Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Skorzeny »

Cześć,
w związku z chęcią poszerzenia swojej kolekcji gier i jednocześnie z deficytem czasu na granie stwierdzam, że nie mam praktycznie dobrych gier z negatywną interakcją zamykających się w czasie grania w 60 - 90 min. Problemem jest to, że dodatkowo czeka mnie perspektywa grania w dwie osoby (ekipa się wykruszyła). Mocno napaliłem się na Blood Rage, ale z tego co wyczytałem opinie o wariancie dwuosobowym są skrajnie różne z przewagą tych negatywnych. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Czy warto kupować Blood Rage dla wariantu dwuosobowego? Jeżeli nie to co byście podobnego polecili? Drugi współgracz raczej niechętnie zapatruje się na typowe karcianki więc np. 7CŚ Pojedynek odpada. Nie musi to też być gra typowo dla dwóch osób, ważne żeby wariant 2 osobowy dobrze chodził + duuużo negatywnej interakcji + spora regrywalność.
Będę wdzięczny za wszystkie rady.
Nesmeer

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Nesmeer »

Ze swiezych gier area control na dwie osoby lepiej od Blood Rage dziala Godfather, ten sam autor, wydawnictwo.

Bedzie tez Inis, ktory sie rownie dobrze skaluje wiec moze i warto poczekac. Kwestia wyboru tematu gry, bo obie sa calkiem rozne pod tym wzgledem.

No i jak ktos lubi gry logiczne, ale mniej klimatyczne, warto zerknac na Samuraja. Mozna szukac starej edycji za grosz lub dorwac nowke od Galakty w ladnym wydaniu.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Skorzeny »

Dzięki.

Inis zapowiada się naprawdę dobrze :) Wrzucam na radar, tylko portalowa data wydania - I kwartał 2018. Oby to był rzeczywiście I kwartał tego roku ;)

Godfather kilka osób mi odradzało (nawet nie tylko o wariant 2 osobowy, ale całość jako grę), ale chyba muszę jeszcze to przeanalizować.

Samuraj trochę zbyt abstrakcyjna.

Nawet nie wiecie jak cholernie żałuję tego Blood Rage, ale istnieje spora obawa, że nie będzie lądował na stole i bez sensu na siłę trzymać, żeby tylko mieć na półce :(
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 12:29 przez Skorzeny, łącznie zmieniany 1 raz.
Nesmeer

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Nesmeer »

Jak dla mnie jedynym mankamentem Godfathera jest uboga szata graficzna i przez to słaba odczuwalność klimatu, wszędzie jest morda Marlona Brando, ale mechanicznie nie można się przyczepić i naprawdę dobrze się skaluje. Blood Rage sam mam i czasem grywam w niego w dwie osoby gdyż problem mam podobny do Twojego, ale rzeczywiście to nie to samo co gra 3/4 osobowa, da się, ale na półce jest 40 innych gier, więc po co?

Jeszcze są Zakazane Gwiazdy, ale klimat specyficzny i czas rozgrywki nie taki jakiego szukasz, a do tego obecna cena...

Ewentualnie Cry Havoc, ale w to grałem tylko w pełnym składzie więc nic na temat 2osobowej gry tutaj nie powiem.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Nidav »

Skorzeny pisze:Dzięki.

Inis zapowiada się naprawdę dobrze :) Wrzucam na radar, tylko portalowa data wydania - I kwartał 2018. Oby to był rzeczywiście I kwartał tego roku ;)

Godfather kilka osób mi odradzało (nawet nie tylko o wariant 2 osobowy, ale całość jako grę), ale chyba muszę jeszcze to przeanalizować.

Samuraj trochę zbyt abstrakcyjna.

Nawet nie wiecie jak cholernie żałuję tego Blood Rage, ale istnieje spora obawa, że nie będzie lądował na stronie i bez sensu na siłę trzymać, żeby tylko mieć na półce :(
Blood Rage na dwie osoby faktycznie chodzi raczej kiepsko i sam grając tak jeden raz - wyjątkowo się wynudziłem. Przy czym warto wspomnieć, że dla mnie Blood Rage to przerost formy nad treścią i był jednym z większych zawodów dla mnie, chociaż obiektywnie przyznać trzeba, że to całkiem znośna gra.

Godfathera za to polecam, jeśli tylko odpowiednio do niego podejdziesz. Lepiej nie nastawiać się na ciężką, mózgożerną rozgrywkę. Jest to gra o mafii, więc z samego założenia ma masę nieczystych rozgrywek i normą jest, że ktoś jedną kartą wysyła ci większość figurek do rzeki. To nie Gra o Tron, gdzie dwie tury do przodu skrzętnie planujesz przesunięcia swojego wojska, żeby ostatecznie uderzyć w kogoś, kto się tego nie spodziewał. Godfather to prosta, acz nie prostacka gra, w której przy niskim poziomie skomplikowania dostarcza przyjemnie łechcącej szare komórki rozgrywki i całkiem sporą głębię decyzjno-taktyczną, przy czym trzeba się liczyć ze sporą losowością z racji doboru kart zleceń. Osobiście polecam, bo na dwie osoby działa też bardzo fajnie i ma się wtedy większą kontrolę nad rozgrywką.

Do tego jeszcze przyjrzałbym się Panu Lodowego Ogrodu. Figurki są super, rozgrywka bardzo satysfakcjonująca i z masą możliwości w każdej turze, losowości praktycznie brak. Ponoć na dwie osoby działa sprawnie, ale sam jeszcze nie miałem okazji przetestować.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: gregos »

Antike Duellum powinno być dla Was odpowiednie.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Skorzeny »

Kusicie tym Godfatherem :) Wśród osób, które odradzały mi tę grę przewijał się głównie zarzut właśnie o brak klimatu. Szkoda trochę bo wydaje się, że jest potencjał w tej kwestii, ale jak widać niewykorzystany.

Pan Lodowego Ogrodu - też o tym myślałem, ale obawiam się, że jest za dużym mózgożerem i to sugerowane 90 min/partia to czas po konkretnym ograniu tytułu.

Zakazane Gwiazdy wypas, ale tak jak piszesz ta cena :(

Antike Duellum wygląda ciekawie, ale jak widzę jest tylko edycja angielsko-niemiecka a tekstów trochę jest. Ja nie mam z tym problemu, ale współgracz stoi w tym temacie kiepsko.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Nidav »

Skorzeny pisze:Kusicie tym Godfatherem :) Wśród osób, które odradzały mi tę grę przewijał się głównie zarzut właśnie o brak klimatu. Szkoda trochę bo wydaje się, że jest potencjał w tej kwestii, ale jak widać niewykorzystany.

Pan Lodowego Ogrodu - też o tym myślałem, ale obawiam się, że jest za dużym mózgożerem i to sugerowane 90 min/partia to czas po konkretnym ograniu tytułu.
Bo Godfathera nie należy traktować jako gry o Ojcu Chrzestnym, na co wszystko wskazuje, tylko jako grę o mafii. Zawsze jak tłumaczę tę grę, to w pierwszym zdaniu mówię, żeby nikt się nie nastawiał na klimat Ojca Chrzestnego, bo jedyne elementy łączące to nazwy aktów, wszechobecna twarz Brando, jego figurka i nazwa jednej karty. Jeśli wszyscy są tego świadomi, to klimat w moim mniemaniu jest - tylko mafijny po prostu ;) W efekcie nikt z osób, z którymi ten tytuł ogrywałem nie zarzucił tej grze jakiś większych wad. Po prostu trzeba wszystkich odpowiednio nastawić.

W PLO pierwsza rozgrywka na trzy osoby łącznie z tłumaczeniem zasad przed i w trakcie gry oraz przy jednym myślicielu zajęła nam jakieś 2 godziny. Podejrzewam, że koło trzeciej partii na luzie można zejść do 1,5 h, a przy dwóch osobach już z całą pewnością.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Blood Rage dla mnie to była wtopa, zdecydowanie wolę bardziej partyjkę szachów.
SW Rebelia
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Skorzeny »

SW Rebelię mam, ale ciężko z rozgrywką zmieścić się w 60-90 min ;)
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: DrunkHamster »

Godfather jak najbardziej na dwie osoby. Gra dziala bardzo dobrze w kazdej konfiguracji.
Duzo negatywnej interakcji, wbrew pozorom trzeba pomyslec zeby wlasnie nie stracic za pomoca jednej karty wiekszosci figurek z planszy. A klimat jak najbardziej jest, tylko trzeba miec do tej gry podejscie nie jak do gry w klimacie Ojca Chrzestnego, ale jak do gry o mafii.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Skorzeny »

Jak wygląda kwestia regrywalności Godfathera? Nie znudzi się za szybko?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: crsunik »

Jeśli wpadł Ci w oko Godfather to rzuć okiem na Lords of Waterdeep. Baaaaardzo podobne wrażenia z rozgrywki, a sama gra znacznie ciekawsza. Zwłaszcza z dodatkiem. Jedyny minus to to że nie wygląda tak imponująco jak Godfather
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Skorzeny »

Jest jeszcze na etapie "wpadania w oko", dzięki opiniom w wątku ;) Mam wątpliwości co do regrywalności tej gry.

Lords Of Waterdeep podobno jest świetna, ale niestety mój współgracz nie ogarnia j.angielskiego a zdaje się jest sporo tekstu w grze.
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: DrunkHamster »

Regrywalnosc w Godfathera jest bardzo duza, wiec akurat to nie jest powod do zmartwien.
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Faello »

Gdyby nie ograniczenie czasowe, to dla 2óch graczy "Wojna o Pierścień" wydawałaby się być łakomym kąskiem - z trzema dodatkami można dopaść całą za ok.500 złotych, ma świetny balans i znakomite recenzje.

@Zakazane Gwiazdy - aktualnie chodzą po ok.600 złotych, realnie ta gra (w zestawieniu miodności do innych gier w klasie) jest warta może 300 PLN, także odradzam. Za 500 PLN można będzie za jakiś czas dopaść Graala 4x (TI4) więc już lepiej czekać na to.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: czeczot »

Skorzeny pisze:Jak wygląda kwestia regrywalności Godfathera? Nie znudzi się za szybko?
Godfather jak i Blood Rage to bardziej gra na 3 a najlepiej na 4 osoby. Przy 2 jest za mały ścisk na planszy :) Da się grać ale to nie to co przy 4 graczach.
Większość gier fajnie chodzących na 2 osoby (Rebelia, Wojna o pierścień, Zakazane Gwiazdy) to jest na 3-4 godziny.
Obejrzyj The Others. Może nie jest to do końca gra w stylu Blood Rage ale multum negatywnej interakcji. Spora regrywalność bo jest kilka scenariuszy, różne ustawienia planszy i wychodzą powoli dodatki. Da się grać w 3-4 osoby. Więcej losowości ale mi to akurat w tej grze nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Skorzeny »

Panie i Panowie dzięki. Godfather zamówiony. Na radar wchodzą Inis oraz Pan Lodowego Ogrodu.
em_er
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2017, 19:23

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: em_er »

No to daj znać jak się sprawdzi ten Godfather, bo z podobnymi do Twoich założeniami przymierzam się do niego.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: Piehoo »

Z mniejszych i tańszych sprawdź Sztukę Wojny.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: hipcio_stg »

To ja odlecę od podanych propozycji i podam na tacy:

- neuroshima hex
- zimna wojna
- 7 cudów pojedynek
- 51 stan
- terraformacja marsa

Wszystkie mają negatywną interakcję (terraformacja mniej, ale jest świetna), mieszczą się w czasie rozgrywki (zimna wojna wymaga ogrania) i wszystkie świetnie chodzą na 2 os.
M3fjU
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2020, 01:47

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: M3fjU »

Hej, odświeżam temat. Mam Godfathera i Inis. Polecicie jakąś jeszcze grę area control na 2 osoby?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 490
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 217 times
Been thanked: 343 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: itsthisguyagain »

M3fjU pisze: 15 paź 2020, 19:32 Hej, odświeżam temat. Mam Godfathera i Inis. Polecicie jakąś jeszcze grę area control na 2 osoby?
Z tych niewymienionych runewars
M3fjU
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2020, 01:47

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: M3fjU »

Dzięki za propozycję. A Blood Rage warto kupować dla trybu 2 osobowego?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Jeśli nie Blood Rage to co? Gra głównie dla 2 osób.

Post autor: garg »

M3fjU pisze: 15 paź 2020, 20:59 Dzięki za propozycję. A Blood Rage warto kupować dla trybu 2 osobowego?
Ja grałem kilka razy w dwie osoby i mimo, iż odczucia z rozgrywki są inne, to nadal doskonała gra :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ