gry smart games

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kropkaa
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2016, 12:39

gry smart games

Post autor: Kropkaa »

witam, syn ma kilka gier z serii smart games Granny. Naszła mnie chęć na zakup czegoś nowego i po wpisaniu nazwy na allegro wyskoczyło mi sporo gier graficznie podobnych do Granna ale z angielskojęzycznymi nazwami a prducentem jest SmartMax.
https://allegro.pl/listing?string=smart ... b-1-2-0115

Czy to jest to samo co Granna?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: gry smart games

Post autor: Lothrain »

Kropkaa pisze:witam, syn ma kilka gier z serii smart games Granny. Naszła mnie chęć na zakup czegoś nowego i po wpisaniu nazwy na allegro wyskoczyło mi sporo gier graficznie podobnych do Granna ale z angielskojęzycznymi nazwami a prducentem jest SmartMax.
https://allegro.pl/listing?string=smart ... b-1-2-0115

Czy to jest to samo co Granna?
Zasadniczo tak - tzn. zawartość jest ta sama, tylko producent inny. Z drugiej strony Granna nie wydała w Polsce wszystkich gier z serii Smart Games, więc możesz znaleźć wśród angielskich tytułów nowe rzeczy typu Temple Connection, Ghost Hunters, czy Dinosaurs.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: gry smart games

Post autor: MichalStajszczak »

Wydawcą jest belgijska firma Smart. Do roku 2017 Granna była wyłącznym dystrybutorem tych łamigłówek na terenie Polski i dla Granny były one produkowane w polskiej wersji językowej. Obecnie dystrybutorem jest inna firma, która sprzedaje łamigłówki w wersji wielojęzycznej. Wprawdzie na opakowaniu nie ma informacji o polskiej instrukcji, ale jest ona wkładana do środka.
Granna miała w ofercie większość, ale nie wszystkie łamigłówki z oferty firmy Smart.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: gry smart games

Post autor: Beskid »

Aktualnie na opakowaniu jest biało-czerwona naklejka informująca, że w środku jest instrukcja w j.polskim.

Temple Connection doczekało się Dragon Edition gdzie do układu z pagodami dołączył stylowy złoty smok :)

Obrazek
K@mil
Posty: 278
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 67 times

Re: gry smart games

Post autor: K@mil »

Orientuje się ktoś, które smarty mają mechanikę polegającą na przesuwaniu elementów układanki, jaka jest w łamigłówce Tajemnice Świątyni (ang. Temple trap)?
Marbel
Posty: 218
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: gry smart games

Post autor: Marbel »

K@mil pisze: 09 kwie 2024, 20:17 Orientuje się ktoś, które smarty mają mechanikę polegającą na przesuwaniu elementów układanki, jaka jest w łamigłówce Tajemnice Świątyni (ang. Temple trap)?
Myślę że Gwiezdna Ucieczka to to czego szukasz. Chyba przesuwanie jest w Wiewiórki Atakują.
Polecam też Rush Hour, chyba najlepsze z powyższych.
K@mil
Posty: 278
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 67 times

Re: gry smart games

Post autor: K@mil »

Marbel pisze: 09 kwie 2024, 22:29 Polecam też Rush Hour, chyba najlepsze z powyższych.
Chyba to będzie najlepsze, aczkolwiek obawiam się że dodatków nie uda mi się już nabyć.
Kupiłem jeszcze łamigłówkę Uratuj Stefana (eng. Sink or Swim), to wprawdzie nie Smart Games i nieco gorsza jakość, ale za to zabawna tematyka i całkiem przyzwoity poziom trudności.
Marbel
Posty: 218
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: gry smart games

Post autor: Marbel »

K@mil pisze: 09 kwie 2024, 23:02
Marbel pisze: 09 kwie 2024, 22:29 Polecam też Rush Hour, chyba najlepsze z powyższych.
Chyba to będzie najlepsze, aczkolwiek obawiam się że dodatków nie uda mi się już nabyć.
Kupiłem jeszcze łamigłówkę Uratuj Stefana (eng. Sink or Swim), to wprawdzie nie Smart Games i nieco gorsza jakość, ale za to zabawna tematyka i całkiem przyzwoity poziom trudności.
Chyba widziałem na jakimś konwencie dodatek, ale był dodawany jako gratis do podstawki, więc nie wziałem :(
Marbel
Posty: 218
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: gry smart games

Post autor: Marbel »

K@mil pisze: 09 kwie 2024, 23:02
Marbel pisze: 09 kwie 2024, 22:29 Polecam też Rush Hour, chyba najlepsze z powyższych.
Chyba to będzie najlepsze, aczkolwiek obawiam się że dodatków nie uda mi się już nabyć.
Kupiłem jeszcze łamigłówkę Uratuj Stefana (eng. Sink or Swim), to wprawdzie nie Smart Games i nieco gorsza jakość, ale za to zabawna tematyka i całkiem przyzwoity poziom trudności.
Znalazłem w Empiku za 9.6 zł więc aż zamówiłem
https://www.empik.com/rush-hour-dodatek ... nt=produkt
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: gry smart games

Post autor: MichalStajszczak »

Marbel pisze: 09 kwie 2024, 22:29 Polecam też Rush Hour, chyba najlepsze z powyższych.
Ale wydawcą Rush Hour nie jest Smart Games tylko Think Fun, (którego dystrybutorem na Polskę jest od niedawna Ravensburger) więc wypowiedź trochę nie na temat.
Marbel
Posty: 218
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: gry smart games

Post autor: Marbel »

MichalStajszczak pisze: 10 kwie 2024, 16:32
Marbel pisze: 09 kwie 2024, 22:29 Polecam też Rush Hour, chyba najlepsze z powyższych.
Ale wydawcą Rush Hour nie jest Smart Games tylko Think Fun, (którego dystrybutorem na Polskę jest od niedawna Ravensburger) więc wypowiedź trochę nie na temat.
Tak, zdaję sobie sprawę, ale kolega pytał o mechanikę.
K@mil
Posty: 278
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 67 times

Re: gry smart games

Post autor: K@mil »

MichalStajszczak pisze: 10 kwie 2024, 16:32 Ale wydawcą Rush Hour nie jest Smart Games tylko Think Fun, (którego dystrybutorem na Polskę jest od niedawna Ravensburger) więc wypowiedź trochę nie na temat.
Jak najbardziej na temat, bo ze Smartów mało jest łamigłówek z przesuwaną mechaniką. Znalazłem jeszcze Smart Games Butterflies, ale wolę samochody od motyli :wink:


Rush Hour znalazłem w wersji deluxe, ma więcej zadań. Teraz mam dylemat, czy brać wersję podstawową i kompletować dodatki, czy deluxe (ale nie wiem, czy do niej pasują dodatki z podstawowej wersji).
ODPOWIEDZ