Teraz jest Wt, 23 sty 2018, 05:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Na którym serwisie wolisz rozegrać ten sezon?
Boîte à Jeux 74%  74%  [ 28 ]
Yucata 16%  16%  [ 6 ]
obojętne mi 11%  11%  [ 4 ]
Liczba głosów : 38
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 31 lip 2017, 23:48 
Administrator

Uwaga! Ten wątek to falstart sezonu. Otwarłem sezon ponownie w wątku Polska Liga Zamków Burgundii - Sezon 25.

Zanim się zapiszesz! Zastanów się, czy będziesz miał czas i ochotę robić regularne ruchy. Najlepiej częściej niż raz dziennie... Przeciągając rozgrywkę psujesz zabawę innym!

Zasady ogólne

Dywizje 7 osobowe (z wyjątkiem ostatnich dywizji, które mogą być niekompletne lub innych tego typu wyrównań koniecznych ze względu na liczbę uczestników). Kolejność graczy implikowana jest przez poprzedni sezon (arkusz). Nowi gracze dochodzą do ostatnich dywizji w kolejności zgłoszeń.

Każdy (w 7 osobowych dywizjach) zagra 4 partie w trybie zaawansowanym. W następnym sezonie w każdej dywizji dwie najlepsze osoby przechodzą do wyższej dywizji, a dwie najgorsze spadną do niższej dywizji.

W każdej grze miejsca 1-4 dają odpowiednio 1000, 600, 300 i 0 punktów. Remisy punktowe w lidze rozstrzyga kolejność wejściowa w tym sezonie.

Przy zgłoszeniu proszę podać nick w serwisie Yucata. Zachowanie ciągłości z poprzednim sezonem nastąpi na podstawie nicku na forum.

Jeśli ktoś chce to może też dodać nick w serwisie BoardGameGeek dla tych z nas, którzy rejestrują tam gry a lubią mieć kompletne opisy.

Nick na forum implikuje samo zgłoszenie.

Zakładania gier

Każdą grę zakłada pierwszy gracz przy stoliku.

(1) Grę Zamków Burgundii można założyć bezpośrednio z linku: http://www.yucata.de/en/Invite/CastlesOfBurgundy.
(2) "Number of players" - 4
(3) "Scored game" - tak
(4) "Game Scenario" - Free
(5) "Opponents" - Personal invitation

to zmienia widok

(6) W polu zaraz poniżej "Personal invitation" należy wpisać nicki pozostałych trzech graczy, oddzielone przecinkami.
(7) Kliknąć przycisk "Invite".

Czas trwania

Sezon trwa 10 tygodni, licząc od chwili ogłoszenia startu gier.

Gry które nie zakończą się w tym czasie zostają uznane za nieważne a punkty za nie nie zostaną przyznane nikomu.

Organizator zastrzega sobie prawo do odstępstw w przypadkach szczególnych, wedle własnego uznania.

Raportowanie wyników

Nie trzeba raportować wyników. Ale można.

Nagrody!

Ponieważ jest to rocznicowy - dwudziesty piąty już! - sezon, to uświetnią go nagrody!

Przewiduję 3 nagrody: kupony prezentowe do Rebela na 150 zł, 100 zł i 50 zł za odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce. Miejsca wyznaczone będą w klasyfikacji odrębnej od wyników ligowych. W klasyfikacji do nagród wszyscy stanowią jedną grupę ("dywizję"), remisy z wyników gier rozstrzygać będzie średni wynik relatywny gracza (wynik relatywny gracza w grze, to jego punktacja podzielona przez sumę punktów wszystkich graczy w tej grze; średni wynik to średnia arytmetyczna takich wyników z wszystkich gier gracza), gdyby i to nie rozstrzygnęło remisu, to ostatecznie rozstrzygnie go odwrotna kolejność wejściowa do tego sezonu.

Organizator sam się wyklucza z możliwości otrzymania nagrody. Nagrody przydzielane będą tak, jak gdyby organizatora nie było w klasyfikacji.

Link

Sezon 25 (arkusz, wątek) - ?
Sezon 24 (arkusz, wątek) - hsiale
Sezon 23 (arkusz, wątek) - degrem
Sezon 22 (arkusz, wątek) - degrem
Sezon 21 (arkusz, wątek) - tomuch
Sezon 20 (arkusz, wątek) - memnos
Sezon 19 (arkusz, wątek) - memnos
Sezon 18 (arkusz, wątek) - medicus
Sezon 17 (arkusz, wątek) - tomuch
Sezon 16 (arkusz, wątek) - JaX
Sezon 15 (arkusz, wątek) - Ciuniek
Sezon 14 (arkusz, wątek) - JaX
Sezon 13 (arkusz, wątek) - JaX
Sezon 12 (arkusz, wątek) - Lothrain
Sezon 11 (arkusz, wątek) - medicus
Sezon 10 (arkusz, wątek) - medicus
Sezon 09 (arkusz, wątek) - cezaras
Sezon 08 (arkusz, wątek) - medicus
Sezon 07 (arkusz, wątek) - ciern
Sezon 06 (arkusz, wątek) - paweln
Sezon 05 (arkusz, wątek) - paweln
Sezon 04 (arkusz, wątek) - ciern
Sezon 03 (arkusz, wątek) - paweln
Sezon 02 (arkusz, wątek) - bogas
Sezon 01 (arkusz, wątek) - paweln

PostNapisane: Pn, 31 lip 2017, 23:49 
Administrator

Yucata: AdamBadura
BoardGameGeek: adambadura

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 07:01 
Użytkownik wspierający

Hsiale
Asillith

Na Yucata nie jesteśmy zarejestrowani, ale pewnie to zrobimy. Skąd ta zmiana? Były w poprzednim sezonie ze 3 posty na ten temat, żadnej ankiety czy gracze chcą zmiany, a konieczność rejestrowania się na nowej stronie i sprawdzania jej regularnie nie jest wygodne (z ligi Power Grid zrezygnowałem głównie dlatego, że nie była na BaJ).

Nie rozumiem dokładnie regulaminu nagród. Co się liczy - punkty ligowe, czy punkty z gier, czy coś innego?

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 07:06 
Administrator

Fakt, nie było ankiety - rozważałem zrobić ankietę, ale ostatecznie nie zrobiłem. Zmieniamy, żeby zobaczyć jak się będzie grało na innej platformie. Potem możemy zdecydować, którą wolimy.

Co do nagród - decydują punkt ligowe, punkty w grach (a właściwie ich relatywna liczba w sumie całej gry) decydują w przypadku remisów punktów ligowych.

EDIT: Podaj nicki na Yucata. :)

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 07:15 
Użytkownik wspierający

Podam jak się zarejestrujemy, jeśli niezajęte to będą takie same.

Szkoda że bez ankiety, liga Agricoli jest zdecydowanie przyjaźniejsza jeśli chodzi o wprowadzanie zmian, organizator nie zakłada, że wszystko wie lepiej i najlepiej zdecyduje. Ja na przykład jestem wyraźnie przeciw, gdyby implementacja była super wyraźnie lepsza, to dawno wszyscy by się przenieśli, skoro się nie przenieśli, to pewnie jest podobna, a tutaj ludzie są przyzwyczajeni, wiele innych lig jest na BaJ więc można wszystkie sprawdzać przy jednym logowaniu, (są jakieś duże ligi z tego forum grające na Yucata?). Jak sprawuje się Yucata przy logowaniu przez telefon?

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 07:17 
Użytkownik wspierający

Lothrain, o ile dobrze pamietam. Wybor yucaty moze spowolnic gre. Nie przypominam sobie, zeby yucata dawala znac o czekajacym ruchu, ale w sumie dawno nie korzystalem.

Ostatnio edytowano Wt, 01 sie 2017, 07:18 przez Lothrain, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 07:17 
Użytkownik wspierający

Kiedyś zagrałem próbną partię na yucata i ucieszyłem się, że ligę gramy na BaJ. Na yucata trzeba rozwijać panel z dostępnymi żetonami, co moim zdaniem jest niewygodne.

Na BAJ: tomb

Kupię Ginkgopolis z dodatkiem, promosy do Flamme Rouge, Onirim i Sylvion i inne

Ostatnio edytowano Śr, 02 sie 2017, 12:23 przez tomb, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 07:22 
Administrator

Dobrze, proszę bardzo - otwarłem ankietę. Chciałem sprawdzić jak zadziała inny serwis, wychodząc z założenia, że jako organizator też mam coś do powiedzenia. Najwyraźniej myliłem się. ;) Więc zobaczmy co wyjdzie z ankiety i najwyżej wrócimy na BaJ.

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 07:25 
Administrator

Lothrain napisał(a):
Wybor yucaty moze spowolnic gre. Nie przypominam sobie, zeby yucata dawala znac o czekajacym ruchu, ale w sumie dawno nie korzystalem.

Chyba rzeczywiście nie daje znać. Ale nie wiedziałem, że BaJ daje - albo robi to z opóźnieniem i sam robię tury szybciej niż on daje znać, albo nie mam tego włączonego w opcjach, tak czy siak, email od BaJ też nie kojarzę.

Dla mnie główną uciążliwością BaJ jest zatwierdzanie ruchu co kostka / zakup, a nie całości. Skutkiem czego gdy przy drugiej kostce zmienię zdanie albo zdam sobie sprawę z pomyłki, to przepadło. Poza tym zarzutów nie mam, chciałem tylko zobaczyć, jak będzie gdzieś indziej...

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 07:41 
Użytkownik wspierający

tomzaq

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 09:30 

Violence

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 09:32 
Użytkownik wspierający

Fojtu

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 09:43 
Użytkownik wspierający

norkbes@yucata

degrem@BAJ

Zaznaczyłem swój wybór w ankiecie. Tu dodam, że granie na BAJ ma tę zaletę, że gry można zakładać automatem (ze skryptu przez backoffice) co po prostu przyspieszy start rozgrywek i ograniczy ryzyko, że różne gry będą zakładane z różnymi ustawieniami (zwykle przez nieuwagę zakładającego gracza). Na yucacie nie ma kontroli czasu (tu akurat nie ma różnicy, bo na BAJ w standardzie również jej nie ma). Różnice w implementacji samej gry są - wg mnie przyjaźniejsza/pełniejsza dla użytkownika jest wersja z BAJ (ale wielkiej różnicy nie ma imo choć rzeczywiście na tel/tabletach może się gorzej grać na yucacie ze względu na te rozwijane okienka z żetonami do wybrania/kupienia).

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 13:25 
Użytkownik wspierający

abadura napisał(a):
Lothrain napisał(a):
Wybor yucaty moze spowolnic gre. Nie przypominam sobie, zeby yucata dawala znac o czekajacym ruchu, ale w sumie dawno nie korzystalem.

Chyba rzeczywiście nie daje znać. Ale nie wiedziałem, że BaJ daje - albo robi to z opóźnieniem i sam robię tury szybciej niż on daje znać, albo nie mam tego włączonego w opcjach, tak czy siak, email od BaJ też nie kojarzę.

hm,
jestem przekonany, że na Yukacie można ustawić sobie powiadomienie (mailowe), które będzie przychodziło, gdy tylko jest Twoja kolej - czyli nawet lepiej niż na BAJ

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 15:11 
Użytkownik wspierający

tomuch

Póki co wygrywa BaJ, więc jeszcze nie rejestruję się na Yucata. Poza tym ostatnio gram głównie na telefonie, a mówicie, że na Y. jest gorzej, więc tym bardziej jestem za BaJ.

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 19:33 
Użytkownik wspierający

yakos

PostNapisane: Wt, 01 sie 2017, 22:00 

Kuczuszka & marekm82 ale na boiteajeux, w przeciwnym przypadku rezygnacja...
Nasze cokolwiek staroświeckie telefony (iphone 4, a tylko z nich gramy) słabo przyswajają implementacje yucaty

PostNapisane: Śr, 02 sie 2017, 07:30 

Potwierdzam uczestnictwo: Lysiur (BAJ), podluch (BAJ), Dzwoneczek (BAJ).

PostNapisane: Śr, 02 sie 2017, 07:32 
Użytkownik wspierający

standardowo:
cezaras
BeaJot
jolek_13
Magdalenka898

poza Magdalenką (tu się dowiem i ewentualnie skoryguję) nicki na yucacie takie same jak na BAJ

ps. Violence się usamodzielnił :)

PostNapisane: Śr, 02 sie 2017, 08:38 
Użytkownik wspierający

Na obu serwisach: crsunik i aklub

Chętnie pomogę w zakupach:
| Planszostrefa 11% | Planszomania 10% | 3Trolle 5%

Ostatnio edytowano Cz, 03 sie 2017, 14:34 przez crsunik, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr, 02 sie 2017, 09:12 
Użytkownik wspierający

mat_eyo

Mój blog na ZnadPlanszy

PostNapisane: Śr, 02 sie 2017, 09:44 

stormfly

PostNapisane: Śr, 02 sie 2017, 10:09 

convalia

PostNapisane: Śr, 02 sie 2017, 10:56 
Użytkownik wspierający

Mateez
Jeśli padnie na Yucate to zrobię aktualizację, bo jeszcze nie jestem tam zarejestrowany.

PostNapisane: Śr, 02 sie 2017, 12:08 
Użytkownik wspierający

W zameczki wchodzę pomimo okresu wakacyjnego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1