Upragniona tematyka gier...

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: LordDisneyland »

SaszaPL pisze:
Bea pisze:A ja bym chętnie zagrała w rasowe euro ale o tematyce niespotykanej w tym gatunku np coś z Zombie. Po drugie, marzy mi się kolejne euro o hodowli czegoś np psów rasowych, koni itp gdzie będzie element genetyki i dziedziczenia.
To może rasowe euro o chodowaniu własnych zombie? Można by je sprzedawać mocarstwom jako idealnych żołnierzy, albo szantażować świat,,

:twisted:
To może chociaż trochę to was pocieszy ; )
http://boardgamegeek.com/boardgame/17548/zombie-rancher
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Nadis »

Ze znajomymi zagralibyśmy w grę o tematyce medycznej. W Pandemię grywamy nieustannie, teraz doszło nam ,,na sygnale", cardio alarm jakoś nie porywa. Przydałoby się coś o zarządzaniu szpitalem, może tworzeniu leków.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Dr_Kecaj »

Nadis pisze:Ze znajomymi zagralibyśmy w grę o tematyce medycznej. W Pandemię grywamy nieustannie, teraz doszło nam ,,na sygnale", cardio alarm jakoś nie porywa. Przydałoby się coś o zarządzaniu szpitalem, może tworzeniu leków.
to może http://boardgamegeek.com/boardgame/109764/quarantine ?
Kupię Szczura rogatego PL
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Leszy2 »

Ja jestem zwolennikiem gier morskich. Mogą być pirackie, ale niekoniecznie - byle wojenne. "Kupcy i korsarze" w dużym stopniu spełnia oczekiwania, ale oczekiwałbym czegoś bardziej taktycznego. Manewrowanie flotyllą, wpływ wiatru, sygnalizowanie rozkazów... Może też być osadzona w klimatach wojen ery śruby lub antycznych wioseł.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Maxxx76 »

A Sail of Glory? :)
Nyizard
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2015, 21:13

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Nyizard »

O Sail of Glory nie słyszałem, czytam właśnie o tej grze i brzmi interesująco, chociaż cena gry ze statkami do najniższych nie należy z tego co widzę.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: sirwei »

A tak apropo gier morskich. Co sądzicie o dodatku do Kupców i Korsarzy? Będzie polska wersja może?
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: zakwas »

Nie będzie polskiej wersji.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Rocy7 »

Stargate jest ciekawym uniwersum, zwlaszcza przygodowka z postaciami zyskujacymi nowe zdolnosci i ekwipinek. Widze spory potencjał na dodatki ;)
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Leszy2 »

Maxxx76 pisze:A Sail of Glory? :)
Nie znam tej gry, pewnie dlatego, że jest po angielsku.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Leszy2 »

Co myślicie o tematyce - wędkarstwo?
Mam nawet pomysł na mechanikę.
Z własnej talii ciągniesz dwufunkcyjne karty. Za ich pomocą kompletujesz sprzęt, np. 3 karty różnych typów (wędzisko, przypon, przynęta) w połaczeniu z łowiskiem, które wybierasz na planszy (głębinka, trzcinowisko, most, brystrze, itp) limitowane kolejnością graczy, otrzymujesz garść specjalnych kostek, dających różne szanse złapania różnych gatunków ryb (o różnej wartości). Ryby wprowadza się na planszę losowo, ale gracze mogą za pomocą dociąganych kart zmieniać położenie ryb na planszy, zwiększając sobie i zmniejszając przeciwnikom prawdopodobieństwo sukcesu przy rzucie kostkami na zarzucenie wędki. Mogą też kosztem ilości zarzucenia, przezbroić sprzęt lub zmienić łowisko lub zanęcić. Branie małych ryb byłoby łatwe, ale wyciągnięcie większej sztuki wymagałoby uzyskania odpowiednie sekwencji kostek w kilku rzutach. Można by też pomóc sobie kartą podbierak.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: kaszkiet »

No ja zasnąłem podczas czytania opisu, ale nie wykluczam, że ktoś lubiący wędkowanie by się dobrze bawił.
Dla urozmaicenia można by jednak dodać motyw zdrajcy i wtedy zagrywać kartę wuwuzela, która by płoszyła wszystkie ryby w jeziorze, a skupieni wędkarze spadaliby ze stołków do wody.

Edycja - nie chciałem źle zabrzmieć - po prostu mnie ta tematyka zupełnie nie interesuje. Być może taka gra by bardzo poprawnie działała.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2016, 12:12 przez kaszkiet, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9426
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: MichalStajszczak »

Leszy2 pisze:Co myślicie o tematyce - wędkarstwo?
Plansza z otworem na środku, przystosowana do umocowania na akwarium albo umywalce ...
Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Panczo »

Galatolol pisze:Gra (euros) w zarządzanie klubem sportowym. Rozbudowa stadionu, kupowanie zawodników, trenerów, reklamy itd. No i oczywiście turnieje (naprościej byłoby to zrobić jako coś a la pokazy mody w Pret a Porter, choć wolałbym bardziej poasjonujące rozwiązanie) Najchętniej rugby lub piłka nożna.
+1
jest coś w tym stylu ale chyba niezbyt dostępne u nas w kraju: Time of Soccer
https://boardgamegeek.com/boardgame/166 ... collection
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: walkingdead »

Mnie brakuje gier o pokręconej tematyce zbliżonej do filmu Iron Sky. Teorie spiskowe, tajne bazy, naziści, księżyc...przecież to brzmi tam smakowicie, że sprzedałoby się jak świeże bułeczki :mrgreen:

(ps. tak wiem, że jest gra Iron Sky ale jakoś opinie o samej grze mnie nie zachęcają).
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: orzeh »

Rocy7 pisze:Stargate jest ciekawym uniwersum, zwlaszcza przygodowka z postaciami zyskujacymi nowe zdolnosci i ekwipinek. Widze spory potencjał na dodatki ;)
Ooo stargate :) Universe jako euro - zbieranie zasobów do statku Destiny, dbanie o c hodowlę roślin, lekarstwa itp... Achh, już w wyobraźni widzę jak p. Feld zaciera ręce ku tej tematyce :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: kaszkiet »

A ja mam wrażenie, że pan Feld na oczy nie widzi tematyki podczas projektowania gier.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Gizmoo »

Moja absolutna wish-lista gier, za które dałbym się pokroić:

1. Przeniesienie na plansze Fallout Tactics: Brotherhood of Steel z figurkami CMON. :D
2. Porządny dungeon crawler z Alienami (byle nie od Prodos). Od biedy z mechaniką Descenta.
3. Adventure/skirmish/dungeon crawler/cokolwiek w świecie Mad Maxa. Łyknął bym nawet Legendary Encounters: Mad Max, byle grafiki były na lepszym poziomie niż koślawce z LE:Alien (po zdeformowanej twarzy Ripley z "First Aid" do tej pory mam koszmary, ale w kosmosie nikt nie słyszy mojego krzyku).
4. Skirmish w klimatach filmów kung-fu z lat '70 i Klasztoru Shaolin. (może być na wesoło)
5. Blood Rage w feudalnej Japonii z domieszką japońskiej mitologii, demonami i ninja.

Jakby takie gry wyszły... To nie musiałbym chyba kupować niczego innego i byłbym w planszówkowym niebie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Koshiash »

Gizmoo pisze:1. Przeniesienie na plansze Fallout Tactics: Brotherhood of Steel z figurkami CMON. :D
Zaproponuj im to. Jeżeli uzyskają licencję, to ustawiam się jako drugi w kolejce. :wink:
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: genek »

orzeh pisze: Ooo stargate :) Universe jako euro - zbieranie zasobów do statku Destiny, dbanie o c hodowlę roślin, lekarstwa itp...
a to i tak nieważne, bo pz daje grzmocenie swojej dziewczyny w ciele innego gościa i płakanie w rękaw lokalnej ciamajdzie, który podobno jest mądry, bo przeszedł całe simsy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Fiszu »

Leszy2 pisze:
Maxxx76 pisze:A Sail of Glory? :)
Nie znam tej gry, pewnie dlatego, że jest po angielsku.

To może poszukaj "Srebnej Floty" (Noviny) (czasem bywa na allegro)
tu masz nawet na każdym statku zarządzanie załoga czy jest przy żaglach, czy przy działach,
kilka klas okrętów i wpływ wiatru.
Plansze trzeba nakleić sobie na jakąś sklejkę bo jest dość wiotka, a tak to super gra:-)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: misioooo »

Gizmoo pisze: 3. Adventure/skirmish/dungeon crawler/cokolwiek w świecie Mad Maxa. Łyknął bym nawet Legendary Encounters: Mad Max, byle grafiki były na lepszym poziomie niż koślawce z LE:Alien (po zdeformowanej twarzy Ripley z "First Aid" do tej pory mam koszmary, ale w kosmosie nikt nie słyszy mojego krzyku).
Rycerze Pustkowii? Mi się podoba, klimat jest, figurki są, mechanika oryginalna (padliniarz), zróżnicowane scenariusze... Grafiki wg mnie bombowe, zwłaszcza "smaczki" w postaci karty np "wrak auta" i na obrazku... Fiat 126p...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Gizmoo »

misioooo pisze:Rycerze Pustkowii?
Ale to nie jest świat Mad Maxa! :)

W zasadzie każdy film jest kompletnie różny i zarówno klimat i uniwersum jedynki różni się znacząco od Fury Road. Ten ostatni jest zresztą mega groteskowy, ale przez to - bardzo atrakcyjny dla artystów.

A Rycerzy Pustkowi oczywiście sprawdzę w wolnej chwili.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: misioooo »

Jak to nie jest... Postapo i Australia... Resztę sobie dopowiedz i będzie madmax ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Upragniona tematyka gier...

Post autor: Panczo »

chętnie zobaczyłbym na stole coś w świecie Harrego Pottera, jakieś worker placement np
tam też w szkole zdobywali punkty więc standardowy warunek zwycięstwa gier planszowych już mamy klimatycznie zaimplementowany w źródle:)
dodatkowo były 4 "domy" czyli w sam raz na 4 graczy
ODPOWIEDZ