Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Post autor: anna26 »

Witam,
Pierwszy raz chcę się Was poradzić i liczę na pomoc :)
Zastanawiam się nad kupnem gry Felda Wyroczni Delfickej. Lubimy gry średnio ciężkie. Mam Zamki Burgundii i bardzo nam odpowiadają. Wiem, że Wyrocznia jest trochę inna, ale chcę mieć różne gry. Nie przeszkadza mi odrobinę losowości. Odpowiada mi ciężkość zamków więc nie chcę np Trajana.
Nie wiem czy Wyrocznia nie ma za dużo zasad ?(mojemu mężowi to nie odpowiada)
Czy ma trochę klimatu ( mi to dość obojętne ale mąż woli jak jest)
Czy bardzo żle jest z set upem (ile czasu zajmuje? )
I czy w ogóle przyjemnie się gra i chce się wracać do niej?
Proszę pomóżcie mi się zdecydować. A może coś innego w cenie do 100-120 zł?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Post autor: Lothrain »

Zasad wybitnie dużo nie ma, myślę, że podobnie jak Zamki B. Klimat? Cóż, jeśli z grafik jesteś w stanie wykrzesać klimat to go znajdziesz, ale de facto jest go tu niewiele. Setup jak to u Felda upierdliwy. Ja nie bardzo lubię losowość Wyroczni (chodzi głównie o początkowe ułożenie żetonów) i szybko się tego tytułu pozbyłem, ale jestem tu w mniejszości. Polecałbym bardziej Marco Polo lub Lorenzo Il Magnifico.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Post autor: anna26 »

Dzięki za odpowiedź :D Może ktoś jeszcze się wypowie ?????
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Post autor: mat_eyo »

Wyrocznia jest u mnie wysoko w rankingu gier Felda. Wagowo jest o klasę niżej niż Zamki czy Trajan, jednak nadal dostajemy sporo kombinowania. Klimatu brak, ale emocji dużo, jak to w grach wyścigowych, a tutaj jeszcze dochodzi rzut kostką podczas walki z potworem ;) Bardzo dobry tytuł, polecam sprawdzić.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Post autor: Pan_K »

Ja również nie uważam, jak niektórzy, że Wyrocznia jest złą grą. Jest to z pewnością gra lekka. I - jak już sugerowano, gdybym miał wybierać, pewnie wybrałbym raczej np. Marco Polo. Niemniej,, czasem przyjemnie sobie w nią zagrać.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Post autor: anna26 »

Dzięki za odpowiedzi :D :P :) . Może ktoś jeszcze się wypowie ?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Post autor: Ardel12 »

Ja mogę dodać, że w moim wątku jest do kupienia w atrakcyjnej cenie ;)
Sprzedaję po 6 partiach, gdyż gra jest za lekka jak na mój gust (preferuję w tym czasie ograć jakiś abstract). Wyścig czuć, jest walka o dane pola (ale tylko na 4 graczy) i w każdej partii jest pole do popisu by wyznaczyć optymalną drogę. Gra wygląda cudownie i ma duży plus za modularną planszę. Na pewno warto zagrać i samemu zdecydować czy ma się na nią miejsce na planszy.

Co do porównania z innymi grami Felda, to jest to mimo wszystko inny typ, więc ciężko porównać z eurosucharami jak Badacze Głębin czy Zamki. Najlepiej w ogóle takie porównania odpuścić.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Post autor: genek »

Jak dla mnie w tej grze jest zdecydowanie za dużo losowości. A do zamków to nawet nie ma co porównywać tego tytułu. Zamki są 10 klas wyżej.
Nie powiedział bym, że trajan jest cięższy od zamków. Raczej ciężkością są podobne.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Post autor: bartekb8 »

Napiszę tak: Wyrocznię mam i lubię od czasu do czasu w nią zagrać. Nie zamierzam jej też sprzedawać bo lubię tą grę za jej "inność" i lekkość. W każdym razie nie jest to tytuł w żadnej mierze wybitny i taki który "trzeba mieć" ale gra się przyjemnie i pomimo obecności kości losowość można łatwo ujarzmiać na przynajmniej kilka sposobów -więc podczas gry w ogóle ona nie przeszkadza. Instrukcja napisana jest dobrze a zasady nie są skomplikowane, ale z początku mogą wydawać się niejasne (polecam przeczytać instrukcję przynajmniej dwa razy). Wyrocznia fajnie chodzi na 2 osoby, chociaż interakcji w niej nie uświadczymy (każdy robi swoje). Klimat jakiś jest, ale gra tu drugorzędną rolę. Świetne jest to że nie można nauczyć się gry na pamięć ze względu na modułową planszę. Myślę że w dobrej cenie Wyrocznię można kupić. Przyda się też od razu jakiś plastikowy organizer z allegro na żetony i znaczniki żeby przyspieszyć setup.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Czy warto kupić Wyrocznie Delficką? Czy ktoś grał?

Post autor: anna26 »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Kupiłam i zobaczymy czy podejdzie. Życzę wszystkim Wesołych Świąt :)
ODPOWIEDZ