Gra euro dla 2 graczy, okazjonalnie 3+

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Marokin21
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 60 times
Been thanked: 3 times

Gra euro dla 2 graczy, okazjonalnie 3+

Post autor: Marokin21 »

Witam,
Rozmyślam na zakupem nowego tytułu do swojej póki co skromnej kolekcji. Przez 99% czasu gram z moją dziewczyną, sporadycznie ze znajomymi, lubimy móżdźyć ale zbyt długi downtime nas frustruje, negatywna interakcja mi nie przeszkadza (moja dziewczyna za nią nie przepada), musi być bardzo regrywalna, potrafimy pół dnia spędzić nad planszówkami jeśli mamy wolne :D, do tej zakupiliśmy:
- Osadnicy: NE (bardzo lubimy)
- Carcassonne: Star Wars (lubimy, moja dziewczyna tłucze mnie w to niemiłosiernie :p)
- Patchwork (lubimy)
- Domek (lubimy)
- Dice brewing (średnio lubimy, mega irytuje mnie że wszystko zależy od kostek)
- Dobble (kiedy jest więcej osób zawsze trafia na stół)
Na grę chcemy wydać max 130-140 zł. Celujemy w gry euro.
Zwróciłem uwagę na:
- Puerto Rico (słyszałem bardzo dużo dobrego ale nie wiem jak się sprawuje na 2 graczy),
- Agricola(podobna historia do PR)
- Zamki burgundii(są kostki i nie zachęca wizualnie, ale słyszałem że jest bardzo regrywalna),
- Grand Austria hotel(są kostki ale podobno jest przyjemna)
Jestem otwarty na inne propozycje, poparte jakimś uzasadnieniem.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2018, 22:47 przez Marokin21, łącznie zmieniany 2 razy.
Rasam
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2015, 01:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Gra euro dla 2 graczy

Post autor: Rasam »

Z narzeczoną czasem gramy w Puerto Rico, bardzo przyjemna gra :) Ostatnio kupiliśmy Pola Arle i Ucztę dla Odyna również polecam :)
Marokin21
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 60 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra euro dla 2 graczy

Post autor: Marokin21 »

Rasam pisze:Z narzeczoną czasem gramy w Puerto Rico, bardzo przyjemna gra :) Ostatnio kupiliśmy Pola Arle i Ucztę dla Odyna również polecam :)
Czy naprawdę jest taka różnica pomiędzy rozgrywką na 2 niż przy większym gronie? Bo czytałem że to dwie różne gry w takim układzie.
Na początku brałem pod uwagę Uczte Odyna i Pola arle tytuły ale przeraziła mnie cena i złożoność, chociaż myślę że kiedyś sprobojemy i tego.
Rasam
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2015, 01:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Gra euro dla 2 graczy, okazjonalnie 3+

Post autor: Rasam »

Nie mieliśmy okazji przetestować gry na więcej osób jak narazie więc może niech ktoś inny się wypowie. Pola Arle idzie kupić za 170zł więc nie dużo więcej od zakładanego budżetu, ale fakt że przekracza jednak. Gra jest prostsza niż się wydaje ;)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra euro dla 2 graczy, okazjonalnie 3+

Post autor: Morgon »

Kupcie Zamki Burgundii, murowany hit.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra euro dla 2 graczy, okazjonalnie 3+

Post autor: gregos »

Zamki Burgundii na pewno szybko się Wam nie znudzą (ogromna regrywalność, można sobie dokupić / wydrukować do tego kolejne planszetki startowe). Możecie również wziąć pod uwagę 7 Cudów Świata: Pojedynek wraz z dodatkiem Panteon prawie zmieścicie się w założonym budżecie.
Pola Arle można nabyć czasami nawet za ok. 140 - 150 zł (obecnie jest za 160 zł). Nie jest to aż taka skomplikowana gra. Największym wyzwaniem dla gracza jest po prostu spora ilość akcji dostępna już od początku gry. Po 2-3 partiach już wszystko będzie na tyle obeznane, że następne rozgrywki będą służyły do sprawdzania rzeszy dróg do zwycięstwa.
Poza tym są do rozważenia jeszcze: Keyflower, Trajan i Tzolk'in - rewelacyjne gry, które świetnie działają zarówno na dwie osoby, jak i w większym gronie.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra euro dla 2 graczy, okazjonalnie 3+

Post autor: anna26 »

Też polecam zamki na 2 to najlepsza gra

Concordie proste zasady fajne kombinowanie
Wojownicy midgardu euro z elementami ameri dla mnie fajna kombinacja
Marokin21
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 60 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra euro dla 2 graczy, okazjonalnie 3+

Post autor: Marokin21 »

gregos pisze:Zamki Burgundii na pewno szybko się Wam nie znudzą (ogromna regrywalność, można sobie dokupić / wydrukować do tego kolejne planszetki startowe).
Morgon pisze:Kupcie Zamki Burgundii, murowany hit.
anna26 pisze:Też polecam zamki na 2 to najlepsza gra
Widzę, że Zamki burgundii to pozycja must have skoro tyle osób poleca ten tytuł :) Dalej boje się tej oprawy graficznej ale mimo wszystko chyba na niego się zdecyduje w tym momencie. Dzięki za pomoc.

Edit: Już miałem zamawiać zamki burgundii, a tu promocja na Wojowników Midgardu za 84 złote, no i kupiłem [emoji1] Trochę to zaburzyło moje plany ale jak narazie nie żałuje, a zamki kupie jako następne.
ODPOWIEDZ