Teraz jest Pn, 22 sty 2018, 16:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 26 gru 2017, 14:11 

Cześć,

Mam pytanie odnośnie SW Rebelii jako grę 2 osobową czy jest to na tyle ciężki tytuł, że grać można w nią z doświadczonymi graczami? Czy np. z żoną, która gra okazjonalnie da rade czy się w to nie pchać? Myślę o zakupie bo bardzo mnie interesuje ta gra ale jest do dość duża inwestycja, żeby później się okazało, że gra jest zbyt wymagająca.

W ogóle da się gdzieś w Krakowie lub okolicach wypożyczyć tą grę żeby ewentualnie sprawdzić przed zakupem, lub może ktoś prywatnie byłby w stanie pożyczyć odpłatnie?

pozdrawiam

PostNapisane: Wt, 26 gru 2017, 22:41 
Użytkownik wspierający

U mojej żony już sama tematyka by wywołała konwulsje a co dopiero żeby w to jeszcze grać, i to ok 3h :!: :!: :!:

PostNapisane: Śr, 27 gru 2017, 15:37 
Użytkownik wspierający

No jest kilka rzeczy które mogą odstraszać niezbyt doświadczonych graczy... Wg mnie to:
1. Czas rozgrywki wraz z rozłożeniem i złożeniem to 3-4 godz to absolutne minimum i to jak już zagracie kilka razy i będziecie ogarniali wszystkie zasady... Pierwsza partia to samej gry pewnie ok 6-8 godzin dlatego musicie mieć czas.
2. Zasady nie są bardzo trudne ale mnogość decyzji i dróg do realizacji wygranej może paraliżować mniej doświadczonych graczy
3. Co wynika z 2 poprzednich punktów to powinniście co jakiś czas sięgać do tej gry bo inaczej zawsze będziecie zaczynali od początku.
4. Dla kobiet uniwersum SW może być problematyczne :)

Strefa czasowa: UTC + 1