Towarzyska/lekka gra dla około 6 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Towarzyska/lekka gra dla około 6 graczy

Post autor: Rahu »

Cześć.
Proszę o poradę. Mam zamiar kupić gierkę lub dwie z tych bardziej towarzyskich/lżejszych. Grać będziemy głównie w 4-6 osób (gra musi być na 6 osób, dodatkowy plus jak jest dla 6+ osób, tak samo jak dla 4-5 osób). Tłumaczenie zasad dobrze gdyby mieściło się w niedłużej niż 20min. Tematyka nie ma znaczenia, oby nie była zbyt dziecinna, bo gramy w towarzystwie 20-30 lat. Z towarzyskich gier graliśmy w Dixita i bardzo się podobał, aczkolwiek z tego typu gier niechciałbym kolejnej gry. Czas 1 rozgrywki nie dłużej niż 1h. Może być negatywna interakcja (bez eliminacji graczy), coop, karcianka, i każdy inny typ gier (ważne żeby przyjemnie się grało w towarzystwie).
Chciałbym się zmieścić w okolicach 100zł lub mniej za 1 grę.
Gry które wpadły mi w oko przeglądając sklepy internetowe:
- Na sprzedaż
- Kolejka + Ogonek
- Cytadela
- Megawojownicy (nie za dziecinne? :P)
- 6 bierze
- Avalon - Rycerze Króla Artura
- 7 Samurajów
- Tajniacy
- Sabotażysta

Wspomożecie radą lub opinią, jeśli mieliście doczynienia z tymi grami? Chętnie też usłyszę o innych, niewymienionych przeze mnie grach i byćmoże mnie jakaś zainteresuje :)
Liczę na Was ^^
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Towarzyska/lekka gra dla około 6 graczy

Post autor: VincentVega »

Z gier które mam:

- Kolejka - gra fajna dla początkujących graczy po jakimś czasie może się znudzić.
- Tajniacy - mega gra imprezowa, nie nudzi się, proste zasady do wytłumaczenia w 2 minuty.
- Sabotażysta - gra stosunkowo tania, warto mieć ją w kolekcji dla więcej niż 5 osób.

Z tych trzech wybrałbym TAJNIAKÓW.

Dodatkowo zerknij na Wsiąść do Pociągu Europa(max 5 osób), Sushi Go Party(max 8 osób) i hit jak dla mnie Secret Hitler do wydrukowania (max 10 osób).
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Towarzyska/lekka gra dla około 6 graczy

Post autor: Chaaber »

Bang Kościany, szybka rozgrywka. Pomimo eliminacji graczy w emocjach patrzysz jak Twoja drużyna sobie poradzi.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Towarzyska/lekka gra dla około 6 graczy

Post autor: anna26 »

Na pewno Tajniacy- polecam wersje obrazki naprawdę fajna zabawa (jak się znudzą obrazki można zastąpić obrazkami z Dixita)
Cytadela też b. fajna (ale nie wiem czy do dostania)
Sabotażysta też dobry i niedrogi

na 4 tajniacy i sabotażysta trochę gorsi Cytadela nic nie traci.
w Avalona nie grałam słyszałam że dobry ale jest od 5 a lepiej przy większej grupie

Kolejka może się szybko znudzić
Jeszcze Cold Expres dobrze hula w przedziale 4-6
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Towarzyska/lekka gra dla około 6 graczy

Post autor: żagiel »

Dodałbym jeszcze Obecność i Wyspę kwitnącej wiśni
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Towarzyska/lekka gra dla około 6 graczy

Post autor: gregos »

Tajniacy to po prostu pewniacy na dobrą zabawę. Ale dodam jeszcze do rozważenia Magic Maze oraz Wilkołaki.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Towarzyska/lekka gra dla około 6 graczy

Post autor: Rahu »

Dziękuję Wam za propozycje i opinie.
To może najpierw powiem co na "nie" :):
Na początku byłem lekko nahype'owany na Kolejkę, jednak z tego co piszecie, a także z wyobrażenia grania w tą grę po iluś tam razach faktycznie może się znudzić powtarzalnością i tym, że niczym innym nas gra nie zaskoczy, bo już ją całą poznaliśmy.
Wsiąść do Pociągu Europa - nigdy nie grałem w żadną grę z serii Wsiąść do Pociągu, co niewątpliwie chciałbym nadrobić, jednakże zostawiam ten zakup na inną okazję jako, że tak jak wspomniałeś Vincent gra ta jest przeznaczona dla max 5 osób i też troszkę kosztuje :)
Sushi Go Party - nie kojarzyłem gry wcześniej, ale jakoś nie zachęciła mnie do kupna (bynajmniej na pierwszy rzut oka :P). Mówię "nie" na tą chwilę, ale nie odrzucam jej na przyszłość.
Colt Express - ogólnie wydaje się fajną grą, ale raczej zostawiam na kiedy indziej (też troszkę ze względu na cenę).
Avalon - jednak odpuszczam, ze względu na minimalną liczbę graczy (wolę coś co jest także na chociaż tych 4 graczy, mimo, że słabsze niż gdyby się grało w większym gronie).
Cytadela - kupiłbym, ale faktycznie nówkę ciężko dostać :D
Wyspa Kwitnącej Wiśni - "nie" ze względu na max liczbę graczy (5).
Wilkołaki - raczej klimaty gier mafijnych mnie nie pociągają + cena w stosunku do zawartości troszkę odstrasza :P
Magic Maze - pomysł na grę bardzo ciekawy, natomiast gra czasu rzeczywistego oraz brak komunikacji werbalnej między graczami troszkę mnie odpycha od niej.

To teraz czas na moje "tak" :):
Jednogłośnie Tajniacy wygrali, także mnie do tej gry przekonaliście w 100% i jestem pewien, że zakupu nie będę żałował, także znajdzie się w koszyczku ^^ - raczej w formie z hasłami niż z obrazkami, aczkolwiek się jeszcze zastanowię :)
Jeśli chodzi o drugą grę to jestem troszkę niezdecydowany pomiędzy kilkoma grami (kolejność od najchętniej, którą osobiście dodałbym do koszyka, jednak prawdopodobnie skonsultuje wybór drugiej gry z bratem, żeby chociaź jedna osoba, która będzie grała w tym towarzystwie też wyraziła swoje preferencje odnośnie wymienionych niżej gier :)):
- Sabotażysta,
- Obecność,
- Bang! kościany (mimo, że występuje eliminacja to i tak 1 rozgrywka trwa stosunkowo krótko, chociaż mały minusik na start dostaje ze względu na tą eliminację).

No i wspomniany Secret Hitler pewnie pójdzie do druku :P
Jeszcze raz bardzo każdemu z Was dzięki za wypowiedzi.
Nawet jeśli niektóre z Waszych propozycji odrzuciłem to i tak fajnie, że podawaliście coś, czego ja nie wymieniłem i dzięki temu poznałem kilka ciekawych gier.
ODPOWIEDZ