Którą grę wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lisior
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2018, 21:13

Którą grę wybrać?

Post autor: Lisior »

Cześć wszystkim,

Chcę kupić swą pierwszą grę planszową głównie z myślą o wariancie solo. Z racji zainteresowania literaturą fantasy wstępnie zastanawiam się między "Mage Knight" a "Władcą Pierścieni LCG".

Za "Władcą..." przemawia cena zestawu podstawowego, jednak obawiam się, że jeśli gra mnie zainteresuje pojawią się dodatkowe koszty w postaci dużej liczby dodatków.

"Mage knight" jest droższy, ale z tego co widzę jest to wydatek jednorazowy (czy faktycznie ta gra nie ma dodatków?).

W związku z tym mam pytanie Która z tych gier byłaby lepsza na początek przygody z planszówkami? Jeśli możecie zaproponować inne tytuły, najlepiej w podobnych klimatach, bardzo chętnie przemyślę ewentualne tytuły.

Daniel
Rasam
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2015, 01:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: Rasam »

Z Mage Knight wstrzymaj się najlepiej do wydania big boxa przez Portal
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: Kisun »

MK będzie wydany przez Portal po polsku z trzema dodatkami i cena zapewne będzie niższa niż obecnie chodzi sama podstawka. Do gry solo: Karciane podziemia, SuperHot, Osadnicy Narodziny imperium lub jakaś gra kooperacyjna np z serii Pandemic.
"Errare humanum est"
Lisior
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2018, 21:13

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: Lisior »

Kisun pisze:MK będzie wydany przez Portal po polsku z trzema dodatkami i cena zapewne będzie niższa niż obecnie chodzi sama podstawka. Do gry solo: Karciane podziemia, SuperHot, Osadnicy Narodziny imperium lub jakaś gra kooperacyjna np z serii Pandemic.
Dzięki za odpowiedź. Z recenzji Karciane podziemia wyglądają ciekawie. Może się nimi zainteresuję.
Rasam
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2015, 01:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: Rasam »

Też mam karciane podziemia i polecam ze względu na kompaktowość gry i szybkość :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: anna26 »

Jeszcze jest 51 stan master set od razu w pudełku 2 dodatki
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: walkingdead »

anna26 pisze:Jeszcze jest 51 stan master set od razu w pudełku 2 dodatki
Tylko to oczywiście inny klimat niż fantasy.
Lisior
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2018, 21:13

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: Lisior »

anna26 pisze:Jeszcze jest 51 stan master set od razu w pudełku 2 dodatki
Czy ta gra dobrze nadaje się do trybu solo? Z tego co widzę na stronie REBEL'a zalecana liczba graczy to od 2 do 4.

Daniel
kendzikk
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 4 times

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: kendzikk »

Jeśli jara Cie pobijanie własnych rekordów punktowych to... sam nie wiem, zagrałem raz solo żeby zaznajomić się z zasadami i więcej już mi się nie chciało. :wink:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: RUNner »

Zarówno MK jak i WP LCG to świetne gry solo mimo, że zupełnie różne. LCG to pożeracz kasy, ale skoro daje to dużo frajdy, to czemu nie? Z Mage Knightem jest trochę kłopot, bo rozłożenie gry, sama rozgrywka, to czas około 2-3 godzin. WP jest dużo szybszy, nawet gdy trzeba porobić jakieś zmiany w talii gracza. Sam zestaw podstawowy daje dużą regrywalność, bo zanim się ogra wszystkie sfery, kombinacje bohaterów, to 100 partii nie wystarczy. Jest tylko jeden mały minus - do gry solowej nadają się tylko dwa pierwsze scenariusze. Trzeci to katorga solo, tylko dla ultrasów i masochistów.
Powtórzę to co napisali przedmówcy - warto poczekać do końca roku na nowego MK, no chyba że jesteś mocno naj.... zdecydowany, to wtedy kupuj z drugiej ręki. Teraz nie brakuje dobrych ofert w cenie około 250zł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: Kisun »

O, jak mogłem zapomnieć o Agricoli? Wiem że nie fantasy. Mam wersję dla graczy i jak komuś nie przeszkadza brak przygód w grze ;), a lubi kombinować, analizować i przeliczać na punkty każdy ruch, to polecam. I drewienka super.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Którą grę wybrać?

Post autor: maciejo »

MK jako pierwsza gra planszowa,nie polecam.
Jeśli Warhammer cię nie przeraża to zwróć może uwagę na Anioła Śmierci :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ