Planszówkowy prezent dla RunMana

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Planszówkowy prezent dla RunMana

Post autor: RunMan »

rattkinowi udało się pomóc, także podkradam temat ;)

Stanąłem przed podobnym problemem - ktoś z rodziny chce kupić mi planszówkę. Myślałem, myślałem i nie wpadłem na żaden konkretny tytuł. Liczę na Waszą pomoc!

Pozwoliłem sobie podzielić kryteria na dwie kategorie: te które gra musi spełniać oraz na kryteria znacznie luźniejsze, które mogą stanowić inspirację, ale nie wahajcie się podawać niepasujących pod nie tytułów.

Zdecydowanie bliżej mi do euro, poznałem kilka tytułów ameri/ameripodobnych (Martwa Zima, Eldritch Horror, TIME Stories) i mnie nie porwały. Moje obecne TOP: Keyflower, Terra Mystica, Troyes, Scythe. Niemniej nie znaczy to, że proponowana gra musi być eurosucharkiem.

Kryteria twarde:
  • Lista gier, które mam / miałem / mają moi znajomi - odpadają
  • cena 100-120zł
  • możliwość rozgrywki powyżej 2 graczy
Kryteria miękkie:
  • trochę brakuje mi gier które można rozegrać w ~1-1,5h
  • asymetryczne gry, a zwłaszcza 1 vs reszta - tego brakuje w mojej kolekcji
  • LUBIĘ kości
  • układanie kafelków - meh (Carcassonne, Isle of Skye)
  • ciepło przyjąłbym coś świeżego/unikatowego, mechanik których jeszcze nia ma w mojej kolekcji
  • ładność gry jest dla mnie istotna. Minus na wstępie za ilustracje pana Franza.
  • lubię ukryte role / social deduction
Jeśli nie przekonam się do żadnej propozycji, to pewnie skończy się na Tokaido / Roll ftG / Lords of Waterdeep

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie propozycje! :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4624
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Planszówkowy prezent dla RunMana

Post autor: warlock »

cena 100-120zł
Z przesyłką ;)?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Planszówkowy prezent dla RunMana

Post autor: RunMan »

Może być bez, generalnie jeśli cena byłaby jakieś kilkanaście zł wyższa niż te 120zł to też będzie OK.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Planszówkowy prezent dla RunMana

Post autor: Tuminure »

Jeśli nie przekonam się do żadnej propozycji, to pewnie skończy się na Tokaido / Roll ftG / Lords of Waterdeep
Czytając posta miałem w głowie cały czas zaproponowanie Rolla i Lords of Waterdeep.

Tokaido radzę odpuścić - chyba, że szukasz gry rodzinnej. Mam wrażenie, że z Twoich "kryteriów miękkich" spełnia tylko ładność i czas trwania, a patrząc na Twoją listę gier, ciężki mi uwierzyć, że czerpałbyś przyjemność z grania w to ;).

Być może zainteresuje Cię jeszcze Obecność (a jeżeli koniecznie za 100-120zł, to Obecność + dodatek :P).
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Planszówkowy prezent dla RunMana

Post autor: gregos »

Może coś z tego zestawu podejdzie: Lorenzo il Magnifico, Great Western Trail, Zamki Burgundii, Najeźdźcy z Północy, Concordia albo z nieco większą dopłatą Bruxelles 1893.
Jeśli nie przekonam się do żadnej propozycji, to pewnie skończy się na Tokaido / Roll ftG / Lords of Waterdeep
Jeśli nic Cię nie zainteresuje, to z tej trójki brałbym LoW.
ODPOWIEDZ