Gra dla 4-letniej dziewczynki, z planszówkowymi rodzicami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
veetee
Posty: 139
Rejestracja: 28 maja 2015, 21:33

Gra dla 4-letniej dziewczynki, z planszówkowymi rodzicami

Post autor: veetee »

Hej, poszukuję teraz dość nietypowej rady jak na mnie :)

Chciałbym kupić 4-letniej chrześnicy grę planszową, w którą pograłaby z rodzicami.

Jak bym to widział:
- wiek gracza może być 4-6 lat, chrześnica jest bardzo rozgadana i sprytna, może grać w gry dla trochę starszych dzieci
- fajnie, gdyby rodzice też odczuwali przyjemność z grania
- w grze nie może jeszcze być tekstu, ale dziewczynka już zaczyna liczyć, więc np. liczenie punktów może nie byłoby złym pomysłem
- dziewczyna zakochana w tematyce Frozen, chyba jak co drugie dziecko w tym wieku teraz, ale to jest warunek opcjonalny (nie wiem nawet czy coś jest takiego)

W co gra/grała:
- Dzieci z Carcassonne
- Potwory do szafy
- 3 małe świnki

Zastanawiałem się ryzykownie, czy normalne Carcassonne byłoby dobrym pomysłem - poza liczeniem punktów, przy których pomogą rodzice, dziecku chyba dałoby się wytłumaczyć, aby zamykało zamki/drogi, pola i aby kafelki pasowały? Ale dla rodziców to już normalna, wciągająca gra. Poza tym jest ładna i o zamkach, więc może być ciekawe dla dziecka.

Poza tym jestem słabo rozeznany w tym gatunku gier, chętnie przyjmę wszelki sugestie. :)

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra dla 4-letniej dziewczynki, z planszówkowymi rodzicam

Post autor: zioombel »

Kot Stefan! Hit ze szkolnego Koła Gier planszowych. Nie widziałem dziecka, któremu by się nie podobało.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla 4-letniej dziewczynki, z planszówkowymi rodzicam

Post autor: ozon »

Polecam "Zwierzak na zwierzaku" albo "Dooble" (gdzieś widziałem, że ma być wersja z księżniczkami).

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 4-letniej dziewczynki, z planszówkowymi rodzicam

Post autor: anna26 »

też polecam "Zwierzak na zwierzaku" i "Dooble

może bardziej skomplikowane memory typu pszczółki od G3 lub zaklęta wieża (to już droższe ale piękne)

lekko logiczne bardzo ładne typu: Rekin, Frogi - dzieciaki fajne sobie radzą

kooperacyjne: myszki w opałach

cardline zwierzęta- o dziwo dzieci są dobre a nawet po krótkim czasie lepsze od dorosłych

Jeśli ogarnia dzieci z carcassone to pewnie carcassone też- nie wiem ale znam 5-cio latka który ogarnia

inne kafelkowe- odkrywcy amazonia- bardzo ładna trenuje spostrzegawczość i umiejętność dobrego planowania

klasyk- pędzące żółwie lub ślimaki
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla 4-letniej dziewczynki, z planszówkowymi rodzicam

Post autor: adam_k27 »

Kupiliśmy synowi (4,5 roku) pod choinkę Diamenty i jest grą zachwycony. Teoretycznie jest od 8 lat, ale syn pokojnie grę ogarnia i nawet zdarza mu się wygrać. Polecam

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
veetee
Posty: 139
Rejestracja: 28 maja 2015, 21:33

Re: Gra dla 4-letniej dziewczynki, z planszówkowymi rodzicam

Post autor: veetee »

Dziękuję wszystkim bardzo za pomocne propozycje. :)

Przedstawiłem je Jury (rodzicom chrześnicy) i wybrali Małpie Figle (Coconuts), ale przy najbliższej okazji pewnie też dziewczynka dostanie jeszcze Zaklętą Wieżę. :)
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 4-letniej dziewczynki, z planszówkowymi rodzicam

Post autor: anna26 »

Zaklętą wieżę kupiłam w empiku za 82 zł (darmowy odbiór) gdy były dni promocji przy zakupie za 100 lub więcej -20 zł- co jakiś czas robią taka promocję i przynajmniej jak ja kupowałam była to najlepsza oferta na rynku.
Gra bardzo się spodobała dzieciom w wieku 5, 6, 10 lat (ograne dzieciaki)
ostatnio druga najfajniejsza obok Drako (o którym wcześniej zapomniałam)
ODPOWIEDZ