Project Football

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Project Football

Post autor: Skryty Planszoholik »

tak całkiem serio to dużo bardziej od obu zaproponowanych podobałby mi się tytuł: Project Football :)
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Project Football

Post autor: zbajszek »

Ostatni update ponad rok temu, jednak projekt nie umarł, a wręcz przeciwnie.

Jak to najczęściej bywa, najlepiej pracuje się w ciszy, przez ostatni rok odpuściłem sobie konwenty i w ciszy wraz z grupą znajomych skupiliśmy się na poprawianiu mechanik i faktycznie szykowaniu finalnej wersji zasad. W teorii gra jest już skończona, z balansem nie ma w tym momencie większych problemów, mechanika też już jest praktycznie skończona, co miało zostać ucięte zostało ucięte, co miało się pojawić czy zostać zmienione zostało zmienione. Mój czas w tym momencie idzie głównie nad myśleniem co mogę jeszcze zrobić żeby zasady były bardziej intuicyjne i gdzieś tam walczę z jakimiś wyjątkami i małymi zasadami. Gdzieś tam przy okazji parę osób "z zewnątrz" zagrało, czy też widziało projekt. Generalnie feedback ludzi jest bardzo pozytywny, pomimo tego że wiem iż gra ma trochę większy próg wejścia. Jednak myślę że maksymalnie po 1 spotkaniu ludzie uczą się zasad. Jeśli chodzi o samą mechanikę to w grze jest około 18 tur (po około 9 na połowę), a jeśli chodzi o czas gry to średnio wychodzi pewnie coś 120-150 minut, choć dużo zależy od graczy, bo zdarzały mi się spotkania 90 minutowe, jak i dłuższe niż te 2 godziny. W tym momencie zrobiłem wstępny layout dwóch talii kart i czekam na ich wydruki. Po tym wydruku będę starał się umówić z pewnym człowiekiem, którego kiedyś zainteresował pomysł i zobaczę co powie na to jak działa w praktyce.

A tymczasem jak ktoś chciałby spróbować to zapraszam do kontaktu,myślę że coś będzie dało się wykombinować.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Project Football

Post autor: kolderek »

Tak sobie myślę, po co się gra w piłkę nożną? Wydaje mi się, żeby wygrać ligę czy jakiś turniej po prostu być mistrzem. Czy po jednym meczu można to osiągnąć? Nie wydaje mi się. Dlatego spędzenie tak dużej ilości czasu, żeby rozegrać jeden mecz (chodzi mi o mecz przy planszy), nie ma sensu. Bo o co będziemy grać? Towarzysko? Zagramy od razu finał?

Dlatego lepszym pomysłem (chyba) byłoby aby można rozegrać cały sezon czy cały turniej w te 90 do 120 minut. To tylko moje takie luźne przemyślenia, nie wiem czy tak jest. Mi by się nie chciało grać jednego meczu tak długo. A wątpię żeby mi się udało zebrać kilku kolegów, którzy by mieli czas żeby zagrać sezon czy turniej. Bo rozgrywać jeden mecz na tydzień jak to jest w rzeczywistości mija się z celem i jest trudne do zrealizowania.

:-)
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Project Football

Post autor: zbajszek »

Oczywiście wszystko zależy od podejścia i oczekiwań. Moim zdaniem w piłkę się gra żeby pokonać przeciwnika, a zwycięstwa w lidze czy inne puchary są dodatkiem, które dochodzą w odpowiednim etapie rozgrywek. Z podejściem że albo gramy o puchar albo to nie ma sensu, to istnienie ponad połowy zespołów w ligach jest bez sensu, bo nie są w stanie włączyć się do żadnej walki, a też są za mocne żeby martwić się spadkiem ;).

Co do mijania się z celem, to nie zgodzę się do końca, bo nikt nie mówił że musisz rozgrywać mecz co tydzień tak jak naprawdę. Wiadomo że zebranie ludzi nie należy do łatwych, ale jednak jak to mówią dla chcącego nic trudnego (ba gdybym nie chciał to nie udałoby mi się testować gry).

Akurat ten tytuł miał być symulacją meczu piłkarskiego i pod tym kątem był robiony. Do tej pory przyjęcie było w większości było pozytywne i to mnie cieszy.

A co do Twojego pomysłu to całkiem inny typ gry, gdzieś tam możliwe że jest jakiś pomysł na tego typu tytuł, ale na chwilę obecną nie planuję go rozwijać bo mam za dużo rozgrzebanych pomysłów, które muszę skleić i sprawdzić czy działają. Ale temat jest na uwadze ;).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Project Football

Post autor: kolderek »

ale mi przyjemność pokonać przeciwnika w meczu towarzyskim o tak zwaną pietruszkę, normalnie szczyt marzeń :-)

w lidze gramy nie tylko po to żeby zdobyć mistrzostwo, każdy klub ma inne cele. i nie uważam że to bez sensu.

co do zbierania ludzi to nie wystarczy "dla chcącego nic trudnego" jednej osoby. wszyscy muszą mieć ten tryb załączony :-) wystarczy jedna osoba która powie, że jej się nie chce i cała zabawa kończy się. tak mieliśmy w grze Descent, rozegraliśmy 8 spotkań po 2-3 godziny, doszliśmy do połowy gry i potem się jakoś nie udało zebrać ekipy, żeby dokończyć.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Project Football

Post autor: zbajszek »

To prawie tak jak powiedzieć "zdobyć najwięcej punktów w jakiejś Agricoli*, normalnie szczyt marzeń" :P.

80% drużyn jakąś 1/4 sezonu gra o pietruszkę ;). Generalnie owsem są jakieś tam osobiste cele, ale dla obserwatorów one są tak samo ważne jak cele bramkarza który stwierdził że zachowa czyste konto ;).

A co do grupy zdaję sobie sprawę że nie jest to trudne, ale jednak wszystko zależy od osób w grupie. Ze swoją standardową grupę skończyliśmy z 2-3 kampanie Descenta, 2 kampanie Imperial Assulta i parę innych kampanijnych gier, kwestia osób ;). Ale tak jak mówisz wszyscy muszą chcieć grać. My od roku w grupie PFa testujemy właśnie jako mecze ligowe, gdzie prowadzę statystyki i wszyscy się przy tym dobrze bawią, a do tego dochodzi element rywalizacji. No ale taki jest urok "kampanijnych" gier planszowych, jeśli nie masz ekipy do tego to nie nacieszysz się żadną kampanią, w przeciwieństwie do gier wideo gdzie druga osoba nie jest Ci potrzebna.

*Agricolę można tak naprawdę zamienić każdą grą, bo wszystko to tylko gry :D.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Project Football

Post autor: Skryty Planszoholik »

kolderek jeśli chcesz cały turniej w jednej grze to dorwij sobie tą grę: https://boardgamegeek.com/boardgame/236 ... d-cup-game
a dla tych co wolą bardziej szczegółowo rozegrać pojedynczy mecz niech będzie gra kolegi zbajszka ;)

mnie tam nawet bardziej interesuje wygrana w pojedynczym meczu niż gra na punkty w każdej innej planszówce, bo wydaje się być bardziej naturalna a nie umowna.

pozdro i powodzenia z projektem
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Project Football

Post autor: zbajszek »

Skryty Planszoholik pisze:kolderek jeśli chcesz cały turniej w jednej grze to dorwij sobie tą grę: https://boardgamegeek.com/boardgame/236 ... d-cup-game
a dla tych co wolą bardziej szczegółowo rozegrać pojedynczy mecz niech będzie gra kolegi zbajszka ;)

mnie tam nawet bardziej interesuje wygrana w pojedynczym meczu niż gra na punkty w każdej innej planszówce, bo wydaje się być bardziej naturalna a nie umowna.

pozdro i powodzenia z projektem
Akurat tamten tytuł sam bym bardzo chętnie dorwał, ale dość ciężko dostępny a jak już się pojawi to cena jest masakryczna :/.

Dzięki :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Project Football

Post autor: kolderek »

Skryty Planszoholik pisze:kolderek jeśli chcesz cały turniej w jednej grze to dorwij sobie tą grę: https://boardgamegeek.com/boardgame/236 ... d-cup-game

pozdro i powodzenia z projektem
miałem i zagrałem tylko raz :-/ potem sprzedałem bo nie miałem z kim grać, teraz żałuję.

teraz zastanawiam się nad: Time of Soccer
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Project Football

Post autor: arturpe »

Czyli oczywiście znacie Panowie Helvetia Cup?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Project Football

Post autor: zbajszek »

arturpe pisze:Czyli oczywiście znacie Panowie Helvetia Cup?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Patrzyłem na nią kiedyś, ale gra mi zgubiła całkowicie słowami
"HELVETIA Cup is a game of simulation football"
A zaraz po tym:
"- You play the coach of a soccer team composed of 9 players. For each game you choose 1 goalkeeper, 4 players and 2 substitutes.

Osobiście nie znam żadnego wariantu piłki który używa 9 osób, więc symuluje coś co nie istnieje :D.

Co do Time of Soccer, to też gdzieś jest na moim radarze, choć to zupełnie inny typ gry jest.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
ODPOWIEDZ