Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: cezarr »

Zastanawiam się nad zakupem jakiejś klimatycznej gry do grania w pojedynkę. Miałaby zastąpić mi Horror w Arkham LCG, który mnie zawiódł, bo:
- w pudełku tylko 3 scenariusze; dodatkowa kampania na 9 scenariuszy to koszt 400 zł (o ile dobrze rozumiem i liczę), a to dla mnie za drogo,
- jak dla mnie za dużo losowości,
- gra niby oferuje fajny rozwój postaci, budowanie talii, ale w podstawce jest mało scenariuszy, a do tego mało kart i wybór jest skąpy,
- przygotowanie scenariusza to dla mnie męka (za dużo przeszukiwania sterty kart, by wybrać te, które w danych scenariuszu mają grać).

Myślę o Eldritch Horror, Descencie, Imperium Atakuje (gdy wróci do sklepów). Miałem kiedyś Horror w Arkham planszówkę i Mage Knighta - te mi nie odpowiadały ze względu na zbyt długi czas trwania jednej partii.

Może ktoś mógłby mi coś polecić?

(BTW, dla jasności: nie chciałbym dyskutować o wadach i zaletach Horror w Arkham LCG; wiem, że gra ma wysokie notowania i wielu fanów i ja też nie uważam jej za złą grę. Potrzebuję jednak czegoś innego.)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: jakmis83 »

Świetne pod kątem gry solo są Robinson oraz This War of Mine.
Zagraj u kogoś lub pożycz, przetestuj i sam oceń.
Warto jeszcze wziąć pod uwagę Gears of War.
Eldritch Horror jest bardzo dobrą pozycją - uważam, że również się sprawdza w solo, chociaż jest trudniej - ale tutaj przy zakupie podstawki koniecznie trzeba dokupić dodatek Zaginiona Wiedza(część podstawki wycięta i wydana jako dodatek).
Jeśli natomiast lubisz gry z aplikacją, to poczytaj o Posiadłości Szaleństwa 2ed - bardzo dobra również w solo.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: pavel »

Jeżeli w inne lcg, czy karcianki to Pathfinder, albo Legendary ecounters alien.
Ze starszych tytułów to:
Race for the Galaxy z dodatkiem, bodajże pierwszym.
Hoplomachus Origins. Nie wiem czy ktoś recenzował w PL. Bardzo fajna walka na arenie gladiatorów. Anglojęzyczna, ale są bardzo fajne, dokładne gameplay'e. Do kupienia w UK.
freedom The Underground Railroad (ENG). To specyficzny klimat niewolnictwa w U.S. Mi podeszła, ale bez zachwytów.
Scythe, ale z dwoma "atomami". Ale to po graniu kilka razy w solo, konieczne jest granie później w grupie. Bo Cię "zmęczy" ten tryb. Natomiast daję Ci doświadczenie, które przekłada się na rozgrywkę w grupie.
Niedługo bo w marcu kupisz 7th continent.
Gloomhaven.
Z obecnych nowszych, polecam Nemo's war 2ed. Dla mnie rewelacja!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: Jiloo »

pavel pisze:(...) Legendary ecounters alien (...)
Ogólnie seria Legendary Encouters, bo jest jeszcze Predator i Firefly.
Nie grałem solo, ale podobno poziom trudności tych gier rośnie wraz z liczbą graczy i solo jest zbyt łatwe.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: Breżniew »

Jiloo pisze:
pavel pisze:(...) Legendary ecounters alien (...)
Ogólnie seria Legendary Encouters, bo jest jeszcze Predator i Firefly.
Nie grałem solo, ale podobno poziom trudności tych gier rośnie wraz z liczbą graczy i solo jest zbyt łatwe.
Nie grałem w LE: Firefly, ale do solo to raczej mi ona słabo wygląda. Predator solo z resztą też nie śmiga tak, jakbym sobie tego życzył, bo kilka mechanik wymusza współpracę między graczami i bez tego przejście scenariuszy jest najprawdopodobniej niewykonalne. Solo w LE: Alien przy zastosowaniu domyślnych zasad jest względnie proste (przy czym są scenariusze prostsze i trudniejsze), ale jest kilka dobrych sposobów na podkręcenie poziomu trudności podstawki. Z dodatkiem jest jeszcze lepiej, bo tam dochodzą scenariusze z podstawki w wersji Hard oraz Alien Soldiers (takie drony, tylko zamiast ułatwiać, utrudniają i są dużo trudniejsze do zabicia). Ale nawet bez dodatku podstawka potrafi wypruć flaki. A jeśli granie solo na jedną rękę jest zbyt proste, to zawsze można zagrać na 2-3 (bo na więcej, to już dla mnie za dużo ogarniania w pojedynkę). Wtedy poziom trudności na pewno wzrośnie.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: Jan_1980 »

Robinson - bardzo dobra, wymagająca przygodówka. Znam lubię, grałem solo "tysiące" razy. Ponoć podobnie chodzi This War of Mine.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: mat_eyo »

Powinny pasować Ci Karciane Podziemia albo Hostage Negotiator, ze wskazaniem na te pierwsze.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: Sroczka »

A co z Gears of War? Ktoś poleca solo?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: Quba40 »

cezarr pisze:Zastanawiam się nad zakupem jakiejś klimatycznej gry do grania w pojedynkę. Miałaby zastąpić mi Horror w Arkham LCG, który mnie zawiódł, bo:
- w pudełku tylko 3 scenariusze; dodatkowa kampania na 9 scenariuszy to koszt 400 zł (o ile dobrze rozumiem i liczę), a to dla mnie za drogo,
- jak dla mnie za dużo losowości,
- gra niby oferuje fajny rozwój postaci, budowanie talii, ale w podstawce jest mało scenariuszy, a do tego mało kart i wybór jest skąpy,
- przygotowanie scenariusza to dla mnie męka (za dużo przeszukiwania sterty kart, by wybrać te, które w danych scenariuszu mają grać).

Myślę o Eldritch Horror, Descencie, Imperium Atakuje (gdy wróci do sklepów). Miałem kiedyś Horror w Arkham planszówkę i Mage Knighta - te mi nie odpowiadały ze względu na zbyt długi czas trwania jednej partii.

Może ktoś mógłby mi coś polecić?

(BTW, dla jasności: nie chciałbym dyskutować o wadach i zaletach Horror w Arkham LCG; wiem, że gra ma wysokie notowania i wielu fanów i ja też nie uważam jej za złą grę. Potrzebuję jednak czegoś innego.)
Przecież Horror w Arkham lcg 1 Core Set to tylko demo, :D Gra niestety zaczyna się dopiero po kupnie drugiej podstawki i dodatków. Na dłuższą metę nie obejdzie się też bez organizera, ale z tym rozstawienie nowego scenariusza to kwestia max 10 minut. Niestety LCG to droga zabawa, ale regrywalność rośnie z liczbą dodatków.

Ze swojej strony mogę polecić This War of Mine: gra planszowa, Space Hulk: Anioł Śmierci, Karciane Podziemia, Warhammer Quest: Przygodowa Gra Karciana (choć jeśli wkurzało Cię przygotowywanie scenariuszy do HwA lcg to tutaj może być ten sam "problem").
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: kinioo »

Hej,

U mnie numer jeden z gier solo to 'klasyk' czyli Mage Knight (ale pewnie ma tyle samo zwolennikow co przeciwnikow);

Z innych:

- Robinson Crusoe - swietne, dlugie, trudne, ale swietne;
- Hostage Negotiator (choc sama podstawka mnie troche zawiodla; dodatek czeka na polce jeszcze nie gralem);
- This War of Mine - rowniez kupione pod tryb solo, rowniez jeszcze nie gralem;
- Gears of War (slyszalem, ze swietnie chodzi na 'jednego', swietny system AI) - jw czyli czeka na polce;
aaaaa no i wspomniany Arkham LCG - tez w folii na polce....

...oj gdzie ja znajde na to czas!!!

Z gier solo, ktore mam na radarze:

- Legendary Encounters: Alien;
- Race for the Galaxy;
- Lord of the rings LCG;
- Pathfinder;
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: pavel »

Breżniew pisze:
Jiloo pisze:
pavel pisze:(...) Legendary ecounters alien (...)
Ogólnie seria Legendary Encouters, bo jest jeszcze Predator i Firefly.
Nie grałem solo, ale podobno poziom trudności tych gier rośnie wraz z liczbą graczy i solo jest zbyt łatwe.
Nie grałem w LE: Firefly, ale do solo to raczej mi ona słabo wygląda. Predator solo z resztą też nie śmiga tak, jakbym sobie tego życzył, bo kilka mechanik wymusza współpracę między graczami i bez tego przejście scenariuszy jest najprawdopodobniej niewykonalne. Solo w LE: Alien przy zastosowaniu domyślnych zasad jest względnie proste (przy czym są scenariusze prostsze i trudniejsze), ale jest kilka dobrych sposobów na podkręcenie poziomu trudności podstawki. Z dodatkiem jest jeszcze lepiej, bo tam dochodzą scenariusze z podstawki w wersji Hard oraz Alien Soldiers (takie drony, tylko zamiast ułatwiać, utrudniają i są dużo trudniejsze do zabicia). Ale nawet bez dodatku podstawka potrafi wypruć flaki. A jeśli granie solo na jedną rękę jest zbyt proste, to zawsze można zagrać na 2-3 (bo na więcej, to już dla mnie za dużo ogarniania w pojedynkę). Wtedy poziom trudności na pewno wzrośnie.
Dokładnie tak jak napisałeś. Mam Aliena z dodatkiem, ogólnie zasugerowałem do sprawdzenia koledze. Jest jeden problem. Z dostępnością podstawki
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: Breżniew »

pavel pisze:Dokładnie tak jak napisałeś. Mam Aliena z dodatkiem, ogólnie zasugerowałem do sprawdzenia koledze. Jest jeden problem. Z dostępnością podstawki
Jest dostępna na forum:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=54592

280 zł za LE:Alien w koszulkach to raczej spoko cena, biorąc pod uwagę jej obecną niedostępność.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: myszons »

Breżniew pisze:
pavel pisze:Dokładnie tak jak napisałeś. Mam Aliena z dodatkiem, ogólnie zasugerowałem do sprawdzenia koledze. Jest jeden problem. Z dostępnością podstawki
Jest dostępna na forum:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=54592

280 zł za LE:Alien w koszulkach to raczej spoko cena, biorąc pod uwagę jej obecną niedostępność.
Ewentualnie tutaj
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: Phate »

Witam,
Postanowiłem dołączyć się do tematu i nie tworzyć kolejnego nowego o grach solo (forum jest już wystarczająco zaśmiecone).

Poszukuje dziś jakieś dobrego tytułu do gry solo.
W śród gier które mamy w swojej kolekcji znalazłoby się kilka z dobry trybem solo (51 stan, Robinson, RFtG) ale mają pewien minus przez który właśnie nie biorę ich pod uwagę. Mianowicie chodzi o czas rozłożenia i samej gry. Poszukuje czegoś co będę w stanie dość szybko rozłożyć i zagrać sobie gry jestem już wieczorem zmęczony po pracy i nie znajduje ochoty ani czasu na długie posiedzenie.

Jakie mam założenia:
- Rozgrywka wraz z rozłożeniem ok 60 minut
- Tematyka dowolna (rozważę każdą propozycję)
- Język polski
- Żadnych LCG (choć są rewelacyjne - grałem w LOTR LCG - to nie chce topić w nich fortuny)

Zastanawiałem się nad Space Hulk: Anioł Śmierci oraz Znak Starszych Bogów. Choć w przypadku tego drugiego tytułu nie wiem czy jak wygląda rzeczywisty czas rozgrywki.

Podrzucicie jeszcze jakieś tytuły ?
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 140 times
Been thanked: 42 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: elbruus »

Phate pisze:Witam,
Poszukuje dziś jakieś dobrego tytułu do gry solo.
Szklany Szlak, Loyang od Rosenberga; O Moj Zboże z dodatkiem.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: Phate »

Dzięki za odzew.
Sprawdzę dziś w wolnej chwili twoje propozycje.
Kiedyś miałem na celowniku O Mój Zboże! ale nie wiedziałem, że z dodatkiem można pograć solo
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: an0mander »

W OMZ solo całkiem fajnie można już grać w podstawkę, a z podobno dodatkiem jest jeszcze lepiej (u mnie ciągle czeka w szafie na swój czas :) ).
Zobacz również Multiuniversum, ma dość fajny tryb solo.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: Phate »

A co powiecie o tych dwóch tytułach które zasugerowałem ?

Tematycznie zapowiadają się fajnie - takie klimaty lubię.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Coś do gry solo zamiast Horror w Arkham LCG

Post autor: Quba40 »

Phate pisze:A co powiecie o tych dwóch tytułach które zasugerowałem ?

Tematycznie zapowiadają się fajnie - takie klimaty lubię.
Space Hulk Anioł Śmierci to dobry wybór, rozkłada i składa się bardzo szybko, bardzo dobrze działa w każdym składzie. Solo sterujesz trzema zespołami bitewnymi (6 marines) i trwa najkrócej. Są 4 dodatki które zwiększają regrywalność.
ODPOWIEDZ