Gra podobna do Terraformacji Marsa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Balthier
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:42

Gra podobna do Terraformacji Marsa

Post autor: Balthier »

Tydzień temu miałem okazję, żeby zagrać w Terraformację Marsa i gra mi sie spodobała. Czy jest na rynku coś podobnego? Chodzi mi głównie o zbieractwo kart i używanie ich w odpowiednim momencie. 51 stan master set mógłby być dobrą alternatywą? Co sądzeicie o Dominion?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Gra podobna do Terraformacji Marsa

Post autor: Jiloo »

Dominion to zupełnie inna bajka. W deckbuilderach budujesz talię w trakcie gry i zagrywasz karty w swojej rundzie, potem lądują w talii kart odrzuconych i odbierasz nową rękę. Nie ma elementu budowania silnika z kart.

Grą z którą mi się na początku trochę kojarzyła TM jest Race for the Galaxy. Jest to dużo szybsza i krótsza gra, ale jest budowanie tableau, a czasem przytrzymasz jakaś kartę na ręku żeby w końcu ja zagrać. Ale tak naprawdę to zupełnie inne gry.

London (druga edycja) trochę inaczej traktuje budowanie tableau i silnika, ale robi to w fajny sposób. Nie wszystkim odpowiada mechanika ciągłego budowania silnika, niszczenia go i budowania nowego, ale u nas gra się bardzo przyjęła.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Gra podobna do Terraformacji Marsa

Post autor: Quille »

Jakiś czas temu założyłam identyczny wątek i najbardziej polecano mi w nim Cywilizację: Poprzez wieki.
ODPOWIEDZ