Batman - Gra Planszowa

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Croissant3214
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2015, 15:41

Batman - Gra Planszowa

Post autor: Croissant3214 »

Ostatnio wpadłem na pomysł stworzenia gry w uniwersum Batmana, coś na wzór Gotham Strategy Game, ale rozbudowaną, i z większą ilością postaci. Ogólnie chodzi mi o to że gracze będą grać jako poszczególne postacie, np. złoczyńcy będą wynajmować pomocników, napadać na banki, zdobywac pieniądze i wpływy i kontrolować zdobyte obszary, a Batman będzie musiał im w tym przeszkadzać z pomocą np. policji i zbierać dowody i informacje pomocne w dotarciu do nich. Nie chcę żeby bylo to coś w stylu:
- źli panowie coś kradną
- zjawia się Batman
- wygrywa pojedynek, przestępcy uciekają
- potem znowu punkt pierwszy
Miałem raczej na myśli elementy strategii i losowości, np. zdarzenia które utrudniają rozgrywkę, planowanie akcji i zbieranie armii i wysyłanie jej na miasto przez zloczyńców. Myślałem też aby na danym polu, np . ''banku'', były pokazane dane tego obszaru, np ilośc strażników ( może być zmienna ),
zabezpieczenia, i poziom trudności obrabowania tego banku. Przestępcy mieliby za zasłonkami planować akcję na turę, i po rzucie kostką odslaniali by planowaną akcję po uzyskaniu zlego wyniku, a po uzyskaniu dobrego wyniku, nikt nie został by zaalarmowany, a przestępcy zyskali by łup ze skoku. Batman jego pomocnicy i policja musieli by szukac dowodów nakierowujących na kryjowkę przestępcow. Można by wprowadzić również Bat-Sygnał, który po niepowodzeniu na kostce oznajmiał Batmanowi gdzie się coś dzieje ( przez zaslonki nie wiedzial by gdize sie ono działo )
Jest to wszystko trochę niespojne, ponieważ pisalem wszystko co przychodziło mi do głowy, stąd ten chaos, ale ogolny zarys już mam, chcialbym tylko kilku pomysłów odnośnie mechaniki i wykonania.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Batman - Gra Planszowa

Post autor: MichalStajszczak »

Jak chcesz zrobić tę grę na własny użytek, to nie ma problemu, ale gdybyś chciał, żeby została wydana, to dowiedz się o warunki uzyskania licencji od właściciela praw do postaci Batmana.
Croissant3214
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2015, 15:41

Re: Batman - Gra Planszowa

Post autor: Croissant3214 »

Na razie chciałem zrobić grę na użytek własny, ale dość solidnie, np. jakimś programem, a potem ewentualnie zalaminować. Chciałem zrobić rozbudowaną wersję Gotham City Strategy Game, z większą ilością postaci, i możliwością grania jako Batman, a nie tylko zloczyńcami. Jeśli kiedyś chciałbym grę wydać, trudno chyba byłoby dostać licencję od DC, ale teraz mam problem z opracowaniem ukrytych akcji niewidocznych dla innych graczy, ale nie na tyle by była możliwość oszustwa.
Awatar użytkownika
rwieczor84
Posty: 46
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batman - Gra Planszowa

Post autor: rwieczor84 »

w grze o tron każdy gracz ma swoje akcje i w tajemnicy przed innymi planuje działania swoich wojsk.
ODPOWIEDZ