ile kafelek

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
sami0008
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2015, 13:22

ile kafelek

Post autor: sami0008 »

mam pomysł na grę z bardzo podobną mechaniką do carcassonne no i ile kafelek potrzebuję mieć żeby grać w 1 godzinę półtorej
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kafelek

Post autor: Fiszu »

jak precyzyjnie przedstawiony problem, to można tak samo odpowiedzieć, kilkanaście, może kilkadziesiąt.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: ile kafelek

Post autor: rastula »

Fiszu pisze:jak precyzyjnie przedstawiony problem, to można tak samo odpowiedzieć, kilkanaście, może kilkadziesiąt.


KAFELKÓW jeśli już... gry projektują a po polskiemu piszą :P

"potrzebuję mieć" to też jakiś rusycyzm chyba ...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: ile kafelek

Post autor: Maxxx76 »

Te boty mimo wszystko jednak coraz zmyślniejsze...:-)
sami0008
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2015, 13:22

Re: ile kafelek

Post autor: sami0008 »

sorry, ale teraz najbardziej przeze mnie używany język to chiński i angielski, a mało polskiego
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4059
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 163 times

Re: ile kafelek

Post autor: lacki2000 »

hyhy wy to mnie potraficie rozbawić :) To ja proponuję bardziej precyzyjne rozwiązanie. Gra o tytule "Ruszaj, bohaterze!"
Jeśli miałaby to być zabawa na godzinę - półtorej to można zrobić prostą zasadę, że należy połączyć 2 kafelki, mogą być takie wielkości tych od Carcassonne. Jeden kafelek stawiamy na stole (obok niego siedzi gracz) a drugi, zakładając, że gracz porusza się ze średnią prędkością 5km/h, w odległości np. 3km od stołu. Na sygnał "ruszaj bohaterze!" gracz wstaje, idzie po kafelek, wraca z nim i łączy z tym na stole. Pozostali liczą czas. Potem idzie kolejny gracz... Hmm 3 kafelki będą jednak potrzebne... To podraża koszty gry aż o 50%... W każdym razie do przemyślenia.

O! I już mam oszczędny pomysł. Wystarczą 2 kafelki. Mogą leżeć obok siebie na stole. Gracz idzie 3 km i wraca i łączy te kafelki i liczymy czas.
Można zrobić wariant na bieganie na dłuższe dystanse. Solidna gra promująca aktywny wypoczynek.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
sami0008
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2015, 13:22

Re: ile kafelek

Post autor: sami0008 »

:oops: Ponawiam pytanie :o ile kafelek jest potrzebnych żeby grać w carcassonne 1.30 godz. :?: :?:
Grishnak
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2014, 12:46
Has thanked: 1 time

Re: ile kafelek

Post autor: Grishnak »

Ponowione pytanie jest kompletnie bez sensu... ponownie.
1.5h można grać 50-ma kafelkami, a można równie dobrze przerobić ich 150...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: ile kafelek

Post autor: BartP »

Jeśli byś pytał(a), ile kafelków jest potrzebnych, by grać godzinę-półtorej, to powiedziałbym, że mniej więcej podstawka + co najmniej 2 dodatki.
ODPOWIEDZ