakiś harmonogram prac na przyszłość?

PS. Myślę, że gdyby portal ładnie się rozwinął to potencjał sponsorski też by jakiś był - jest wiele wydawnictw i stron, które mogą być zainteresowane dodatkową formą promocji. Do tego można wymienić się bannerami / innymi formami promocji z ludźmi prowadzącymi inne serwisy o grach i nagrywających videocasty.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Nie będziemy się na pewno ograniczać tylko do FB, natomiast najprościej było zacząć właśnie od niego. Co do łączenia z FB to wcale nie jest to takie niebezpieczne, FB pyta czy może udostępnić informacje danej aplikacji i mówi dokładnie jakie dane to będą, w naszym przypadku jest to tylko imię i email, którego udostępnianie również można wyłączyć.

Rozumiem Wasze argumenty i na pewno weźmiemy je pod uwagę.

Co do harmonogramu, to nie mamy czegoś takiego, doświadczenie pokazuje, że harmonogram bardziej przeszkadza niż pomaga. Staramy się realizować najbardziej pilne rzeczy na bieżąco. Np poprzednia ankieta pokazała że jest potrzeba dodania komunikatora, wiec dodaliśmy komunikator.

Teraz próbujemy się dowiedzieć co jest kolejnym blokerem, żeby ludzie polubili naszą aplikację. Jeśli okaże się że jest to logowanie przez facebooka to dodamy rejestrację w aplikacji.

Jak macie również jakieś inne uwagi, to walcie śmiało :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: orzeh »

Moim skromnym zdaniem logowanie fb może zostać ale ogólnie po co się logować? Możnaby wpisać dante i potwierdzić linkiem W mailu. Jeśli nie będzie potwierdzone - usuwać!
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: bukimi »

Nie zgodzę się. Logowanie to dobra rzecz, serwis z rejestracją zawsze sprawia wrażenie poważniejszego. Do tego łatwiej uniknąć zalewu ewentualnego spamu. Oczywiście nie chodziło mi o usunięcie logowania przez FB, po prostu dodałbym tradycyjne i tyle :)

Moim zdaniem serwis ma potencjał i na pewno jest przydatny, ale ciężko będzie wypłynąć z nim na szerokie wody, a działanie serwisu jest jednak mocno oparte na dużej ilości uczestników. Podoba mi się możliwość zaproszenia do gry w konkretny tytuł - wiele osób może skusić właśnie to (na zasadzie: nie mam tego tytułu, a zawsze chciałem go zobaczyć).
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
TomaszL
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2015, 11:56

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: TomaszL »

Właśnie podsunąłeś mi ciekawy pomysł. Właściwie już wcześniej o czymś takim myślałem.

Rozważaliśmy dodanie czegoś takiego jak profil użytkownika, w sensie że na liście ogłoszeń jak kliknę na osobę to będę mógł zobaczyć jego profil. Myśleliśmy żeby tam dodać np ilość zorganizowanych spotkań, może jakąś ocenę przez współgraczy, orzeh podsunął link do boardgamegeek'a skąd można by było np zaimportować listę gier gracza. itp.

To co teraz mi wpadło do głowy, to coś w rodzaju wishlist'y czyli listy gier których nie mam ale w które bym chętnie zagrał. Wtedy np można by było wysyłać graczom maila że ktoś dodał spotkanie w okolicy z grą w którą chciałeś zagrać. Co o tym myślicie ?
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: orzeh »

Jak najbardziej! Z tym że nieobowązkowo:)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Portal dla miłośników gier planszowych

Post autor: orzeh »

Wstawię że jest coś, co jest podobne do meetup.com - willing.pl, wygląda to na rozwinięcie tego nad czym pracujecie Panowie! (trochę kuleje administracja na willing ale ogólnie wszystko działa)
ODPOWIEDZ