Prośba o ocenę systemu

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
dEn
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2015, 14:50

Prośba o ocenę systemu

Post autor: dEn »

Brak
Ostatnio zmieniony 27 paź 2015, 14:09 przez dEn, łącznie zmieniany 1 raz.
Draguś
Posty: 69
Rejestracja: 24 kwie 2015, 14:41

Re: Prośba o ocenę systemu

Post autor: Draguś »

Wygląda ciekawie, ale jest trochę skomplikowane chyba xd a jak coś mnie się wydaje skomplikowane to chyba coś jest nie tak. Ale ja się nie znam ;p
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 69 times

Re: Prośba o ocenę systemu

Post autor: HoLi »

Mi podobnie jak przedmówcy gra wydaje się skomplikowana, ale traktując ją jako grę dla dzieci 8+.
Bardziej mi pasuje na grę dla starszych graczy.

Więc moim zdaniem albo trzeba by uprościć tą grę jeśli ma być dla graczy 8+.

Albo po prostu zrobić grę dla graczy z wyższym dolnym progiem wiekowym.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
dEn
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2015, 14:50

Re: Prośba o ocenę systemu

Post autor: dEn »

Być może zawile napisałem zasady. Ogólnie gra jest prosta. Gramy z synem który ma 6 lat.
Zacząłem wycinać elementy, bo wcześniej na zwykłej malowanej tekturze grali się mało komfortowo.
Obrazek

Czy sądzicie że gra może być dobra, czy raczej to zwykły bitewniak?
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 69 times

Re: Prośba o ocenę systemu

Post autor: HoLi »

Wydaje się, że gra ma potencjał, ale ciężko coś więcej powiedzieć bez rozegrania chociaż jednej partii.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Koziu
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2015, 15:52

Re: Prośba o ocenę systemu

Post autor: Koziu »

Coś co mnie osobiście denerwuje w grach. Stosowanie niepotrzebnie dużych liczb - dlaczego nie podzielić ich przez największy wspólny mianownik?
Dlaczego monety są warte 10, 50 i 100 a nie 1, 5 i 10?
Dlaczego punkty na koniec są po +5 / + 10 / +30 itp. a nie +1 / +2 / +6?
Dokładnie takie same proporcje a łatwiej policzyć - z doświadczenia wiem, że nie tylko dziecku ;)
dEn
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2015, 14:50

Re: Prośba o ocenę systemu

Post autor: dEn »

Bardzo cena rada. Punktacja i środek płatniczy zostały zmienione. Max możemy zdobyć 13 pkt, przy zdobyciu 10 wygrywamy. Monet najwięcej będziemy mogli posiadać 30 by płynnie, bez strat kontynuować grę, średnio będzie to 15. Dziękuję.
ODPOWIEDZ