Nowa do grania z żoną :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Nowa do grania z żoną :)

Post autor: Budyka »

Takenoko polecam - prześliczna giera. Dużo zależy od kart i jakiejś ogromnej taktyki tam nie ma, ale na koniec męczącego dnia dobrze jest sobie chociaż popatrzeć, jak rosną bambusy :)
Poza tym dobrze jest sprawdzić wspomnianego przez przedmówców Jaipura - bardzo niepozorne toto, ale daje frajdę :)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Nowa do grania z żoną :)

Post autor: Morgon »

Takenoko leży po lekkiej stronie gier, ja przyglądam się teraz półce średniej, o przystępnych zasadach i jednocześnie głębi opcji (ale bez przesadnego paraliżu decyzyjnego). Ma być do godziny i nie męczyć za bardzo. Przeczytałem i obejrzałem trochę recenzji. W tej chwili jestem bardzo na tak w przypadku Keyflowera, na tak dla Marco Polo, lecz wciąż mam wątpliwość odnośnie Lorenzo, w związku z tą walką o pierwszeństwo i możliwością złośliwego blokowania pól w rozgrywce dwuosobowej. Jednocześnie wydaje się to być najcięższa ze wszystkich trzech pozycji. Pomocy!
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Nowa do grania z żoną :)

Post autor: Morgon »

Dobra, podsumowałem temat i ostatecznie muszę wybrać 2 z 4 gier:

Pięć Klanów
Keyflower
Marco Polo
Lorenzo il Magnifico

Jakieś ostatnie podpowiedzi, co wybrać? ;)
Rossa258
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2018, 08:20

Re: Nowa do grania z żoną :)

Post autor: Rossa258 »

A słyszałeś o grze kwiatki? Może Tobie nie spodoba się tak bardzo jak zonie;-)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Nowa do grania z żoną :)

Post autor: Morgon »

Rossa258 pisze:A słyszałeś o grze kwiatki? Może Tobie nie spodoba się tak bardzo jak zonie;-)
Mi też się musi podobać...
ODPOWIEDZ