Area Control - 2-4 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Area Control - 2-4 graczy

Post autor: Largo »

Witam.
Potrzebuję waszej pomocy w wyborze gry z mechaniką area control. Postanowiłem zakupić coś takiego z uwagi na brak takowej w mojej kolekcji. Wiem, że na BGG można wybrać opcje wyświetlania gier cechujących się daną mechaniką, ale bardziej zależny mi na waszej opinii i bezpośrednich odczuciach z rozgrywki.
Czego konkretnie szukam:
- area control
- liczba graczy 2-4. Bardzo dużym plusem będzie tryb solo
- czas rozgrywki max. ~2-2.5h
- cena najlepiej do 300 zł
- poziom skomplikowania raczej średni do trudnego
Może jeszcze tylko dodam, że najczęściej grywam w ameritrashe, także kości mi niestraszne, ale dobrym euro tez nie pogardzę. Najważniejsze żeby gra była dobra :)
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Area Control - 2-4 graczy

Post autor: DrunkHamster »

Osobiscie polece The Godfather. Jest od 2-5 graczy, ale bardzo dobrze dziala w kazdej konfiguracji. Proste zasady i na poczatku moze sie wydawac ze rozgrywka nie jest specjalnie wymagajaca, ale jak zagrasz kilka razy to gra daje duzo satysfakcji. Sporo negatywnej interakcji.
Niestety nie posiada trybu solo. Dodam jeszcze, ze bardzo waznym aspektem w tej grze jest umiejetne zarzadzanie i zagrywanie kart zlecen.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Area Control - 2-4 graczy

Post autor: misioooo »

Omega centauri ładnie się wpisuje :)
Od 2 do 4 graczy. Jest też tryb solo (wcale nie prosty!)
Czas gry też się zgadza. Area Control jest, choć to w dużej mierze fajna gra 4X (gdzie każdego X jest odpowiednio, nie ma, że np walka dominuje).
Do tego asymetryczność - zaczyna się tak samo, ale przez technologie dostępne zawsze w ilości mniejszej niż ilość graczy BARDZO szybko robi się MOCNO asymetrycznie. Sporo dróg do wygranej i każda równie dobra. Poziom średni, mózgożernie nawet ciut wyżej.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Area Control - 2-4 graczy

Post autor: Largo »

Omega Centauri wygląda ciekawie. Niestety dostępność jest słaba. Do tej pory myślałem o Blood Rage, ale słyszałem że gra w 2 osoby to porażka. Poza tym rozmyślam właśnie nad Godfather lub Misja: Czerwona Planeta.
Do Godfathera planowane są jakieś dodatki?
W Misji wydaje mi się, że cena jest mało adekwatna do zawartości.
Jeszcze w grę wchodzi Inis, ale on będzie dostępny dopiero w kwietniu.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Area Control - 2-4 graczy

Post autor: gregos »

Largo pisze:Jeszcze w grę wchodzi Inis, ale on będzie dostępny dopiero w kwietniu.
Bierz Inis - to bardzo dobra gra. Jak nie chcesz czekać na polskie wydanie, to już teraz masz dostępną wersję angielską lub niemiecką.
ODPOWIEDZ