Teraz jest Wt, 23 sty 2018, 03:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 04 sie 2017, 13:36 
Użytkownik wspierający

Patrząc na rozrzut wyników na poszczególnych stołach podejrzewam, że różnice między podium a spadkiem będę minimalne i mogą nawet decydować "małe punkty" ;)

PostNapisane: Wt, 15 sie 2017, 21:32 
Administrator

Arkusz zaktualizowany - wszystkie gry skończone. Nim jednak oficjalnie ogłoszę zwycięzcę, chciałbym podliczyć punkty do nagrody, a tego dziś już nie zdążę. Wybaczcie zwłokę, mam nadzieję nadrobić to ASAP! :)

PostNapisane: Cz, 17 sie 2017, 22:29 
Administrator

Chciałem doszlifować arkusz, żeby potem przenieść rozwiązanie techniczne na inne ligi, gdzie też są nagrody na podobnych zasadach. Ale zbyt się to ślamazarzy, a jednocześnie opóźnia "oficjalne zakończenie" sezonu, gratulacje dla zwycięzcy i wydanie nagród - nagród, które są jednoznaczne i bez rozstrzygania remisów. Nadto opóźnia to i start zapisów na następny sezon. Dlatego już bez dalszej zwłoki:

Sezon zakończony, wygrywa Lothrain! Gratulacje!

Ponadto nagrody otrzymują:
[1] kupon na 150 zł - norkbes
[2] kupon na 100 zł - Wothan
[3] kupon na 50 zł - Lothrain

Zwycięzców poproszę o PW z informacją, gdzie im przekazać kupon (kod)!

Zapisy na kolejny sezon ogłoszę niebawem - istnieje jednak znaczące ryzyko, że będzie to dopiero w przyszłym tygodniu.

PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 00:15 
Użytkownik wspierający

:shock: Jakoś tak nie śledziłem za bardzo innych partii i zupełnie mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że tomuch, albo Kakaj będą wyżej. A Mistrz nie dość, że zdetronizowany, to i spadek zaliczył. Oj, Paweł, weź się po wakacjach do roboty ;) Obiecuję nie grzać stołka zbyt długo, ale za darmo też nie oddam. Dzięki wszystkim za jubileuszowy sezon.

PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 06:51 
Użytkownik wspierający

Gratulacje dla Mistrza. Szczerze zazdroszczę :) Może w Zamkach uda się coś odegrać ... Tymczasem, do kolejnego sezonu w Troyes!

PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 07:48 
Użytkownik wspierający

Kto w końcu wygrał? Bo z tabeli wynika, że norkbes, a gratulacje są składane dla Lothraine'a :)
Ja ze swojej strony jestem zaskoczony bo to moja pierwsza liga i od razu drugie miejsce :D

PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 08:00 
Administrator

Wothan napisał(a):
Kto w końcu wygrał? Bo z tabeli wynika, że norkbes, a gratulacje są składane dla Lothraine'a :)
Ja ze swojej strony jestem zaskoczony bo to moja pierwsza liga i od razu drugie miejsce :D

Wygrał Lothrain. Ale nagrody (kupony do Rebela) przyznawane są według innego systemu, żeby mieli na nie szansę wszyscy. I w owej "kuponowej klasyfikacji" Lothrain zajął 3 miejsce.

PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 09:40 
Użytkownik wspierający

Lothrain, gratulacje! Bardzo wyrównana była rywalizacja, świetnie się grało.

Co do nagród, to wychodzi, że lepiej być podczas walki o nie w drugiej lidze (pierwsze dwa miejsca z II ligi, 3. miejsce z I ligi). Trzeba przed następnym jubileuszowym sezonem spaść :D

PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 14:38 
Użytkownik wspierający

Inna teoria głosi że wystarczy wygrać wszystkie swoje gry :) a tak poważnie to pewno przy takich jubileuszach trzeba bylo zmienić format na bardziej turniejowy. W Zamkach też jest jubileusz i patrząc jak wyrównana jest pierwsza dywizja kupony pewno w ogóle tam nie wpadną. Z drugiej strony zasady są jasne i trzeba grać wg nich...

PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 16:04 
Administrator

Chciałem zmienić minimum dla normalnych zasad ligi, a jednocześnie umożliwić wygraną nagrody każdemu. Jeśli macie lepsze pomysły jak to zrobić to jest czas do najbliższych kolejnych jubileuszy (na przykład Puerto Rico zdaje się zaraz będzie miało 5 sezon...).

PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 17:00 
Użytkownik wspierający

Myślę że sensowna i drobna zmiana mogłaby dotyczyć rozstrzygania remisów. Zamiast wyższych względnych malych punktów niech wygrywa gracz z wyższej dywizji.

PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 17:59 
Administrator

norkbes napisał(a):
Myślę że sensowna i drobna zmiana mogłaby dotyczyć rozstrzygania remisów. Zamiast wyższych względnych malych punktów niech wygrywa gracz z wyższej dywizji.

Czemu uważasz, że jest to sensowne? Szczególnie z perspektywy gracza z niższej dywizji?

PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 20:18 
Użytkownik wspierający

abadura napisał(a):
norkbes napisał(a):

Czemu uważasz, że jest to sensowne? Szczególnie z perspektywy gracza z niższej dywizji?

Rozwiązanie jest sensowne bo (1) im wyższa dywizja tym bardziej wyrównany poziom graczy zatem trudniej (a) wygrywać swoje gry, (b) różnice punktowe między graczami zazwyczaj są mniejsze (wydaje mi się sensowne, że system rozstrzygania remisów powinien wyrównywać szanse na wygraną w końcowej kwalifikacji a nie wzmacniać uprzywilejowaną pozycję graczy z niższych dywizji), (2) łatwiej wygrać większą liczbą punktów w niższych dywizjach, bo ich skład podlega mniejszej selekcji (żeby dostać się do pierwszej dywizji trzeba zazwyczaj zajmować miejsca 1-2 w niższych dywizjach w kilku poprzedzających sezonach: nie pamiętam już dokładnie ile czasu zabrało mi dotarcie z bodaj 7 dywizji do pierwszej w Zamkach, ale dłuższy postój zaliczyłem bodaj dopiero w 2-3 dywizji, co oczywiście nie oznacza, że w niższych dywizjach grają słabi gracze ! oznacza to imho że - tak jak napisałem - niższe dywizje nie są tak wyrównane jak wyższe).

PostNapisane: Wt, 31 paź 2017, 11:10 
Administrator

Polska Liga Troyes - Sezon 11

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1