Gdzie jest moja paczka? - pomysł na grę

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Gdzie jest moja paczka? - pomysł na grę

Post autor: rafaelus »

Hej,

chciałbym Wam przedstawić mój pomysł na grę planszową. Jest to mój pierwszy pomysł i jestem świadom, że będzie wymagał dopracowania, jeżeli w ogóle ktoś uzna go za wart uwagi. Jeżeli nie, to pójdzie do kosza, ale i tak podoba mi się wymyślanie, więc zabiorę się za coś innego :)

https://docs.google.com/document/d/1IdH ... sp=sharing

Pod linkiem znajdziecie ogólny zarys tematyki i mechaniki gry. Są to informacje ogólne, czasem bez szczegółów (punkty zwycięstwa, monety itp.). Jestem świadomy, że jeżeli będę rozwijać ten pomysł to czekam mnie długa praca i testy polegające na dopasowaniu różnych części mechaniki, tak aby gra była zbalansowana. Na razie jest to idea, która może być rozwijana.

Krótki zarys tematyki: w grze wcielamy się w rolę firmy kurierskiej, której zadaniem jest realizowanie zleceń. Za zrealizowane zlecenia i rozwój otrzymujemy punkty zwycięstwa.

Przyznam, że przeglądałem internet, w celu sprawdzenia, czy podobna tematyka jest już zrealizowana. Znalazłem jednak tylko grę Cresarski Kurier, ale jak wiadomo, Internet jest szeroki i głęboki, więc coś mogło mi uciec. Jeżeli znacie podobne gry, dajcie mi znać, gdyż nie chciałbym kopiować innego pomysłu z tej tamatyki.

Proszę również o wszelkie komentarze, uwagi i krytykę. Za wszystkie dzięki!
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9428
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 504 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Gdzie jest moja paczka? - pomysł na grę

Post autor: MichalStajszczak »

rafaelus pisze:Jeżeli znacie podobne gry, dajcie mi znać
Expres kurier - gra dla dzieci, chyba już nie jest produkowana
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Gdzie jest moja paczka? - pomysł na grę

Post autor: rattkin »

Tematyka ujęta z punktu widzenia kuriera jest nudna. Zrób to z punktu widzenia oczekujących na paczki. "Czy sprzedawca wyśle dziś, żebym dostał do piątku?", "Czy jak włoży o 12:00, to ktoś z paczkomatu odbierze i pojedzie dziś do sortowni, czy dopiero jutro?", "czy kurier przyjdzie akurat jak pójdę po bułki do sklepu?". To są moje niemal codzienne problemy ;)
Awatar użytkownika
pebro
Posty: 97
Rejestracja: 05 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 2 times

Re: Gdzie jest moja paczka? - pomysł na grę

Post autor: pebro »

rafaelus pisze: Krótki zarys tematyki: w grze wcielamy się w rolę firmy kurierskiej, której zadaniem jest realizowanie zleceń. Za zrealizowane zlecenia i rozwój otrzymujemy punkty zwycięstwa.
...
Jeżeli znacie podobne gry, dajcie mi znać, ....
Nie firma kurierska, ale tematyka podobna: Mali Powstańcy
A do linka nie ma dostępu :(
sledzik
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2015, 20:46

Re: Gdzie jest moja paczka? - pomysł na grę

Post autor: sledzik »

Witam
Specem nie jestem, bo w wiele gier planszowych nie grałem i sam mam kłopoty ze swoimi pomysłami, ale pomysł przedstawiony przez rattlina jest bardzo fajny. Jako potencjalny klient firmy kurierskiej wiesz, że coś jedzie, jednak nie masz pewności kiedy dotrze. Może plansza mogłaby być planem miasta po ulicach którego pod wskazane "adresy" podjeżdżał by kurier. W grze jak w życiu nigdy nie wiesz kiedy dzwonek zadzwoni, możesz być w pracy, w szkole, w sklepie.
Ciekawe tez by mogło to być z punktu widzenia kuriera właśnie, że np na sortowni dostajesz paczki, powiedzmy w tym miejscu jako gracz dostajesz lub losujesz jakieś karty. Masz tan zaznaczone o której godzinie być i gdzie dostarczyć, czy to paczkomat, czy pan Kazio, który do 12:00 jest w domu, potem idzie do pracy. Masz określony czas, w domysle np jeden dzień, który jest jakość odliczany. Paczki niedostarczone, np z powody braku odbiorcy lub uszkodzenia, wracają z tobą na sortownię, a ty za to dostajesz jakieś punkty karne, które można jakoś tam anulować.
Pomysł fajny.
nie wiem jakie były Twoje wizje, gdyż link nie działa.
Pozdrawiam,
Łukasz
ODPOWIEDZ