coś świeżego do kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

coś świeżego do kolekcji

Post autor: Maniake »

Witam wszystkich,

po przejrzeniu wielu tytułów, zapoznaniu się z wieloma opiniami i forum trafiłem tutaj.

Ostatnimi miesiącami dużo czasu poświęciłem wraz znajomymi nad takimi tytułami jak World for warcarft board game oraz gra o tron. Wiem, że to dwa różne gatunki gier ale oba bardzo nam przypadły do gusty.

Dlatego zwracam się do was jako starych wyjadaczy o podpowiedź co można zakupić fajnego w miejsce tych dwóch tytułów.

Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: coś świeżego do kolekcji

Post autor: gregos »

Może coś z tego zestawienia Cię zainteresuje: Cosmic Encounter, Here I Stand, Spartakus: Krew i Zdrada, Eclipse, Zombicide: Black Plague, Star Wars: Imperial Assault, Captain Sonar, Twilight Imperium.
Nesmeer

Re: coś świeżego do kolekcji

Post autor: Nesmeer »

Dodaj kilka szczegółów, w ile osób gracie, czy czas rozgrywki w w/w tytuły nie jest za długi, jaki klimat preferujesz, cena?

Po tych dwóch grach, zakładając, że czas/cena nie jest ograniczeniem możesz spojrzeć na:
The Others, Zakazane Gwiazdy, Spartakusa, Cyklady, Mare Nostrum, Posiadłość Szaleństwa, Robinsona Crusoe.
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: coś świeżego do kolekcji

Post autor: Maniake »

Najczęściej gramy w 3-4 osoby ale i w 6 udaje nam się zagrać. Co do czasu to umawiamy się zawsze wcześniej na weekend, każdy wie ze wtedy ma sobie kilka h zarezerwować. Robinsona mam nie wszystkim przypadł do gustu z powodu jednej osoby która zawsze próbuje być liderem.

Myślałem o zakupie descent, ale ilość dodatków mnie przytloczyla.
Osadnicy również wydają się ciekawi.
Tytuła które podaliscie rowniez się przyjrze
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: coś świeżego do kolekcji

Post autor: Maniake »

Witam wszystkich,

Zapoznałem się z listą zaproponowanych gier i wspólnie z znajomymi postawiliśmy na dwa tytuły:

Descent i Posiadłość szaleństwa. Ale zanim coś zamówię chciałbym poznać wasze zdanie.
Mam też pytanie co do apki która jest wymagana do PS. Można się bez niej obejść przy 3-4 osobach?

Mam również pytanie co myślicie o grach Abyss i Nemezis? Jak tutaj wygląda grywalnosc?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: coś świeżego do kolekcji

Post autor: gregos »

Aplikacja do Posiadłości Szaleństwa wyręcza Was po prostu z czytania scenariusza - jeśli wolisz sam prowadzić narrację, to droga wolna. Co do Nemesis, wychodzi na to, iż jest tam dosyć dużo losowości, a ona generuje już sporą regrywalność. Podobnie a Abbys, a po dołożeniu dodatku Kraken, to już w ogóle jest sporo do grania. Niebawem ma zostać wydany drugi dodatek, więc jeszcze bardziej rozszerzą się możliwości zagrywania kolejnych partii.
ODPOWIEDZ