Kamienie (klon Wallenstein'a/Shogun'a)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
yasioo
Posty: 28
Rejestracja: 15 lip 2013, 18:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kamienie (klon Wallenstein'a/Shogun'a)

Post autor: yasioo »

Po zetknięciu się z grą "Shogun" zapragnąłem posiadać ją w swojej kolekcji ale niestety nakład był wtedy wyczerpany i nie można było kupić jej w sklepie. Po zapoznaniu się z tematem okazało się, że mechanika jest identyczna jak w Wallensteinie, a mapa Wallenstein'a bardziej mi odpowiadała niż ta z "Shogun'a.
Poniżej przedstawiam kilka zdjęć prezentujących moje wypociny, a jeszcze niżej są linki z plikami PDF do pobrania i wydrukowania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pudełko, w które to wszystko zapakowałem:
Obrazek

Pliki PDF:
Plansza główna
Plansze graczy - strona I
Plansze graczy - strona II
Wieża - druk wnętrza
Wieża - druk wierzchu
Karty
Instrukcja
Grawerunek na pudełku

Planszę główną, plansze graczy oraz wieżę drukowałem w firmie usługowej na tzw. maszynie UV na szarym, grubym kartonie. Niektóre maszyny UV mają możliwość poddruku białej farby, przez co w wybranych miejscach uzyskałem intensywniejsze kolory. Jeśli ktoś jest tym zainteresowany, poniżej zamieszczam link do plików z białym poddrukiem:
https://docs.google.com/file/d/0B_cAZEz ... sp=sharing

Wieżę ostatecznie wycinałem na ploterze laserowym ale nie jest to konieczne. Wcześniej, kilka prototypów drukowałem na drukarce, wydruk naklejałem na gruby karton, a później wycinałem ostrym nożykiem - niestety jest to trochę męczące ale się da :) Nie powinno być problemów z jej zmontowaniem - strategiczne miejsca łączeń są oznaczone odpowiednimi literami.
Kamyki (waluta) są zrobione z modeliny.

W razie pytań, chętnie odpowiem.

Grafiki postaci nie są mojego autorstwa. Są znalezione w sieci i zmodyfikowane przeze mnie.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, 10:05 przez yasioo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vanilin
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2011, 17:54

Re: Kamienie (klon Wallenstein'a/Shogun'a)

Post autor: Vanilin »

Bardzo zacnie to wygląda powiadam.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Kamienie (klon Wallenstein'a/Shogun'a)

Post autor: rastula »

szacuneczek :)
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Kamienie (klon Wallenstein'a/Shogun'a)

Post autor: Tothamon »

Świetna robota!
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
guzu
Posty: 27
Rejestracja: 11 wrz 2013, 21:06

Re: Kamienie (klon Wallenstein'a/Shogun'a)

Post autor: guzu »

Świetna robota. Interesują mnie właśnie te gry.

Drukuję i sprawdzam ;)
Adamonso
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2017, 22:22

Re: Kamienie (klon Wallenstein'a/Shogun'a)

Post autor: Adamonso »

Hej
Naprawdę świetna robota.
Co do pomarańczowych drażetek/żetonów widocznych na zdjęciu - czy są one "kartonowe" oraz przede wszystkim - kto zajął się ich zrobieniem? Podobnie z kartonową wieżą. Robi wrażenie.
Pytam się, ponieważ zamierzam podobne żetony do tych oraz do tych z szoguna
(znaczniki chłopów/buntu) zrobić, a właściwie zaprojektować i zamówić do
zrobienia :)

Co do prostszych grafik jak np. kosa na pomarańczowym żetonie - projektowana samodzielnie, zlecenona, czy z internetów?

Z ciekawości ile wynosił koszt zrobienia zestawu? Tak +/-

Szacun - na tapetę sobie chyba te zdjęcia ustawię tak mi się to podoba. :D
Awatar użytkownika
yasioo
Posty: 28
Rejestracja: 15 lip 2013, 18:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kamienie (klon Wallenstein'a/Shogun'a)

Post autor: yasioo »

Dzięki Tobie, Adamonso, zauważyłem, że nie dodałem do mojego pierwszego postu linku do żetonów :D
Oto on:
https://drive.google.com/file/d/0B_cAZE ... sp=sharing

Żetony, tak jak planszę i wieżę, drukowałem w firmie usługowej na maszynie UV - w google można poszukać "druk UV". Materiałem była tektura o grubości 2 mm.
Wszystkie skomplikowane kształty (wieża), jak i mniej skomplikowane (żetony) wycinałem na ploterze laserowym - akurat w tej samej firmie, która wykonywała wydruki.
Obecnie posiadam specjalne dziurkacze - zdjęcie poniżej:
https://goo.gl/photos/ar5yWtjjFu51FzN18
Dzięki nim samodzielnie mogę wycinać okrągłe żetony... z kwadratowymi nie ma problemu.

Tak, jak pisałem w pierwszym poście, grafiki są głównie pobrane z internetu, ale dosyć mocno modyfikowane. Zawodowo zajmuję się poligrafią, więc w sumie nie mam z tym problemu :)

Jeśli chodzi o koszt wykonania całej gry... no cóż... nie opłaca się :) Wydaje mi się, że wykonanie całego zestawu kosztowało mnie grubo ponad 300 zł. Może 350 zł. Nie licząc wielu (kilkudziesięciu) godzin spędzonych na przygotowaniu do druku. No ale wtedy nie można było kupić "Szoguna" w sklepie.

Można też produkować gry w trochę bardziej ekonomiczny sposób. Należy kupić papier samoprzylepny do stosowania w drukarkach laserowych/atramentowych, wydrukować na nim grafikę i nakleić na tekturę. Wykonałem w ten sposób kopię "Conflict of Heroes: Awakening the Bear 2nd edition" i wyszło całkiem nieźle.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2017, 21:40 przez yasioo, łącznie zmieniany 3 razy.
Adamonso
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2017, 22:22

Re: Kamienie (klon Wallenstein'a/Shogun'a)

Post autor: Adamonso »

Dzięki wielkie za odpowiedź! :)
Jedynie obrazek dziurkacza nie wyświetla się, poza tym jasne i biorę się do roboty :D
PS co do naklejek dobry pomysł i wcale nie trzeba na tekturę, żetony można wydrukować 3d, właśnie teraz takie zamawiam :]
ODPOWIEDZ