Star Wars: Rebelia

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
d0c3n7
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2016, 01:45

Star Wars: Rebelia

Post autor: d0c3n7 »

Cześć,

Mam pytanie odnośnie SW Rebelii jako grę 2 osobową czy jest to na tyle ciężki tytuł, że grać można w nią z doświadczonymi graczami? Czy np. z żoną, która gra okazjonalnie da rade czy się w to nie pchać? Myślę o zakupie bo bardzo mnie interesuje ta gra ale jest do dość duża inwestycja, żeby później się okazało, że gra jest zbyt wymagająca.

W ogóle da się gdzieś w Krakowie lub okolicach wypożyczyć tą grę żeby ewentualnie sprawdzić przed zakupem, lub może ktoś prywatnie byłby w stanie pożyczyć odpłatnie?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Wars: Rebelia

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

U mojej żony już sama tematyka by wywołała konwulsje a co dopiero żeby w to jeszcze grać, i to ok 3h :!: :!: :!:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Star Wars: Rebelia

Post autor: żagiel »

No jest kilka rzeczy które mogą odstraszać niezbyt doświadczonych graczy... Wg mnie to:
1. Czas rozgrywki wraz z rozłożeniem i złożeniem to 3-4 godz to absolutne minimum i to jak już zagracie kilka razy i będziecie ogarniali wszystkie zasady... Pierwsza partia to samej gry pewnie ok 6-8 godzin dlatego musicie mieć czas.
2. Zasady nie są bardzo trudne ale mnogość decyzji i dróg do realizacji wygranej może paraliżować mniej doświadczonych graczy
3. Co wynika z 2 poprzednich punktów to powinniście co jakiś czas sięgać do tej gry bo inaczej zawsze będziecie zaczynali od początku.
4. Dla kobiet uniwersum SW może być problematyczne :)
ODPOWIEDZ