Wypraska do pudełek

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
GaGacek
Posty: 180
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: GaGacek »

Nie mam pomysłu na szary karton. Podpowiedzcie jak go ozdobić. https://youtu.be/qvOs0BrJDPo
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Sir_Yaro »

GaGacek pisze:Nie mam pomysłu na szary karton. Podpowiedzcie jak go ozdobić. https://youtu.be/qvOs0BrJDPo
Fajny patent. Ale ja zrobiłem sobie taką wypraske którą sie od razu kładzie na stół (na planszę) prosto z pudełka. Prawie zerowy setup :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: misioooo »

Ja też staram się zawsze robić tak, aby wyjmować "tacki" z pudełka na stół i gotowe :) Czy to karty, czy żetony - setup dużo szybszy.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: tomasz86 »

Witam,

Chciałbym zrobić własne pudełko do ticket to ride. Mam grę + 3 dodatki. Karty są w koszulkach. Więc wszystko sie ledwo mieści albo wogóle. Myślę że te największe pudełko poświęciłbym tylko do kart i pionków a jakieś mniejsze z dodatku poświęciłbym na plansze. Najlepiej zeby w duzym pudełku było 5 małych pudełek do wyciągania z pociągami aby kazdy z graczy mógł miec w trakcie gry wszystko uporządkowane. Co myślicie? Czy ktoś już robił coś takiego?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Sir_Yaro »

tomasz86 pisze:Witam,

Chciałbym zrobić własne pudełko do ticket to ride. Mam grę + 3 dodatki. Karty są w koszulkach. Więc wszystko sie ledwo mieści albo wogóle. Myślę że te największe pudełko poświęciłbym tylko do kart i pionków a jakieś mniejsze z dodatku poświęciłbym na plansze. Najlepiej zeby w duzym pudełku było 5 małych pudełek do wyciągania z pociągami aby kazdy z graczy mógł miec w trakcie gry wszystko uporządkowane. Co myślicie? Czy ktoś już robił coś takiego?
TTR nie kręci mnie specjalnie wiec mam tylko podstawkę. Ale, pudełko ma 5-6cm wysokości. Złożona plansza ok 1cm. Przy 3 planszach zostaje ci 2-3cm luzu. To nie dużo ale wystarczająco na zrobienie całej masy niewysokich pojemników aby rozłozyć wszystkie karty, pionki i inne pierdoły w pudełku na płasko.

Jeśli chcesz zrobić to na 2 pudełka to masz wtedy miejsca na całą furę dodatków. Wszystkie karty ustawiasz poziomo na boku, w osobnych przegródkach dla każdego dodatku, a plansze i ew cały plastik leci do 2 pudełka.
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: BIgBadWolf »

Jak chce ktoś się podzielic / pochwalic zapraszam na grupę :
https://www.facebook.com/groups/WarsztatPlanszowy/
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Kinioo

Post autor: kinioo »

Tony23 pisze:Zrobiłem w końcu swoja pierwszą wypraskę.
Koślawa bo koślawa, pierwszy raz pracowałem z tym materiałem, jakość sprzętu też ograniczona
ale własna i cieszy
troszkę trzeba ją jeszcze doszlifować, może pomalować, ale spełnia już swoją funkcję
Spoiler:

Well done!

Ja zabieram sie za ogarniecie MK ale bede robil z pianki.

Pytanko, nie mam jeszcze zakoszulkowanych kart (ale docelowo beda), jaka szerokosc przegrodek na karty w koszulkach zrobiles (wewnetrzna szerokosc) , zeby wchodzily / wychodzily bez problemu, ale zeby zbyt duzo luzu nie bylo?

Jaki rozmiar koszulek uzywasz?

Dzieks,

K
Sorki za brak polskich znakow....
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: piogar »

Czesc,

Znacie moze jakis sklep we Wroclawiu z plytami piankowymi?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: donmakaron »

Znajdziesz na wydziale architektury i w okolicznych sklepach plastycznych.

tap tap tap
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: BIgBadWolf »

piogar pisze:Czesc,

Znacie moze jakis sklep we Wroclawiu z plytami piankowymi?
Kazimierza wielkiego
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: piogar »

donmakaron pisze:Znajdziesz na wydziale architektury i w okolicznych sklepach plastycznych.

tap tap tap
Rzeczywiscie. Dzieki za wskazowke.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: piogar »

Kolejne pytanko: czy malowaliscie plyte piankowa (jesli jej kolor ma znaczenie, to chodzi o biala)? Jesli tak, to jaka farba zeby nie ryzykowac ubrudzenia elementow? Czy poza malowaniem lakierowaliscie ja?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Sir_Yaro »

piogar pisze:Kolejne pytanko: czy malowaliscie plyte piankowa (jesli jej kolor ma znaczenie, to chodzi o biala)? Jesli tak, to jaka farba zeby nie ryzykowac ubrudzenia elementow? Czy poza malowaniem lakierowaliscie ja?
Widziałem jak ktoś ją oklejał ale malowanie nie przyszło mi nigdy do głowy. Na czuja bedzie to wyglądać słabo. Juz lepiej kupic kolorową płytę
Po za tym pamiętaj, że to jest papier więc masa środków może to po prostu rozwalić.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: piogar »

Jesli juz, to myslalem o delikatnym malowaniu aerografem, ale nie wiem jak by to wyszlo. Sama plyta w sobie wydaje sie jednak dosc wytrzymala -probnie zmoczylem maly kawalek i nie ucierpial na tym szczegolnie (lekko zwilzony jak wysechl praktycznie sie nie zmienil, kompletnie przemoczony mial srode kw porzadku, ale brzeg odrobine "sflaczal").
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Gizmoo »

Czy ktoś korzystał z gąbki Pick'n'Pluck? Warto to kupić do przechowywania figurek, czy nie jest to ani wygodne, ani funkcjonalne?
Grip3r
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwie 2015, 02:27
Lokalizacja: Pabianice

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Grip3r »

Hej, mam zamiar zabrać się za robienie wyprasek do moich gier. Tutorial czytałem, mam jednak kilka pytań co do pierwszego zamówienia. Jako że nie wiem gdzie w Łodzi mogę dostać potrzebne mi rzeczy zamawiać będę pewnie z mepela.
1. Jaki nóż wybrać? Wiem że olfa ale ich też jest kilka rodzajów:) czy każdy spisze się jednakowo dobrze?
2. Co wybrać tekturę introligatorska czy płytę kartonowo piankową?
3. Ile mniej więcej tego idzie na jedną grę średniego rozmiaru? Powiedzmy taką martwą zimę czy eldritch horror

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: kinioo »

Grip3r pisze:Hej, mam zamiar zabrać się za robienie wyprasek do moich gier. Tutorial czytałem, mam jednak kilka pytań co do pierwszego zamówienia. Jako że nie wiem gdzie w Łodzi mogę dostać potrzebne mi rzeczy zamawiać będę pewnie z mepela.
1. Jaki nóż wybrać? Wiem że olfa ale ich też jest kilka rodzajów:) czy każdy spisze się jednakowo dobrze?
2. Co wybrać tekturę introligatorska czy płytę kartonowo piankową?
3. Ile mniej więcej tego idzie na jedną grę średniego rozmiaru? Powiedzmy taką martwą zimę czy eldritch horror

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
ad1. Ostry ;) A tak powaznie, to ja uzywam introligatorskiego - WAZNE: Tnij pod katem (ostrze noza NIE pionowo do pianki) bo inaczej potargasz pianke;
ad2. Ja robilem z pianki - latwo, milo I przyjemnie; Jednak tam, gdzie zalezy Ci na miejscu (pianka to jednak 5mm) to mozesz uzyc tektury (ludziska tutaj robili z obu materialow); Mozna rez polaczyc obie opcje --> caly szkielet plus podstawa z pianki I np przedzialki z tektury (robie tak w Mage Knight)
ad3. Zalezy ile podejsc bedziesz robil; jaka wypraske zaprojektujesz; ile przegrodek, podzialek bedziesz chcial itp.

Powodzenia,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Jacynt
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:51

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Jacynt »

Podpowiedzcie proszę, gdzie w sieciówkach mogę kupić taką płytę tekturowo - piankową. Jeśli to łamie regulamin to na pw.
Czy dostanę ją np. w Obi, albo Mrówce?
Mieszkam kawałek od cywilizacji, i nie chciałbym jechać na darmo. A jutro się specjalnie po to wybieram. Jakby ktoś mógł mi w miarę szybko dać odpowiedź.

Edit:
A w sklepach papierniczych można to spotkać?
Ostatnio zmieniony 29 mar 2017, 20:35 przez Jacynt, łącznie zmieniany 1 raz.
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: tejot »

W sieciowkach nie widziałem. Z reguły są w sklepach specjalistycznych dla plastyków, architektów itp. Ew. Hurtownie tego typu lub sklepy internetowe.
Jacynt
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:51

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Jacynt »

tejot pisze:W sieciowkach nie widziałem. Z reguły są w sklepach specjalistycznych dla plastyków, architektów itp. Ew. Hurtownie tego typu lub sklepy internetowe.
No to klops. A podpytam Cię, bo widzę , że jesteś z Warszawy. Gdzie Ty kupujesz? Może przypadkiem gdzieś w okolicach dolinki służewieckiej jest taki sklep? Bo mam możliwość kogoś poprosić o zakup właśnie z tamtych rejonów.
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: tejot »

Ja akurat kupuję lokalnie u siebie po drugiej stronie Wisły, ale sądzę że na Ursynowie na pewno gdzieś jest taki sklep. Trzeba w necie poszperać. Najbardziej znany w Wawie jest ten w centrum- przy Koszykowej.
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: autopaga »

Odkopuję temat, z racji posiadania drukarki 3D wpadłem na pomysł aby wydrukować inserty, na pierwszy ogień poszedł marco polo w którym był jeden wielki bałagan. Popełniłem kilka małych błędów, zakładałem że zrobię pokrywki do insertów, a później zrezygnowałem z tego pomysłu, przez co inserty są trochę mniejsze niż mogłyby być.
Obrazek

Obrazek

Mam już kolejne dwa projekty: inserty do parku niedźwiedzi, gdzie bałagan jest okrutny i aż się o to prosi, bo jest za dużo rozkładania jak na czas rozgrywki i w pierwszej kolejności great western trail, gdzie idealnie układają się komponenty na jednym poziomie o wysokości 2cm + plansze, więc będę musiał podłożyć pod inserty jakiś 4cm wypełniacz. Robię kolorowe inserty pod elementy dla graczy w odpowiednich kolorach, więc na bogato, ale roboty dużo:)
Obrazek

Za dwa dni powinienem móc przedstawić efekt. Na drukowanie trochę czasu schodzi, jeden kolorowy insert 2 godziny.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Golfang »

Ile kosztuje materiał na takie drukowanie kosztuje?
----------------
10% flamberg.com.pl
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Coin22 »

Hej,

jakie są koszta zrobienia takiego insertu?
i czemu zrezygnowales z pokrywek? moim zdaniem pokrywki w wypraskach rozwiazalyby wiele problemow ;-)
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: autopaga »

Jakie koszta macie na myśli, sam drut? czy koszta komercyjne, typu prąd plus czas?

Na great western trail zejdzie mi około 75m drutu i 15h drukowania, czyli około 250gram. Cena za kg polskiego filamentu to 40-60zł za podstawowe kolory, w zależności od firmy ilości itp. Więc koszt 'netto' to jakieś 10-15zł. Zamawiając u kogoś na pewno będzie to droższe niż wypalane z drewna.

Zrezygnowałem z pokrywek ponieważ, trudniej się projektuje, trzeba uwzględniać jeszcze pokrywki w obliczeniach, a insert do gwt robię już na 1mm luzu z każdej strony dla każdego elementu. A druga sprawa to czas. Pokrywki dołożyłyby pewnie jeszcze ze 150g. Wydruki wymagają też przeważnie lekkiej obróbki nożykiem, z racji że drukuję na bardzo szybkich ustawieniach, ponieważ jakość nie jest aż tak istotna.

Mam dwa inserty dla gracza w western trail i dosyć duży element do parku niedźwiedzi.
Obrazek
ODPOWIEDZ