coś dla 1-2 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Azuall
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2017, 21:28

coś dla 1-2 graczy

Post autor: Azuall »

Hej ho!
Szukam jakiejś planszówki głównie do gry solo, czasem dla dwóch graczy. Jestem otwarty na wszystkie propozycje. Stawiam na sporą regrywalność (w tym postaci fanowskich scenariuszy itd.), bo troszkę będę w to grać :D Rozważałem Zombicide Black Plague/Aeon's End, ale troszkę bym musiał poczekać na polską wersję językową (angielskie wydanie mi nie przeszkadza, ale myśl o wydaniu polskim zachęca do wstrzymania się z zakupem wersji ang.)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: coś dla 1-2 graczy

Post autor: Morgon »

Robinson Crusoe. Oprócz podstawki jest oficjalny dodatek, drugi będzie wydany w tym roku. Do tego sporo fanowskich scenariuszy i postaci - można kupić profesjonalnie wykonane elementy do nich (ostatnio nawet ktoś oferował na grupie na FB).
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: coś dla 1-2 graczy

Post autor: gregos »

Z tych dwóch pozycji wybrałbym Aeon's End ze względu na ciekawszą rozgrywkę i fakt, że zwycięstwo w tej grze to nie lada wyzwanie. Ponadto polecam Robinson Crusoe, który wkrótce będzie miał drugi duży oficjalny dodatek, a do tego jest cała masa fanowskich scenariuszy. Możesz jeszcze zerknąć na Ghost Stories - do tej gry są dwa dodatki, które zmieniają sposób rozgrywki, i tu podobnie jak w Aeon's End też nie jest łatwo wygrać, więc to już mocno zwiększa regrywalność. Poza tym masz jeszcze do wyboru kilka wersji Pandemii.
Rossa258
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2018, 08:20

Re: coś dla 1-2 graczy

Post autor: Rossa258 »

W Robinsona grałam raz - bardzo przyjemna zabawa.
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: coś dla 1-2 graczy

Post autor: matten »

Ja dorzucę Onirim. Gra jest nietypowa i pewnie nie każdemu podejdzie, ale warto sprawdzić ;) Grałem tylko w pojedynkę, ale o ile dobrze pamiętam jest tam również tryb dwuosobowy.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: coś dla 1-2 graczy

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Terraformacja Marsa
Agricola
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ