Santa Maria vs Altiplano

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Arsenalmylove
Posty: 32
Rejestracja: 16 sty 2018, 01:35

Santa Maria vs Altiplano

Post autor: Arsenalmylove »

Witam, w najbliższym czasie obie gry zagoszczą w sklepach. Jako, ze chciałbym mieć tylko jedna z nich proszę o podpowiedź w co lepiej zainwestować. :)
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Santa Maria vs Altiplano

Post autor: sidmeier »

Arsenalmylove pisze:Witam, w najbliższym czasie obie gry zagoszczą w sklepach. Jako, ze chciałbym mieć tylko jedna z nich proszę o podpowiedź w co lepiej zainwestować. :)
Z tych dwóch nic. Obie są słabe i nudne. Lepiej kup Zamki, są po polsku od jakiegoś czasu, podobne euro, a każdy poleca, tanie, nie znudzi się. Polecam gorąco.
Arsenalmylove
Posty: 32
Rejestracja: 16 sty 2018, 01:35

Re: Santa Maria vs Altiplano

Post autor: Arsenalmylove »

Zamki już mam. :) Czy ktoś ma pozytywne odczucia o choćby jednej z tych gier? Czy panują tylko negatywne opinie?
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Santa Maria vs Altiplano

Post autor: Fojtu »

Ja grałem w obie (1x Altiplano w 5 + 3x Santa Maria w 2 osoby) i zdecydowanie bardziej podobało mi się Santa Maria. Całkiem satysfakcjonująca gra, zmienny setup i można całkiem sporo pokombinować. Altiplano mnie zdecydowanie nudziło ze względu na trochę zbyt niską interakcję pomiędzy graczami (w mojej grze była praktycznie zerowa). W Santa Maria jedyny problem jaki mam to dośc mocny snowball, jeżeli ktoś bardzo dobrze zagra pierwszą turę, ale nie powinno się to zdarzać często, szczególnie jak gracze ogarniają co robią :)
ODPOWIEDZ