Teraz jest Wt, 23 sty 2018, 05:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 26 cze 2017, 21:29 
Administrator

Zanim się zapiszesz! Zastanów się, czy będziesz miał czas i ochotę - mimo okresu wakacyjnego! - robić regularne ruchy. Najlepiej nawet częściej niż wymagane raz dziennie... Przeciągając rozgrywkę psujesz zabawę innym!

Otwieram zapisy na sezon 10. Mam nadzieję zakończyć je w przeciągu kilku dni, ale oczekiwanie na "okrągłą" liczbę graczy może ten czas przeciągnąć.

Planuję dywizje 7 osobowe (z wyjątkiem ostatnich dywizji, które mogą być niekompletne lub innych tego typu "wyrównań"). Kolejność graczy implikowana przez poprzedni sezon (arkusz). Nowi gracze dochodzą do ostatnich dywizji w kolejności zgłoszeń.

Każdy (w 7 osobowych dywizjach) zagra 4 partie. W następnym sezonie w każdej dywizji dwie najlepsze osoby przechodzą do wyższej dywizji, a dwie najgorsze spadną do niższej dywizji.

W każdej grze miejsca 1-4 dają odpowiednio 1000, 600, 300 i 0 punktów. W przypadku remisów na danym miejscu, gracze dzielący to miejsce dzielą się sumą punktów za to miejsce i wszystkie niższe które by zajęli. (Na przykład dwóch graczy na pierwszym miejscu dzieli się sumą punktów za dwa pierwsze miejsca, czyli (1000+600)/2=800). Remisy punktowe w lidze rozstrzyga kolejność wejściowa w sezonie.

Przy zgłoszeniu proszę podać nick w serwisie Board Game Arena i jeśli ktoś chce to może też dodać nick w serwisie BoardGameGeek (dla tych z nas, którzy rejestrują tam gry a lubią mieć kompletne opisy) - nick na forum implikuje samo zgłoszenie.

Zakładania gier

Ponieważ w BGA nie da się założyć gry dla innych, to w każdej grze pierwszy gracz obowiązany jest ją założyć. Żeby móc kogoś innego wstawić do gry na określone miejsce (trzeba to robić w kolejności graczy), to należy najpierw tego kogoś dodać do przyjaciół.

Ustawienia gry:
(1) "Game speed" - wybrać "Turn-based * one move per day"
(2) "ELO rating" - wybrać "On"
(3) "presentation" - nazwa jak w lidze
(4) liczba graczy od 4 do 4

Proszę, żeby po założeniu gry podać tutaj link i nazwę, żebym mógł uzupełnić odniesienia w arkuszu.

Raportowanie wyników

Nie trzeba raportować wyników. Ale można.

Nagrody!

Ponieważ jest to rocznicowy - dziesiąty już! - sezon, to uświetnią go nagrody!

Przewiduję 3 nagrody: kupony prezentowe do Rebela na 150 zł, 100 zł i 50 zł za odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce. Miejsca wyznaczone będą w klasyfikacji odrębnej od wyników ligowych. W klasyfikacji do nagród wszyscy stanowią jedną grupę ("dywizję"), remisy z wyników gier rozstrzygać będzie średni wynik relatywny gracza (wynik relatywny gracza w grze, to jego punktacja podzielona przez sumę punktów wszystkich graczy w tej grze; średni wynik to średnia arytmetyczna takich wyników z wszystkich gier gracza), gdyby i to nie rozstrzygnęło remisu, to ostatecznie rozstrzygnie go odwrotna kolejność wejściowa do tego sezonu.

Ze względu na nagrody sformalizować trzeba gry nierozstrzygnięte na czas. Nie jestem pewny jak zachowa się Board Game Arena, ale wydaje mi się, że zwlekający gracz (być może dopiero na wniosek współgraczy?) zostaje wyrzucony, a gra trwa dalej bez niego. Wtedy jej wynik brane są pod uwagę, przyjmując że wyrzucony gracz ma ostatnie z dostępnych jeszcze miejsc przyjmując wynik 0. Gdyby Board Game Arena nie pozwalało dokończyć takiej gry lub poznać jej wyników, to pozostali gracze będą musli rozegrać nową grę w zredukowanym składzie - reszta procedury bez zmian. Organizator rezerwuje sobie możliwość uznawania za przerwane gier, gdzie została złamana zasada jednego ruchu na dzień, nawet jeśli Board Game Arena i współgracze tego nie zrobią.

Organizator sam się wyklucza z możliwości otrzymania nagrody. Nagrody przydzielane będą tak, jak gdyby organizatora nie było w klasyfikacji.

Linki

Sezon 10 (arkusz, wątek) - Lothrain
Sezon 09 (arkusz, wątek) - pabula
Sezon 08 (arkusz, wątek) - pabula
Sezon 07 (arkusz, wątek) - pabula
Sezon 06 (arkusz, wątek) - tomuch
Sezon 05 (arkusz, wątek) - wajwa
Sezon 04 (arkusz, wątek) - wajwa
Sezon 03 (arkusz, wątek) - wajwa
Sezon 02 (arkusz, wątek) - Inkwizytor
Sezon 01 (wątek)

PostNapisane: Pn, 26 cze 2017, 21:36 
Administrator

Board Game Arena: Adam Badura
BoardGameGeek: adambadura

PostNapisane: Pn, 26 cze 2017, 21:41 
Użytkownik wspierający

Szkoda Adamie, ze rocznicowy sezon mamy rozegrac w wakacje. Nie wiem jak reaguje BGA, ale pewnie bedzie wyrzucac graczy. Na blotozuju sa przynajmniej urlopowe palemki. Chcialbym wziac udzial, ale granie z telefonu przy oczekiwaniu jakichs 10 minut na zaladowanie BGA to pomylka. Zapisywac sie, bo jakos to bedzie, czy odpuscic ulubiona lige? Ech... Pretensje prosze zglaszac do zagranicznych operatorow sieci komorkowych. Zapisz mnie, ale niestety nie gwarantuje ukonczenia przeze mnie rozgrywek.

PostNapisane: Pn, 26 cze 2017, 21:44 
Administrator

Lothrain napisał(a):
Szkoda Adamie, ze rocznicowy sezon mamy rozegrac w wakacje. Nie wiem jak reaguje BGA, ale pewnie bedzie wyrzucac graczy. Na blotozuju sa przynajmniej urlopowe palemki. Chcialbym wziac udzial, ale granie z telefonu przy oczekiwaniu jakichs 10 minut na zaladowanie BGA to pomylka. Zapisywac sie, bo jakos to bedzie, czy odpuscic ulubiona lige? Ech... Pretensje prosze zglaszac do zagranicznych operatorow sieci komorkowych. Zapisz mnie, ale niestety nie gwarantuje ukonczenia przeze mnie rozgrywek.

Rozumiem... :( Zapiszę.

Zastanawiałem się nawet, czy nie dać limitu 2 dni na ruch, albo w ogóle go zdjąć. Ale 1 dzień vs 2 dni nie wydaje się robić praktycznej różnicy dla kogoś, kto wyjechał na 2 tygodnie urlopu na przykład. A robi dramatyczną różnicę długości gier. Co do braku limitu, to niestety boję się nadużyć, szczególnie wobec nagród.

Ale w tym sezonie za zwłoki nie będę wyciągał negatywnych konsekwencji innych, niż procedury zapisane w kontekście nagród.

PostNapisane: Pn, 26 cze 2017, 22:36 
Użytkownik wspierający

alagor

PostNapisane: Wt, 27 cze 2017, 06:46 
Użytkownik wspierający

Proszę o dopisanie: Wothan

PostNapisane: Wt, 27 cze 2017, 07:48 
Użytkownik wspierający

cezaras

PostNapisane: Wt, 27 cze 2017, 08:33 
Użytkownik wspierający

Cacaivs

PostNapisane: Wt, 27 cze 2017, 09:07 
Użytkownik wspierający

norkbes

PostNapisane: Wt, 27 cze 2017, 12:56 
Użytkownik wspierający

mnie wskoczył urlop 6-13 w lipcu
też nie gwarantuję systematyczności ruchów.
ale gram, mam nadzieję, że jako broniący tytułu będę inaczej rozliczany. ;)
Obiecuję przyspieszyć po powrocie.

sprzedam

PostNapisane: Wt, 27 cze 2017, 15:38 
Użytkownik wspierający

tomuch

U mnie dość długi urlop, bo cała pierwsza połowa lipca. Z tym że pierwszy tydzień będę w Polsce, więc jakoś to będzie (chociaż to dosyć długie zawody sportowe), a drugi tydzień mogę być czasami na skraju cywilizacji gdzie światło Internet nie dociera, ale mam zamiar użyć wtedy jokera czasu. Mam nadzieję, że jakoś wszyscy przetrwamy wakacje ;)

PostNapisane: Pt, 30 cze 2017, 07:44 
Użytkownik wspierający

Kiedy zaczynamy?

PostNapisane: Pt, 30 cze 2017, 08:57 
Administrator

Wothan napisał(a):
Kiedy zaczynamy?

Spróbuję jutro, a najdalej w weekend ogarnąć zapisy i zobaczyć ilu nas jest, a kogo brakuje. Wtedy będzie można odpowiedzieć na to pytanie.

PostNapisane: Pt, 30 cze 2017, 11:09 
Użytkownik wspierający

siefczyk

PostNapisane: Pt, 30 cze 2017, 11:23 
Użytkownik wspierający

detrytus

PostNapisane: Pt, 30 cze 2017, 20:57 
Użytkownik wspierający

Ja niestety dziękuję i pasuję na czas wakacji. Wrócę we wrześniu. Powodzenia :)

PostNapisane: So, 01 lip 2017, 21:52 
Administrator

Arkusz gotowy. Naliczanie punktów do nagród dodam później.

PostNapisane: So, 01 lip 2017, 21:55 
Administrator

Brak nam jeszcze odpowiedzi od DarkSide (Inkwizytor). Napisałem mu PW.

PostNapisane: So, 01 lip 2017, 22:40 
Użytkownik wspierający

W arkuszu brak odnośnika do mojego profilu na BGA i BGG. Moje nazwy kont na obu portalach to Wothan.

PostNapisane: So, 01 lip 2017, 23:05 
Administrator

Wothan napisał(a):
W arkuszu brak odnośnika do mojego profilu na BGA i BGG. Moje nazwy kont na obu portalach to Wothan.

Na BGA Cię nie znajduję. Masz już tam jakieś gry? Jeśli nie grałeś jeszcze, to musisz mi podać sam link do profilu, bo ja go nie znajdę. Ale to mało ważne - po założeniu gier będę miał link.

PostNapisane: N, 02 lip 2017, 08:40 
Użytkownik wspierający

Przepraszam, temat mi utknął. Adam wieczorem do mnie napisał. Przez tydzień jestem poza Polską i mogę rzadziej wykonywać ruchy. Jeśli to nie przeszkadza to mogę grać.
Inkwizytor :twisted:

PostNapisane: N, 02 lip 2017, 09:12 
Administrator

abadura napisał(a):
Wothan napisał(a):

Na BGA Cię nie znajduję. Masz już tam jakieś gry? Jeśli nie grałeś jeszcze, to musisz mi podać sam link do profilu, bo ja go nie znajdę. Ale to mało ważne - po założeniu gier będę miał link.

Efekt wyżej opisany występuje na BaJ, a nie BGA. Nie wiem co mnie zmroczyło, że szukałem Cię na BaJ. Linki już dodane.

PostNapisane: N, 02 lip 2017, 09:13 
Administrator

Gry już rozpisane w arkuszu.

Przypominam, że pierwszy gracz przy stole musi założyć grę, zgodnie z instrukcją w pierwszym poście.

PostNapisane: N, 02 lip 2017, 09:18 
Administrator

Troyes-PL-S10-D02-G03

PostNapisane: N, 02 lip 2017, 09:47 
Użytkownik wspierający

Troyes-PL-S10-D02-G05

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1