Gra o tworzeniu atomów

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Barmog
Posty: 45
Rejestracja: 29 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 1 time

Re: Gra o tworzeniu atomów

Post autor: Barmog »

Praktycznie wszystko mam już gotowe. Udało mi się jakiś czas temu ukończyć całą tablicę Mendelejewa - 188 kart atomów.Do tego 120 kart akcji, ponad 115 kart celu i kupa znaczników (jeszcze szacuję ilość żeby było optymalnie). Muszę jeszcze zdobyć drewniane kostki do zaznaczania rzeczy, na tą chwilę pożyczyłem z Pandemii;) Pozostaje tylko testować. Ostatnio udaje mi się namówić na partię tylko syna, zresztą nie ma nic do gadania bo ma 3 miesiące. Ma to też swoje minusy bo też nie powie co można by zmienić, ulepszyć w grze;) Niestety czasu nie ma za wiele i ciężko na dłużej skupić się przy grze więc idzie to wszystko powoli. Postaram się jakoś zorganizować i może uda się jakoś powymieniać doświadczeniami, spostrzeżeniami. Bardzo fajnie że udało Ci się przebić do wydawcy. Mam nadzieję że uda się wypuścić na światło dzienne Twoją grę:)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra o tworzeniu atomów

Post autor: Coen »

Ale rozumiem, że to co jest w materiałach wystarczy do rozegrania pełnej rozgrywki?
Instrukcję właśnie czytam, materiały zamierzam jutro wydrukować, może w weekend się uda przetestować.
Temat gry bardzo mnie zainteresował :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Barmog
Posty: 45
Rejestracja: 29 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 1 time

Re: Gra o tworzeniu atomów

Post autor: Barmog »

Zamieszczone materiały w pierwszym poście wystarczą do pełnej rozgrywki, sam z nich korzystam więc śmiało można drukować:) Dorzuciłem jeszcze znaczniki bo zauważyłem że ich brakuje.

Nie ma zamieszczonych kart atomów powyżej liczby atomowej 30+ oraz niektórych kart celów (izotopów, izobarów i izotonów). Muszę się zastanowić nad ich niektórymi elementami więc nie ma sensu mieszać ich wrzucaniem. Także na obecną chwilę możemy potraktować materiały w pierwszym poście jako "podstawkę gry".

Liczę na opinię z gry:)
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gra o tworzeniu atomów

Post autor: max_star »

też damy znać - mamy w Sosnowcu grupe grającą :) przetestujemy
materiały pobrane :)
Zdecydowanie zagram: Rosyjskie Koleje
Z chęcią zagram: Caylus
Zawsze zagram: Zimna Wojna
Barmog
Posty: 45
Rejestracja: 29 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 1 time

Re: Gra o tworzeniu atomów

Post autor: Barmog »

W Sosnowcu znajduje się już egzemplarz gotowy do gry. Więc jak coś to można się zorganizować i wspólnie potestować;) i bezpośrednio przekazać swoje uwagi autorowi:)
Draguś
Posty: 69
Rejestracja: 24 kwie 2015, 14:41

Re: Gra o tworzeniu atomów

Post autor: Draguś »

W moim Sosnowcu grajo i ja nic nie wiem o tym :D
Spirytysta
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2017, 10:10

Re: Gra o tworzeniu atomów

Post autor: Spirytysta »

Jak tam prace nad grą?
Jestem zainteresowany pełną wersją, ze wszystkimi 118 atomami.
Jestem nauczycielem chemii (obecnie przebywającym na urlopie zdrowotnym) i chętnie wykorzystam wolny czas, żeby pomóc w dopracowaniu gry.
Na chwilę obecną mam kilka uwag merytorycznych (m.in. nukleony, to tylko protony i neutrony - czyli składniki jądra, elektrony nukleonami nie są; proponuję zmianę z fazy nukleonów na fazę cząstek subatomowych), zdarzają się też błędy ortograficzne i brak konsekwencji zapisu (jeśli deuter oznaczamy jako D, to tryt należy oznaczyć jako T, a nie H).
Mam nadzieję, że temat nie umarł, autor udostępni grę w pełnej wersji, a ktoś odpowie na mój post :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra o tworzeniu atomów

Post autor: Paskudnik »

Ja też czekam na tą grę! Panie autorze, no! :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ODPOWIEDZ