Wypraska do pudełek

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: misioooo »

Może i wejdzie, ale na pewno nie w koszulkach. I nie w formie wyciaganych tacek jak u mnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
SirYoggi
Posty: 34
Rejestracja: 05 lip 2016, 16:15

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: SirYoggi »

Ja zrobiłem taka do Eldritch Horror. Zmieścił podstawkę i jeden mały dodatek. Eldritch Horror Insert https://imgur.com/gallery/bvGXh

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: kinioo »

OSadnicy NI plus Krwawa Oberża zrobione.

Jak przeschnie to zrobię fotki i cos wstawię.

K.

Edit: Zdjęcia, jak obiecałem...jak na pierwsze podejście to całkiem fajnie wyszło:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety, KO wymagała złożenia oryginalnej wypraski, bo nie było jak pomieścić kart.

Obrazek

Osadnicy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: kinioo »

Sorki za jakość zdjęć, robione na szybko - telefonem :)

K
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Rocy7 »

Czy móglbym użyć Waszych zdjęc w moim artykule o akcesriach do planszówek?
SirYoggi
Posty: 34
Rejestracja: 05 lip 2016, 16:15

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: SirYoggi »

Rocy7 pisze:Czy móglbym użyć Waszych zdjęc w moim artykule o akcesriach do planszówek?
Mojego możesz użyć.
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
mohdar
Posty: 10
Rejestracja: 07 maja 2013, 12:10
Has thanked: 2 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: mohdar »

A oto moje wypraski:
- Znak Starszych Bogów http://imgur.com/a/vdeFq
- Eldritch Horror http://imgur.com/a/ickbp - z wszystkimi dodatkami które aktualnie wyszły po polsku oraz z miejscem na przyszłe dodatki.
T4ng10r
Posty: 14
Rejestracja: 04 lis 2014, 09:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: T4ng10r »

Cześć
Wypraska do podstawki Eclipse sprawia się dobrze.
Przygotowuję się teraz do osłony/organizer na planszę gracza do porządkowania kostek i krążków. 100x50cm płaty pleksi w np. OBI za 33 zł.
Jedyny problem/wyzwanie to wycięcie tego. Profesjonalne firmy zajmujące się wycinanie liczą sobie za długość cięcia - wiec wszystkie kwadraciki, kółeczka, miejsca na odkrycia, etc - to wyjdzie drogo.
Możecie doradzić jak czysto, równo i bez nadtopienia wyciąć takie elementy? Planuję użyć multiszlifierki dremel z przystawką do frezowania. W necie trafiłem na zdjęcia z dość czystych cięć z użyciem wody z sodą jako chłodziwa. Macie jakieś doświadczenia z pleksi w domowym zaciszu?
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Andreal »

Rocy7 pisze:Czy móglbym użyć Waszych zdjęc w moim artykule o akcesriach do planszówek?
Moich możesz, w końcu po to się wrzuca zdjęcia w internet, żeby ktoś się z tobą z tego cieszył, na BGG mam jeszcze wrzuconą wypraskę do Galaxy Trucker oraz wieżę do kości DIY.

Jeszcze przypomniałem sobie o wyprasce zrobionej z oryginalnej (Carsassonne z dodatkami):
Obrazek
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: malekith_86 »

mam kilka pytań zanim zabiorę się za kompletację towaru do wykonywania insertów z płyty kartonowo piankowej
1. czy te szpilki są tylko na etapie klejenia? czy one tam zostają? jeśli zostają to w jakim celu?
2. czy kupowanie drogiego skalpela ma sens? czy nie będzie się tępił porównywalnie szybko to ostrzy segmentowych, które są dużo tańsze i każdy segment chociaż przez jakiś czas jest ostry
3. czy maty CM faktycznie chronią blat? czy i tak lepiej dla bezpieczeństwa dawać między blatem i matą jeszcze jakaś warstwę?
4. czy ktoś próbował Pick and Pluck / Pre-Cubed foam tray?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Lothrain »

malekith_86 pisze: 1. czy te szpilki są tylko na etapie klejenia? czy one tam zostają? jeśli zostają to w jakim celu?
Jak wyjmiesz zostaną dziury, jak zostawisz będzie lepiej się wszystko trzymało, ale szpileczki będą ubywać. Jak wolisz. Ja zostawiam.
malekith_86 pisze:2. czy kupowanie drogiego skalpela ma sens? czy nie będzie się tępił porównywalnie szybko to ostrzy segmentowych, które są dużo tańsze i każdy segment chociaż przez jakiś czas jest ostry
Nie ma sensu. Nóż segmentowy, albo tapeciak spokojnie wystarczają.
malekith_86 pisze:3. czy maty CM faktycznie chronią blat? czy i tak lepiej dla bezpieczeństwa dawać między blatem i matą jeszcze jakaś warstwę?
Maty chronią. Nigdy nie zdarzyło mi się jej przeciąć, a ciąłem naprawdę grube rzeczy wkładając w to sporo siły.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: splocki »

Tony23 pisze:pilarki, wyżynarki, szlifierki

problem taki, że sklejka niestety się strzępi i ciężko się ją tnie równo
Obniż tarczę piły do wysokości odrobinę wyższej niż sklejka i będzie ok ;)

Ja niedawno zrobiłem pudełko do Puerto Rico wraz z wypraską, dzięki której grę rozkłada się dużo szybciej:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć na blogu:
http://winonboard.blogspot.com/2016/09/ ... ition.html
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Sir_Yaro »

malekith_86 pisze:mam kilka pytań zanim zabiorę się za kompletację towaru do wykonywania insertów z płyty kartonowo piankowej
2. czy kupowanie drogiego skalpela ma sens? czy nie będzie się tępił porównywalnie szybko to ostrzy segmentowych, które są dużo tańsze i każdy segment chociaż przez jakiś czas jest ostry
Ma sens. Skalpele olfy sa potwornie ostre i jeśli ich dobrze używasz jedno ostrze można używać zaskakująco długo. A w pudełku jest ich 20-30... A jakość/czystość cięcia i kultura pracy są nie porównywalnie lepsze.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: kinioo »

malekith_86 pisze:mam kilka pytań zanim zabiorę się za kompletację towaru do wykonywania insertów z płyty kartonowo piankowej
1. czy te szpilki są tylko na etapie klejenia? czy one tam zostają? jeśli zostają to w jakim celu?
2. czy kupowanie drogiego skalpela ma sens? czy nie będzie się tępił porównywalnie szybko to ostrzy segmentowych, które są dużo tańsze i każdy segment chociaż przez jakiś czas jest ostry
3. czy maty CM faktycznie chronią blat? czy i tak lepiej dla bezpieczeństwa dawać między blatem i matą jeszcze jakaś warstwę?
4. czy ktoś próbował Pick and Pluck / Pre-Cubed foam tray?
Hejka,

Ad1. Wedle uznania. Ja czasem wyciagam, czasem zostawiam.
Ad2. Tez rzecz gustu. Ja uzywam normalnego noza (tapicerskiego?) z wymiennymi ostrzami (choc tez myslalem o skalpelu). Tnij pod katem I bedzie git.
Ad3. Chronia - polecam;
Ad4. Nie probowalem.

Powodzenia,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Curiosity »

malekith_86 pisze:1. czy te szpilki są tylko na etapie klejenia? czy one tam zostają? jeśli zostają to w jakim celu?
Ja się trochę dziwię, że ktoś używa szpilek. W mojej opinii są one całkowicie zbędne gdy kleimy piankę 5mm (cieńszej nie używałem).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: kinioo »

Curiosity pisze:
malekith_86 pisze:1. czy te szpilki są tylko na etapie klejenia? czy one tam zostają? jeśli zostają to w jakim celu?
Ja się trochę dziwię, że ktoś używa szpilek. W mojej opinii są one całkowicie zbędne gdy kleimy piankę 5mm (cieńszej nie używałem).
Czasem pomagaja zeby sie nie rozchodzilo...moze kwestia wprawy ??

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: ChlastBatem »

Ja używam szpilek gdyż są niezbędne do prawidłowego sklejenia paru elementów ze sobą. Później je i tak zostawiam dla lepszej trwałości oraz dla wyglądu estetycznego. Równo rozłożone dają fajny efekt.
Peterus
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2016, 11:32
Has thanked: 1 time

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Peterus »

A używał ktoś może balsy do zrobienia wypraski? Jeśli tak to z jakim efektem?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Curiosity »

ChlastBatem pisze:Ja używam szpilek gdyż są niezbędne
gdy ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: malekith_86 »

widziałem, że kilka osób interesowało się nożykami do ciecia pod kątem 45 stopni
jednak na stronie olfy zauważyłem, ze przy wszystkich matach jest informacja, że nie nadają się one do ozywania na nich właśnie tych nożyków
ktoś próbował? jak te nożyki się sprawują i skoro nie na macie to na czym, na filmikach proponują podkładać kolejną płytę kartonowo piankową
GaGacek
Posty: 180
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: GaGacek »

Ja tnę tak aby nie przecinać drugiej warstwy kartonu. https://goo.gl/photos/ytQkYkAnmwDVFEY59
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: misioooo »

GaGacek pisze:Ja tnę tak aby nie przecinać drugiej warstwy kartonu. https://goo.gl/photos/ytQkYkAnmwDVFEY59
Ciekawe, o tym nie pomyślałem ;P Co to za nożyk masz?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
GaGacek
Posty: 180
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: GaGacek »

Szukaj 45&90° Angle Easy Mat Cutter with 6 Spare Blades Card Foam Mat Board Cutting
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Wassago »

Hej,
Czy ktoś z was pracował z pianką akustyczną? Widziałem taką w sklepie http://mepel.pl/ i myślę nad użyciem takiej do przechowywania figurek z zombicide, tylko zastanawiam się, jak to ciąć i czym.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: misioooo »

Wassago pisze:Hej,
Czy ktoś z was pracował z pianką akustyczną? Widziałem taką w sklepie http://mepel.pl/ i myślę nad użyciem takiej do przechowywania figurek z zombicide, tylko zastanawiam się, jak to ciąć i czym.
Porządny nóż "tapeciarski" daje radę to ładnie uciąć i równo. Ja używam Olfy oczywiście, takiej za kilkanaście złotych. Pianki tej używam głównie jako "wypełniacza" pustych przestrzeni.
Tnę od linijki metalowej. Pianki nie zgniatam mocno linijką. Cięć robię kilka, delikatnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ