Pytanie o mechanikę gry

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
kuzyn
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2015, 02:42
Been thanked: 1 time

Pytanie o mechanikę gry

Post autor: kuzyn »

Witam!

Mam pytanie, które pewnie przewinęło się przez forum ale nie znalazłem żadnego tematu z tym związanego. Czy jeśli użyję podobnej mechanki w swojej własnej grze to łamię czyjeś prawo do niej?
Chodzi mi tutaj o sposób rozgrywki, jeśli przeniosę dużo elementów gry (dostępne akcje/system tur) do swojego własnego pomysłu, zmieniając zupełnie realia i modyfikując zasady, to czy będzie to legalne?
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Pytanie o mechanikę gry

Post autor: Bardias »

Jeżeli będzie zbyt duże podobieństwo nikt Ci tego nie wyda.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pytanie o mechanikę gry

Post autor: Rocy7 »

Bardias pisze:Jeżeli będzie zbyt duże podobieństwo nikt Ci tego nie wyda.
Chyba, ze zrobisz klon Monopoly lub Risk[emoji14] w znanym uniwersum, ale to musialbys miec prawa do universum.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Pytanie o mechanikę gry

Post autor: rattkin »

Będzie wciąż legalne, ale etycznie wątpliwe. Nowe pomysły!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pytanie o mechanikę gry

Post autor: schizofretka »

Zależy, co chcesz z tym zrobić. Wydać klona gry 'hobbistycznej' żadne branżowe wydawnictwo się nie zgodzi, ale jednak 'powstały' u nas Prawo Dżungli, Znaj Znak i pewnie inne i nie ma problemu, więc pomysły na prose imprezówki kraść się opłaca. Jeśli z kolei chcesz przetematowić coś istniejącego na potrzeby bardziej lub mniej prywatne (nie na sprzedaż, niedostępne publicznie)w tym np. gadżety promo firmy, to szansa, że kogoś to obejdzie raczej niewielka.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ