Puerto Rico - projekt dodatków Nobleman oraz dla 6 graczy.

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Themer
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2011, 21:35

Puerto Rico - projekt dodatków Nobleman oraz dla 6 graczy.

Post autor: Themer »

Witam, przygotowałem naprędce projekty budynków itp z dodatku dla 6 graczy ( karta Polityka, "Church" oraz statek o ładowności 9) oraz nawiązujące do polskiego wydania budynki z dodatku Nobleman. Poniżej podaje link do pliku ( dodatkowo zamieściłem w nim żetony lasów). Być może komuś się to przyda (dysponuje plikiem w wyższej rozdzielczości, być może pojawi się na bbg).
Pozdrawiam

http://w264.wrzuta.pl/obraz/6CMHJjDhr9N/dodatki2

edit: naniosłem drobną poprawkę (PZ za budynek floty był niepoprawny)
Ostatnio zmieniony 28 cze 2013, 17:33 przez Themer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Puerto Rico - projekt dodatków Nobleman oraz dla 6 gracz

Post autor: hsiale »

Świetna rzecz, chętnie bym zrobił sobie wydruk - dodatek Nobles strasznie wyróżnia się w mojej grze tym, że budynki sa brzydkie i po angielsku. Dasz znać tutaj kiedy będzie dostępna wersja w wyższej rozdzielczości?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Puerto Rico - projekt dodatków Nobleman oraz dla 6 gracz

Post autor: gafik »

Pięknie zrobione!

Jeżeli można poprosić o plik w wyższej na: gafik@interia.pl

Czy można wydrukować wprost z pliku i wymiary kafli będą takie jak oryginalne, czy coś skalować trzeba?

Czy są dostępne PL instrukcje dla dodatków?
Themer
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2011, 21:35

Re: Puerto Rico - projekt dodatków Nobleman oraz dla 6 gracz

Post autor: Themer »

Obraz w wyższej rozdzielczości mogę przesłać na mail, może ktoś sprytniejszy wrzuci na sztywno do internetu.

Niestety wymaga on przeskalowania ponieważ został przygotowany do druku na papierze fotograficznym 15x20, do własnoręcznie wykonanego egzemplarza PR, który wraz z pudełkiem wypchanym po brzegi, jest niewiele większy od dłoni (budynki 2x mniejsze niż w oryginale). Zapewne można byłoby to podrasować i popracować nad czytelnością napisów, ale ja już tego nie będę ruszał - na życzenie prześlę pliki .psd do photoshopa z pełnym podziałem na warstwy jeśli ktoś chce przy tym podłubać;P

Instrukcję do dodatków po polsku postaram się również wrzucić:)
Themer
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2011, 21:35

Re: Puerto Rico - projekt dodatków Nobleman oraz dla 6 gracz

Post autor: Themer »

Witam, przetlumaczylem zasady do dodatku Nobleman. Link: http://www.sendspace.com/file/vs5tu4

Ponieważ jeszcze nie rozgrywałem gier z tym dodatkiem mam kilka pytań:
- Nobleman na "normalnych budynkach, plantacjach ect. działa jak kolonista?
- budynek Court Supplier: w instrukcji napisano:
The owner of the Court Supplier can when his turn comes for the first time during the captain phase, before his first loading, discard 1 Good in the supply for each Nobles he owns in his domain. Each such discarded goods give him 1 VP.
Warning! Each discarded goods must be from a different type. Moreover any extra bonus doesn’t apply to those goods.
co w sytuacji: mam 3 Nobleman'ów oraz towary: 1x indygo i 2x kukurydza, czy mogę skorzystać z tego budynku i odrzucić 1x indygo oraz 1x kukurzydzę aby otrzymać 2 PZ? Czy nie mogę tego zrobić ponieważ nie jestem w stanie pozbyć się 3 różnych towarów ((...)a different type. Moreover any extra bonus doesn’t apply to those goods.) dla każdego Noblemana ( for each Nobles he owns in his domain)? :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4057
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 276 times
Been thanked: 159 times

Re: Puerto Rico - projekt dodatków Nobleman oraz dla 6 gracz

Post autor: lacki2000 »

jak już się zajmujecie tłumaczeniem to można użyć określenia Szlachcic dla tego Noblemana
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Puerto Rico - projekt dodatków Nobleman oraz dla 6 gracz

Post autor: Sir_Yaro »

Dodatek i instrukcja dostępny na BGG:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/1 ... szlachcice
ODPOWIEDZ