Secret Hitler w polskich realiach politycznych

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Secret Hitler w polskich realiach politycznych

Post autor: Lets_Grajmy »

Witajcie,

Jakiś czas temu udostępniłem pliki do polskiej wersji gry planszowej Secret Hitler. Krótko mówiąc uwielbiam ją, ale została już trochę ograna i jestem w trakcie zmiany projektu graficznego. Umiejscowieniem gry nie będzie już międzywojenna rzesza, ale obecna scena polityczna Polski :)

Uprzedzając krzyk, będą dwa decki zamiast jednego, by każdy wybrał to co grupie leży bliżej serca. Tzn. W SH Liberałowie próbowali powstrzymać Faszystów przed wybraniem Hitlera na stanowisko Kanclerza. Tutaj Zjednoczona Opozycja chce zatrzymać Partię Rządzącą przed wyborem Jarosława Kaczyńskiego na premiera, lub Partia Rządząca chce powstrzymać Totalną Opozycję przed obraniem Donalda Tuska (wiem, że jest teraz trochę zajęty ;) ) na premiera.

Chciałbym przy okazji może jakoś "umiodnić" rozgrywkę. Jednym z pomysłów były by np. specjalne warunki zwycięstwa dla poszczególnych posłów, lub stworzenie ustaw, które nie będą już tylko zero-jedynkowe, ale chciałbym by każda była inna (np. ustawa pro-rządowa "500+", która wpłynie delikatnie zasady gry).

Może macie jeszcze jakieś pomysły/sugestie?

Pozdrawiam!
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Secret Hitler w polskich realiach politycznych

Post autor: rastula »

Jeśli liczysz na źle pojęty rozgłos to świetny pomysł. Ja osobiście nie mam ochoty na oglądanie twarzy wspołczesnych polityków w grze. I to jest najdelikatniejsza opinia na jaką mogę sobie pozwolić aby nie poruszyć "trudnych tematów".
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Secret Hitler w polskich realiach politycznych

Post autor: playerator »

rastula pisze:... nie mam ochoty na oglądanie twarzy wspołczesnych polityków w grze ...
+ sto milionów. Daleki jestem od gaszenia ludzi z pomysłami, ale jest, jak jest :wink:.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Secret Hitler w polskich realiach politycznych

Post autor: Lets_Grajmy »

Może i racja, politykowania zbyt dużo jest na codzień :) Szczególnie w obecnym czasie. Pracy nie będę więc udostępniał, niemniej grupa, z którą najczęściej gram jest pomysłem zainteresowana i chciałbym ją ukończyć.

Wracając do pytania, czy ktoś ma pomysł na rozwinięcie mechaniki SH?
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Secret Hitler w polskich realiach politycznych

Post autor: Dr_Kecaj »

Rozwinięcia czy podania gotowej?
O samej mechanice nic nie napisałeś :)
Kupię Szczura rogatego PL
ODPOWIEDZ