Gra planszowa do 120 zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zerosaboteur
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2018, 15:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Gra planszowa do 120 zł

Post autor: zerosaboteur »

Witam, szukam jakiejś nowej ciekawej gry planszowej bądź karcianej. Najlepiej, jeśli można w nią grać od 2 do 5 osób. Dotychczas graliśmy w takie tytuły jak :
Horror w Arkham
Posiadłość Szaleństwa 2ed
This war of mine
Robinson Crusoe
Munchkin
Horror w Arkham LCG
Martwa Zima
W gre wchodzi dowolny typ gry planszowej(choć głównie interesują mnie gierki kooperacyjne ) poza strategiami albo grami typu "Karty dżentelmenów". Dodatkowo nie chciałbym przekraczać ceny 120- 130 zł. Będę wdzięczny za rady :D
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra planszowa do 120 zł

Post autor: gregos »

Ghost Stories albo Pandemic.
blyskotliwiedobra
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:40
Lokalizacja: Końskie
Has thanked: 5 times

Re: Gra planszowa do 120 zł

Post autor: blyskotliwiedobra »

Potwierdzam, obie gry są świetne. Tak sobie jednak myślę, że Pandemic jest jednak mniej wymagająca, a patrząc na Twoje doświadczenie planszówkowe to ta gra może się dość szybko znudzić. Ghost Stories jest rewelacyjna, to moja ulubiona gra kooperacyjna - jednak max do 4 osób (klasyczny Pandemic zresztą też). Może zerknij na Space Alert - gra jest w czasie rzeczywistym, do 5 osób i widzę, że da się kupić w granicach 130 zł.
Czasem jedno ziarnko może zepsuć symetrię kawowej górki.
zerosaboteur
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2018, 15:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa do 120 zł

Post autor: zerosaboteur »

O Pandemic coś już kiedyś słyszałem i może się skuszę, a za moment zerknę na Ghost Stories skoro tak polecacie :D
blyskotliwiedobra
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:40
Lokalizacja: Końskie
Has thanked: 5 times

Re: Gra planszowa do 120 zł

Post autor: blyskotliwiedobra »

Zerknij, kup, a potem płacz po każdej porażce :twisted: :wink:
Czasem jedno ziarnko może zepsuć symetrię kawowej górki.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra planszowa do 120 zł

Post autor: gregos »

blyskotliwiedobra pisze: 02 gru 2018, 19:17 Zerknij, kup, a potem płacz po każdej porażce :twisted: :wink:
Tak, Ghost Stories to gra, która potrafi dokopać. Ponadto masz do wyboru kilka wariantów trudności, a najłatwiejszy poziom już wcale nie taki prosty do przejścia.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra planszowa do 120 zł

Post autor: Zack »

Z kooperacyjnych do 120 zobacz sobie Aeon's End (działa do max 4 graczy). Tym bardziej, że nie masz jeszcze w kolekcji deckbuildera, to ten tytuł może być ciekawym urozmaiceniem.
ODPOWIEDZ