Drukowanie kart w drukarni.

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Hertil »

Cześć. Nadszedł ten czas kiedy po dopracowaniu zasad i przygotowaniu kart chciałbym wydrukować swoja własną grę karcianą. W grze jest 50 kart. Teraz mam kilka pytań odnośnie drukowania:

1. Jakiej gramatury najlepiej użyć? Chciałbym użyć takiej by karty były sztywne bez żadnych innych usztywnień :3
2. Drukować po obu stronach papieru czy na osobnych i potem skleić?
3. Ile około kosztowałoby wydrukowanie takiej ilości kart? Wiem, że zależy to od gramatury papieru i od samej drukarni, ale tak mniej więcej.
4. Kupować do tego koszulki?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Epyon »

Z tego co mi wiadomo, to gramatura 300g jest ok jeśli chodzi o karty (kiedyś z braku alternatywy drukowałem na 250 i włożyłem w sztywne protektory i też dało radę). Natomiast bardziej bym się martwił znalezieniem drukarni w której uda się wydrukować równo awers i rewers, bo z tym jest zawsze największy problem.
Awatar użytkownika
yasioo
Posty: 28
Rejestracja: 15 lip 2013, 18:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: yasioo »

Proponuję zlecić drukowanie w drukarni cyfrowej (takiej należy poszukać w Google), drukować na papierze kredowym 250-300 g/m^2 i koniecznie uszlachetnić folią (błyszczącą lub matową - w zależności od gustu). Drukowałem karty ponad rok temu ale myślę, że całkowity koszt powinien zamknąć się w granicach 20-30 zł.
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: ignatus »

^
Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem to chętnie przyjmę namiary na tą drukarnię
Początkujący weteran
Awatar użytkownika
yasioo
Posty: 28
Rejestracja: 15 lip 2013, 18:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: yasioo »

Jasne, że wszystko poszło zgodnie z planem. Drukowałem w Bydgoszczy w drukarni Polish Druk (http://www.polishdruk.pl/).
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Hertil »

W takim bądź razie również skorzystam z usług tej firmy. Gramatura 300 będzie dobra? :)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Wallenstein »

A można jakąś fotkę efektu finalanego?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2103
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: pabula »

I pocięli ci również? I zaokrąglili rogi?
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Hertil »

Jaki rodzaj wydruku (w sensie wizytówka,kalendarzyk itp) wziąć by mi takie karty wydrukowali? :D
Awatar użytkownika
yasioo
Posty: 28
Rejestracja: 15 lip 2013, 18:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: yasioo »

Hertil pisze:Jaki rodzaj wydruku (w sensie wizytówka,kalendarzyk itp) wziąć by mi takie karty wydrukowali? :D
Tak naprawdę jest to dosyć nietypowe zlecenie i myślę, że drukarnia nie ma gotowego szablonu do drukowania kart. Jedynym rozwiązaniem jest zatelefonowanie do drukarni i wytłumaczenie o co chodzi. Nie wiem czy chłopakom będzie się chciało podejmować takiej "niestandardowej" roboty. Jeśli nie, odezwij się do mnie na PW, a wtedy pomogę Ci przygotować montaże Twoich kart na formacie A4 i wtedy zlecisz już druk jako "ulotkę", "kreda błysk 300g".
pabula pisze:I pocięli ci również? I zaokrąglili rogi?
No nie. Aż tak dobrze to nie ma. Swoje karty ciąłem akurat na ploterze laserowym ponieważ akurat miałem do niego dostęp ale nie polecam takiego rozwiązania ponieważ laser zawsze trochę przypala krawędzie. Lepiej ciąć gilotyną lub nożykiem modelarskim.
Jeśli chodzi o zaokrąglanie narożników to właśnie przymierzam się do zakupu czegoś takiego:
http://allegro.pl/zaokraglacz-naroznkow ... 81695.html
Można też poszukać tańszych (ok 30 zł) zaokrąglaczy i możliwe, że one też poradzą sobie z papierem 300g.
Wallenstein pisze:A można jakąś fotkę efektu finalanego?
Coś tam się znajdzie (nomen omen ;) ): http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =5&t=24944
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Hertil »

Tak naprawdę jest to dosyć nietypowe zlecenie i myślę,
że drukarnia nie ma gotowego szablonu do drukowania
kart. Jedynym rozwiązaniem jest zatelefonowanie do
drukarni i wytłumaczenie o co chodzi. Nie wiem czy
chłopakom będzie się chciało podejmować takiej
"niestandardowej" roboty. Jeśli nie, odezwij się do mnie
na PW, a wtedy pomogę Ci przygotować montaże
Twoich kart na formacie A4 i wtedy zlecisz już druk jako
"ulotkę", "kreda błysk 300g".

Z chęcią skorzystam z Twojej pomocy. Teraz jeszcze nie bo muszę dopracować karty, ale w niedalekiej przyszłości się do Ciebie odezwę :)
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2103
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: pabula »

yasioo pisze: No nie. Aż tak dobrze to nie ma.
W Krakowie jest drukarnia co się podjęła wszystkiego, ale cena jaką krzyknęli trzeba by klikunastokrotnie pomnożyć przez to co podałeś, dlatego byłem zdziwiony :)
(co prawda ja miałem dużo kart do zrobienia bo w kilku egzemplarzach)
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Reid666 »

Warto przyjżeć się tej stronce:

http://www.artscow.com

Wykonują wydruki talii 54 kartowych według wzoru klienta:

http://www.artscow.com/photo-gifts/play ... esigns-313


Cena za talię: 12$
Cena za wysyłkę: 6$

Wychodzi to niezbyt atrakcyjnie, ale cały czas pojawiają się promocje, do wczoraj było -20% + darmowa wysyłka, dzisiaj -25%, a ponoć pojawiają się i lepsze.

Sam nie korzystałem, ale jeśli mnie pamięć nie myli to któryś z forumowiczów był bardzo zadowolony z efektu końcowego. Na BGG bardzo sobie chwalą.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Lothrain »

Wydrukowałem u nich talie do Cosia i jakość naprawdę super.
PolishDruk
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2016, 14:52

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: PolishDruk »

Witam
Potwierdzamy iż nasza drukarnia zajmuje się drukiem karto do gry z indywidualnego projektu.

Wykonujemy karty na sztywnym papierze 300g zabezpieczone folią dwustronnie lub też karty plastikowe

Cennik dostępny jest na http://www.polishdruk.pl/drukarnia/karty-do-gry

W ofercie posiadamy talie w ilości 25 lub 54 karty + pudełko.

Jeżeli macie Państwo do druku talie w innych ilościach kart lub też w innym wymiarze prosimy o kontakt na wyceny@polishdruk.pl

Chętnie dowiemy się również jakie według Państwa moglibyśmy wprowadzić wymiary kart do swojej oferty jakie Państwo wykonujecie.

Zapraszamy do kontaktu
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, 15:35 przez PolishDruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2103
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: pabula »

PolishDruk pisze:Witam
Cennik dostępny jest na http://www.polishdruk.pl/oferta/szczego ... -nadrukiem
jedynie co jest to:
! Uupss... nie ma takiej strony...
PolishDruk
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2016, 14:52

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: PolishDruk »

Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Panczo »

PolishDruk pisze:poprawny link do strony http://www.polishdruk.pl/drukarnia/karty-do-gry
czyli przy nakładzie 200szt koszt jednej talii z pudełkiem wynosi 8,5 netto? Znaczy jest sens wydawać małe karcianki za 30-50zł :mrgreen:

ps. co do samej oferty drukarni - fajnie że jest - należy chwalić takie wychodzenie do potencjalnych klientów:) choć już cena 44zł /szt przy 5 szt nakładu może być sporą przeszkodą w interesie - ale obym się mylił !!!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: sqb1978 »

Nakład 5 sztuk - zacny zbijesz interes hehe :)

Zamówię coś próbnie. Jeśli okaże się, że jest to dobra jakość - szczególnie dopasowania to super!

Przydałoby się tylko więcej podstawowych formatów planszówkowych:
STANDARD 63,5 x 88 mm
MINI AMERICAN 41x63 mm
STANDARD AMERICAN 56x87 mm
MINI EUROPEAN 44x68 mm
STANDARD EUROPEAN 59x92 mm
Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Panczo »

sqb1978 pisze:Nakład 5 sztuk - zacny zbijesz interes hehe :)
Się źle wyraziłem. Chodziło mi o to że kiepski interes będzie drukarnia miała na takich ludziach co to chcą swoją grę sobie ładnie zrobić w kilku egzemplarzach np.5, bo takowych cena może zniechęcić.

Ale jak już ktoś planuje większą ilość zamówić to oferta zacna oj zacna !!!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: misioooo »

Panczo, zerknij ile kosztują "normalne" gry - zwłaszcza dodatki... Często ok 1zł/1 kartę ;P
Jeśli druk będzie ok, równy i ładny to 44zł za talię to nie jest dużo przy indywidualnym, pojedynczym zamówieniu. Ktoś musi to przygotować, naszykować pliki z grafikami, spasować etc - czas też kosztuje. Ja np nie podjąłbym się zrobienia talii kart z pojedynczych grafik... Samego czasu "składania" ich na arkusz pewnie zużyłbym więcej niż te 40pln...
sqb czekam na info i fotki :) Jak będzie fajnie to pewnie i ja skorzystam :) mało która drukarnia chce drukować tak małe nakłady...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rwieczor84
Posty: 46
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: rwieczor84 »

sqb1978 pisze:Nakład 5 sztuk - zacny zbijesz interes hehe :)

Zamówię coś próbnie. Jeśli okaże się, że jest to dobra jakość - szczególnie dopasowania to super!

Przydałoby się tylko więcej podstawowych formatów planszówkowych:
STANDARD 63,5 x 88 mm
MINI AMERICAN 41x63 mm
STANDARD AMERICAN 56x87 mm
MINI EUROPEAN 44x68 mm
STANDARD EUROPEAN 59x92 mm
Potwierdzam, przydałoby się więcej formatów.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: Sir_Yaro »

Z mojego punktu widzenia znacznie ciekawsza była by możliwość zwiększenia wielkości talii (i ew możliwość kupienia mniejszej ilości talii).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: misioooo »

Wielkość talii przy rozmiarze jaki jest obecnie dostępny to nic innego jak ilość kart mieszczących się na jednym arkuszu ;) Jakbyś chciał np 62 karty, to trzeba ustawić maszynerię, wsadzić arkusz, druknąć 54 karty, potem znowu ustawić maszynerię, wsadzić nowy arkusz z kilkoma kartami etc...

Najsensowniej operować na wielokrotnościach 54 :) Najekonomiczniej wyjdzie, bo cały arkusz zadrukujemy zawsze...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
PolishDruk
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2016, 14:52

Re: Drukowanie kart w drukarni.

Post autor: PolishDruk »

Chciałbym sprostować kilka rzeczy.

1. Większa ilość formatów:

Każdy dodatkowy format wiąże się z koniecznością wykonania wykrojników na karty oraz pudełka. Koszt wykrojników na same karty i pudełko to ok 300 zł.

Jeżeli będzie duża ilość zapytania i chętnych na np jakiś inny konkretny format to nie ma problemu i o taki wymiar poszerzymy naszą ofertę.

2. Większa ilość kart w talii:

Jeżeli chodzi o wykonanie większej ilości kart w talii to nie ma najmniejszego problemu. Takie wyceny wykonujemy indywidualnie po przesłaniu zapytania na wyceny@polishdruk.pl.

Ciężko jest w ofercie umieścić różne ilości kart dlatego zdecydowaliśmy się na standardowe talie z racji konieczności wykonania do nich odpowiednich pudełek i wykrojników na te pudełka.


Nasza oferta będzie na bieżąco odświeżana jednak wymagany jest kontakt z Państwa strony i wszelkie sugestie.

Wraz ze wzrostem zainteresowania na druk kart będziemy mogli wprowadzić druk już od jednej talii w bardziej przystępnej cenie.

W chwili obecnej wykonujemy zlecenie na druk kart to pracy magisterskiej jednego z klientów, który zażyczył sobie karty o rozmiarach 116x86 oraz 102x60mm. Wykonuje dosłownie dwie talie i nie był to dla nas problem:)

Zachęcam do korespondencji bezpośrednio z nami
ODPOWIEDZ