Kolejna gra do kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
drozd001
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2015, 23:47

Kolejna gra do kolekcji

Post autor: drozd001 »

Witam.
Po długim przeszukiwaniu całej sterty rankingów gier planszowych decyduje się w końcu spytać o rady.

Najczęściej gram w:
Robinson crusoe (z dodatkiem)
Pan lodowego ogrodu
Cywilizacja poprzez wieki

I trochę prostsze gry
Ticket to ride
7 cudów świata
Catan

Szukam gry, która porwie mnie na wiele długich rozgrywek (regrywalnosc) jak w Robinsonie. Trochę negatywnej interakcji,ciągłej ciekawej gry bez tzw. zamulania przy stole.
Zastanawiam się nad :
Scythe ( lecz cena)
Cyklady(2 razy gralem)
Martwa zima długa noc(podobno słabo regrywalna)
Runewars (nigdy nie grałem w przygodowki ale trudno dostępna)
Terraformacja marsa
Mage knight
Star wars rebellion
Great western trail
I horror w Arkham

Najczęściej będę grał w 2-3 osoby lecz chciałbym by również skalowala się na większą ilość.

Czy jest coś godnego polecenia wśród wyżej wymienionych lub też spoza listy ?
Gatunek dowolny. Liczy się po prostu chęć powrotu do gry po zakończonej rozgrywce !
Efekt jak po zakończeniu scenariusza w robinsonie.

Dziękuję z góry wszystkim za pomoc :)
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Kolejna gra do kolekcji

Post autor: margrabius »

Też uwielbiam robinsona i ciągłe podejścia:)
Scythe mi się spodobał ale z rozgrywki na rozgrywkę coraz bardziej niestety widzę jaka ta gra jest płaska, więc jak masz doświadczenia cięższych tytułów to pograsz parę razy i sprzedasz. Interakcji prawie żadnej, a negatywna się nie opłaca.
Mage Knight to epicka przygoda z najlepszych rpgów plus mózgożerna optymalizacja. Jak lubisz myśleć nad każdym ruchem to Cię porwie. Na 3 to już niezłe wyzwanie i jeśli chodzi o myślenie i czasowo (rozgrywki w cywkę się kłaniają). Interakcji, w tym negatywnej też można doświadczyć sporo.
GWT ma się nijak do robinsona bo klimat jest ale to czyste euro (myślę że klimatycznie to poziom lewisa i clarka). Wiele ścieżek zwycięstwa, mnogość opcji, dużo myślenia i długi czas rozgrywki (nie patrz na liczby na pudełku bo są nieadekwatne). Trochę interakcji jest (podobnie jak w L&C), ale nie za dużo.
Horror mnie porwał, ale na małą ilość osób 1-3 ma wysoki poziom trudności, zaś przy dużej ilości 5-8 rozgrywka porównywalna czasowo z TI3 (6-8 godzin). Klimat wylewa się zewsząd, interakcja pełna, negatywnej zero, bo to kooperacja.
Z tego, co nie masz na liście, a mnie porwało w sposób, o którym wspominasz:
Descent 2 ed. - można grać w grupie, można grać solo (AMW); interakcja pełna, dużo klimatu i ciekawe przygody
Sword & Sorcery - jak wyżej, ale rozgrywki są dużo dłuższe i wyłącznie po angielsku
Pathfinder (wszystkie sety) - trzeba sobie ściągnąć i wydrukować tło fabularne, wciąga na długie godziny
Władca Pierścieni LCG - trudna, klimatyczna, liczne przygody, niestety grywalna praktycznie wyłącznie solo i w dwójkę
Te mam ograne, o reszcie słyszałem, ale nie chcę się wypowiadać bez dobrego ogrania
drozd001
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2015, 23:47

Re: Kolejna gra do kolekcji

Post autor: drozd001 »

Bardzo dziękuję za wypowiedź:) daje trochę do myślenia. Zwrócę uwagę na tytuły które podałeś. A co myślicie o posiadłość szaleństwa 2ed ?

O descent trochę słyszałem. Są dwie strony medalu. Jedni twierdzą że to nuda i rzucanie kostką a inni że ciekawa przygoda... I sam nie wiem ci myśleć:D
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Kolejna gra do kolekcji

Post autor: margrabius »

Przy Descencie w grupie tak jak przy sesji RPG wiele zależy od Mrocznego Władcy.
drozd001
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2015, 23:47

Re: Kolejna gra do kolekcji

Post autor: drozd001 »

Nigdy nie graliśmy jeszcze zarówno w przygodowki jak i nie urzadzalismy sesji rpg. Niedawno właśnie chcieliśmy się za to zabrac. Przeczytałem już trochę recenzji o descent i uważam że mój wybór padnie chyba na ta grę. Ale nie zamykam wątku. Może jeszcze ktoś coś doradzi. Będę wdzięczny
Pozdrawiam :)
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Kolejna gra do kolekcji

Post autor: margrabius »

Jak z Twoim angielskim i ile zamierzasz wydać? Jeśli jesteś pewny stałej ekipy i jesteś w stanie grać w jedno parę miesięcy to bym brał Gloomhaven w ciemno.
drozd001
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2015, 23:47

Re: Kolejna gra do kolekcji

Post autor: drozd001 »

Gloomhaven za droga.
Może coś innego ?:)
ODPOWIEDZ