Pierwsi Marsjanie czy Martians

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Pierwsi Marsjanie czy Martians

Post autor: Casiliasplp »

Może ktoś gra w obie te gry którą kupić ? a może kupić obie bo się różnią ? którą pierwszą ?
tyle pytań :D a tak mało odpowiedzi
HELP !
Grałem z takich klimatów w terraformacje marsa :)
Hala Madrid
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Pierwsi Marsjanie czy Martians

Post autor: Haloon »

Krótko mówiąc First Martians to Robinson na Marsie, a Martians story of civilization to workerplacement. Obie gry nie są pozbawione wad ale mam całą marsjańską trójcę z 2017 ( First Martians..., Martians story of.... oraz Terraformacja) i bawię się świetnie przy tych grach. Zostają na półce na czas nieokreślony :D O First Martians ludzie mówią, że to gra o naprawianiu bazy i tyle ale moim zdaniem świetnie oddaje realia. Jeżeli szukasz tam kosmitów z laserowymi dzidami to nie gra dla Ciebie. Na Martians story of... wieszano psy za instrukcję ale wystarczy ściągnąć sobie drugą poprawioną wersję i gra pokazuje prawdziwe oblicze. Sprzedałem ją z pierwszą instrukcją, a kupiłem ponownie dla drugiej :)

Terraformacja to gra o globalnym zarządzaniu procesem terraformacji. Martians Story of civilization zajmuje się tematem o mniejszym zasięgu, gdyż naszym zadaniem jest zarządzanie i rozbudowa marsjańskiej kolonii. First Martians jest najbardziej "lokalną" grą - musimy zadbać o przeżycie grupy naukowców i stawić czoła nieprzyjaznemu środowisku z wykorzystaniem ludzkiej technologii. Każda gra jest o tym samym i jest jednocześnie inna. Wszystkie trzy się dobrze uzupełniają i pokazują etapy drogi człowieka na Marsa :)
ODPOWIEDZ