Przygodówka z humorem, potrzebny "scenarzysta"

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Alexandra
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2015, 00:08

Przygodówka z humorem, potrzebny "scenarzysta"

Post autor: Alexandra »

Poszukuję człowieka, który zna się na grach planszowych na tyle by stworzyć własne zasady (a napewno tutaj takich znajdę) i byłby chętny w tym aby pomóc mi by planszówka nad którą aktualnie pracuje miała ręce i nogi. Zarówno w kwestii historii (jestem słabym scenarzystą) jak i w kwestii zasad. Sama zajmuje się stroną graficzną ściśle mówiąc przygotowuje to na mój licencjat. Mam wstępnie ustalonych kilka rzeczy. Na swoim koncie mam FalloutBiznes czyli po prostu eurobiznes w świecie fallouta. Zainteresowanych zrealizowania (TAK będzie wydrukowana i w ogóle!) takowej rzeczy proszę o kontakt.
Tą współpracę traktowałabym jak najbardziej po przyjacielsku.

Ogólnie chciałabym by graficznie plansza była zainspirowaną serią przygodówek Deponia (zobaczcie sobie jak to genialnie wygląda) słabo znam się na układaniu zasad gier ale tutaj wklejam wstępne przemyślenia;

The Ponians (tytuł roboczy)
Cel gry; dotarcie do Elizjum (robocza nazwa) w centralnej części planszy.
Przedmioty w grze
- KARTY lokacji
– karty bohaterów
– karty NPC (postaci)
– pionki symbolizujące bohaterów
– karty przedmiotów i umiejętności
– kostki
– karty przygody
Przebieg rozgrywki;
Przed rozpoczęciem rozgrywki ważne jest, by wylosować sześć kart lokacji i ułożyć je
kolejno na sześciu polach w środku planszy. Karty lokacji losuje się przed każdą z trzech rund. Do
każdej lokacji przypisane są postacie (karty NPC), które mają dla nas przedmioty lub
umiejętności. Podczas styczności z postaciami NPC poznajemy dalszą część historii oraz
dostajemy zadania. Mamy do wyboru jedno z trzech. Po ich wykonaniu otrzymujemy przedmioty,
umiejętności, oraz pozwala nam to na dalszą podróż do Elizjum. Karty przedmiotów pozwalają
również na zastawienie pułapek na innych graczy (możliwa współpraca z innym graczem), lub
podać pomocną dłoń innemu graczowi.
Każdy z graczy przed rozpoczęciem gry wybiera jedną z postaci bohaterów we wcześniej
ustalonej kolejności. Kolejność graczy ustala się rzutem kostki. Największa ilość oczek wygrywa.
Karty bohaterów są niewymienialne (chyba, że wyniknie to z historii), zawierają one opis
wybranego bohatera, oraz przedmiot specjalny, który umożliwia zdobycie niektórych kart
przedmiotów i umiejętności szybciej.
Zaczynając swoją historię gracz ciągnie kartę ze stosu kart przygoda i odczytuje ją na
forum. Następnie wybiera jedną ze ścieżek historii. Przy każdej ścieżce wyboru opisane są dalsze
kroki; przykładowo - rzut kostką, wybranie jeszcze jednej karty przygody itp. Gracz losuje kartę
przygody przed każdym swoim ruchem.

Plansza wstępnie miałaby być okrągła,

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=562E2934

co by ułatwiło podział na rundy ( z każdą rundą wymienia się lokacje - to te trójkąte "pizzy" wokól elizjum)

http://alexxandrakochan.portfoliobox.me ... loutbiznes
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Przygodówka z humorem, potrzebny "scenarzysta"

Post autor: genek »

skoro to ma być praca licencjacka to kiedy jest deadline? bo jak za miesiąc to raczej ciezko wymyślić cos sensownego
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Przygodówka z humorem, potrzebny "scenarzysta"

Post autor: kamron6 »

Jak najbardziej mogę pomóc jak będę miał czas w najbliższym tygodniu, ale czy można się dowiedzieć jak te wstępnie opisane zasady są zobowiązujące? Rozumiem, że szkielet gry powinien być przygodowy, a historie / karty / ilustracje powiązane z klimatem Deponii? I tak jak kolega wyżej napisał - nic konkretnego z tego nie wyjdzie jeśli miesiąc czasu, bo nikt nie sprawdzi w tym czasie czy jest grywalna/czy nie ma taktyk wygrywających (chyba, że byłaby to bardzo losowa gra ;) )

Edit: Nie doczytałem, że z humorem, to się akurat nie nadaję :oops:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ