Teraz jest Śr, 24 sty 2018, 08:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 04 gru 2017, 15:27 

Proszę o wypisanie z listy "zgłoszonych w ciemno"

PostNapisane: Cz, 14 gru 2017, 22:36 
Użytkownik wspierający

hmmm, u nas w dywizji 2 graczy gra sobie truchcikiem, jeszcze cała runda do końca, proszę o łaskawe przedłużenie sesji...

PostNapisane: Cz, 14 gru 2017, 23:02 
Użytkownik wspierający

Przedłużenie udzielone - do niedzieli 17.12.2017, 20.00.

@gra-planszowa.pl - wielka szkoda, ale szanuję.

PostNapisane: N, 17 gru 2017, 07:43 
Użytkownik wspierający

Czy punkt 10 regulaminu nie powinien zostać wywalony? Bo jest sprzeczny z wcześniejszymi.

PostNapisane: N, 17 gru 2017, 12:54 
Użytkownik wspierający

stratocumulus napisał(a):
Przedłużenie udzielone - do niedzieli 17.12.2017, 20.00.

@gra-planszowa.pl - wielka szkoda, ale szanuję.

Czy możliwe jest wydłużenie czasu o dzień/dwa. Jakiś czas temu byłem offline przez parę dni, potem klikam już po parę razy dziennie, ale gry mimo, że się kończą to jednak trochę zostało do dogrania. Generalnie, obecny limit czasu na gry - jak dla mnie - trochę za mały - może w przyszłych edycjach bezpiecznie ustawić dłuższy czas? Obecnie, naprawdę trudno się wyrobić, szczególnie jak gra się w kilku ligach jednocześnie.

PostNapisane: Pn, 18 gru 2017, 23:21 
Użytkownik wspierający

Drodzy, skończyliśmy pierwszą rundę, dwie gry w grupie B dadzą się ostatecznie wycenić, w związku z tym one zostaną zapisane jako DNF. W jednej grze w grupie F też nie da się jeszcze określić ostatecznego wyniku, ale da się wskazać zwycięzcę i nie chcę utrudniać życia graczowi tylko dlatego, że trafił na nieco wolniejszych przeciwników.

Nie chcę już przedłużać czasu szczerze mówiąc. Ciężko powiedzieć, ile jeszcze czasu zeszłoby w grupie B, niestety nie mogę zrobić żadnego bezpiecznego założenia. W związku z tym przechodzimy do drugiej rundy.

Na podstawie tych wyników uruchamiam gry drugiej rundy.

Dzięki za grę do tej pory i zapraszam tych, którzy są jeszcze w grze, do kolejnych gier.

@Loso_sam - a powiedziałbyś, z którym punktem ta sprzeczność? Ja na razie nie widzę:)

Pozdrawiam,
stratocumulus

PostNapisane: Wt, 19 gru 2017, 04:09 
Użytkownik wspierający

W pkt 6 piszesz o 3 punktach za zwyciestwo w rundzie 2 a w pkt. 10 o 2 punktach.

wysłane z telefonu

PostNapisane: Wt, 19 gru 2017, 08:56 
Użytkownik wspierający

dura lex sed lex...

Proszę o wypisanie mnie z listy stałych uczestników. Niestety nie dam rady grać w tempie wymaganym do regulaminowego kończenia gier (będę miał czas to policzę, ale zapewne wymaga to *kilku* ruchów na dzień). Rezygnuję też z kontynuowania rozgrywek - proszę o anulowanie moich gier z paweln: zważywszy na to, że do ostatecznego rankingu liczy się suma punktów zebranych na poszczególnych etapach turnieju, uwzględnienie jednej wygranej z trzech możliwych w moich grach już i tak przesądza o końcu turnieju dla mnie. Dzięki za dotychczasowe gry i organizacyjny trud. Być może wrócę do rozgrywek jak będę miał więcej czasu.

PostNapisane: Wt, 19 gru 2017, 10:36 
Użytkownik wspierający

@loso - a racja, już poprawiam, dzięki za czujność.

@norkbes - szkoda, ale proszę też o zrozumienie - większą tolerancję wykazuję w Lidze, bo tamte rozgrywki z założenia są dla wszystkich. Puchar jest dla chętnych, którym Agricoli nigdy dość i którzy mają warunki do pogrania. Tutaj stwierdzenie o kilku ruchach na dobę nie jest zarzutem - założenie o jednym ruchu na dobę jest z Ligi, nikt o nim nie wspomina w Pucharze.

Oczywiście zapraszam z powrotem, jak tylko będziesz mógł:)

Pozdrawiam,
stratocumulus

PostNapisane: Śr, 20 gru 2017, 09:41 
Użytkownik wspierający

a kto zagra z paweln?

PostNapisane: Śr, 20 gru 2017, 21:43 
Użytkownik wspierający

No właśnie. Moje gry stanęły w miejscu na drafcie.
degrem - czy o tego użytkownika chodzi, bo z nim mam dwie gry.
Ten użytkownik ma kilkanaście otwartych innych gier - proponuje aby wykonywał 1 ruch/dzień lub umówimy się na 30 min. i to załatwimy szybko. Druga możliwość jest tak że weźmie się lucky loosera z miejsc 3 (np. losowaniem) i napiszemy do adminów serwisu i podmienią gracza bez problemu.

PostNapisane: Cz, 21 gru 2017, 08:33 
Użytkownik wspierający

Napisałem w tym wątku prośbę o anulowanie moich gier zaraz po ich uruchomieniu bo nie chcę powtórki sytuacji, że tuż przed rozstrzygnieciem gier ich wyniki zostaną anulowane. Drugą fazę pucharu można było uruchomić *ale* bez anulowania wyników biegnących gier. Podobnie można robić w trzeciej rundzie. W tym momencie wyniki całego turnieju są poniekąd ustalane przy zielonym stoliku. Rozumiem jednak decyzję Kuby. W sumie każde rozwiązanie jest złe.

PostNapisane: Cz, 21 gru 2017, 08:41 
Użytkownik wspierający

A jest jakaś jest decyzja?

PostNapisane: Cz, 21 gru 2017, 14:12 
Użytkownik wspierający

Hej,

decyzja już jest, do II rundy wchodzi Kuczuszka jako najlepsza zawodniczka z trzecich miejsc.

Zaraz uruchamiam gry.

PostNapisane: N, 31 gru 2017, 18:03 
Użytkownik wspierający

No to mamy skład finału. Grę finałową pozwolicie uruchomię już w Nowym Roku. Tymczasem życzę wszystkim samych udanych draftów i wielu punktów na koncie:)

Przy okazji mamy ciekawą sytuację - zwłaszcza w porównaniu do poprzedniego Pucharu rozgrywanego tym formatem (III edycja). Mianowicie - mamy wyraźnych beneficjentów i przegranych obecnego systemu ustalania składu finału na podstawie wyników play-offów w kontraście do systemu, kiedy znaczenie miał performance zawodników w całym turnieju. Co ciekawe, w III edycji nie miało to kompletnie znaczenia (wyniki byłyby takie same przy obecnym systemie), a tutaj wpłynęło na obsadę 40% miejsc w finale.

Jestem ciekaw, co o tym sądzicie:)

Pozdrawiam i życzę udanego startu w Nowy Rok,
stratocumulus

PostNapisane: N, 31 gru 2017, 18:44 
Użytkownik wspierający

mam pytanie:

kto zwycięża cały puchar - zwycięzca partii finałowej czy zdobywca największej ilości punktów turniejowych?
Bo jeżeli ta druga ewentualność to np. Fojtu już gra tylko o pietruszkę co jest marną nagrodą za zwycięstwo w play-offach

PostNapisane: Pn, 01 sty 2018, 12:50 
Użytkownik wspierający

bardopondo napisał(a):
mam pytanie:

kto zwycięża cały puchar - zwycięzca partii finałowej czy zdobywca największej ilości punktów turniejowych?
Bo jeżeli ta druga ewentualność to np. Fojtu już gra tylko o pietruszkę co jest marną nagrodą za zwycięstwo w play-offach

Spokojnie, nie gram o pietruszkę ;)

Cytuj:
8. Zwycięzcą Pucharu jest gracz, który zdobędzie najwięcej punktów przy stole finałowym.

PostNapisane: Pn, 01 sty 2018, 16:53 
Użytkownik wspierający

też tak rozumiem idee rozgrywania pucharu
nie rozumiem w takim razie o co poszło norkbesowi tutaj:

norkbes napisał(a):
dura lex sed lex...

Proszę o wypisanie mnie z listy stałych uczestników. Niestety nie dam rady grać w tempie wymaganym do regulaminowego kończenia gier (będę miał czas to policzę, ale zapewne wymaga to *kilku* ruchów na dzień). Rezygnuję też z kontynuowania rozgrywek - proszę o anulowanie moich gier z paweln: zważywszy na to, że do ostatecznego rankingu liczy się suma punktów zebranych na poszczególnych etapach turnieju, uwzględnienie jednej wygranej z trzech możliwych w moich grach już i tak przesądza o końcu turnieju dla mnie. Dzięki za dotychczasowe gry i organizacyjny trud. Być może wrócę do rozgrywek jak będę miał więcej czasu.

PostNapisane: Pn, 01 sty 2018, 21:09 
Użytkownik wspierający

Dwie z moich gier pierwszej rundy nie zostały uwzglednione do turniejowego dorobku (bo nie zakończyły się na czas). W efekcie byłem rozstawiony na odległym mcu z niemal zerowymi szansami na awans do rundy trzeciej. Tym samym mój dobry wynik z pierwszej rundy (trzy zwycięstwa, 9 pkt) okazał się bez znaczenia a normalnie dałby mi awans do trzeciej rundy nawet przy dwóch porażkach w drugiej rundzie. ... tak myślałem wtedy bo myślałem ze gramy wg formatu z poprzedniej edycji. Teraz widzę że i tak konieczne jest wygranie bezpośredniego starcia w drugiej rundzie (puchary) więc realną moją stratą było kiepskie rozstawienie do par drugiej rundy. Tak czy siak nie chcę w przyszłości mieć podobnej sytuacji bo niezakończenie gier na czas to zwykle zasługa nie tylko jednego gracza. Stad decyzja o wymeldowaniu się z turnieju.

PostNapisane: Wt, 02 sty 2018, 20:02 
Użytkownik wspierający

No to poszło, zaczynamy finał.

W Pucharze wygrywa zwycięzca ostatniej gry, także wszyscy gramy o coś:)

Powodzenia wszystkim!
stratocumulus

PostNapisane: Wt, 02 sty 2018, 21:04 

Czesc. Strato a moglbys zaktualizowac plik z drabinka co h y widac bylo jak wygladala droga do finalow? Z gory dzieki.

PostNapisane: Śr, 03 sty 2018, 07:13 
Użytkownik wspierający

Co do regulaminu - dopiero po fakcie zorientowałem się, że wynik punktowy też jest ważny! Ale co do zasady mi się podoba!

PostNapisane: Śr, 03 sty 2018, 12:06 
Użytkownik wspierający

ale punkt 7 regulaminu w takim razie jest nieaktualny, nie?

PostNapisane: Śr, 03 sty 2018, 12:19 
Użytkownik wspierający

dlaczego?

raczej ważny przy ustaleniu kolejności wśród tych 5 graczy...

PostNapisane: Śr, 03 sty 2018, 16:23 
Użytkownik wspierający

Rzeczywiscie jest ok. Czytalem wyrywkowo.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1