Prezent dla mnie, ale w sumie to dla żony - gra dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
other
Posty: 43
Rejestracja: 02 lip 2011, 10:17
Lokalizacja: Toruń/Poznań

Prezent dla mnie, ale w sumie to dla żony - gra dla 2 osób

Post autor: other »

Małżonka spytała mnie co chcę na święta, pomyślałem więc, że warto odświeżyć trochę "zakurzone" hobby i poprosić i planszówkę. Osobiście lubię gry ciężkie, strategiczne i ekonomiczne w których trzeba poplanować i pogłówkować (Civilization, Eclipse, Gra o Tron, Caylus), ale... to z żoną będę najczęściej grał w tę planszówkę - w dwie osoby. Dlatego to będzie prezent tak trochę też dla niej :) I tu pojawił się problem, czego sobie zażyczyć.

Gra powinna być dobrze regrywalna na dwie osoby i powinna być kompromisem między grą ciężką (podobają się mi), a łatwą i w miarę krótką (podobającą się żonie). Rozgrywka powinna zamykać się w max. 1-1,5h (żona szybko się nudzi, jeżeli gra trwa zbyt długo). Z gier które lubi żona: Geniusz, Wysokie Napięcie, Stone Age, Mr Jack Pocket, Catan. Żona nie lubi: Civilization, Robinson (dużo zasad, przytłaczająca ilość kart).

Wstępnie myślałem o kupnie Agricoli i graniu w tryb rodzinny z opcją wyboru rozgrywki w trybie zaawansowanym w przyszłości. Ale jak się w międzyczasie zorientowałem, Agricola się rozmnożyła i stara wersja została rozbita na dwa warianty: dla graczy" i "rodzinny" (szkoda). Z gier myślałem o:
- Agricola Chłopi i ich zwierzyniec + ew. dodatek w przyszłości
- Agricola Wersja Rodzinna
- Agricola Wersja dla Graczy
- Kaverna
- Suburbia
- 7 cudów świata Pojedynek

Które z powyższym polecacie według naszych kryteriów? A może jakieś inne tytuły które mogą nam podejść? Z góry dziękuję za wszelkie rady!
Temat z sprzedażą/wymianą moich gier: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=27234
Zapraszam też na bloga http://www.racjonalnie.pl
veetee
Posty: 139
Rejestracja: 28 maja 2015, 21:33

Re: Prezent dla mnie, ale w sumie to dla żony - gra dla 2 os

Post autor: veetee »

Mam bardzo podobną sytuację - ja lubię gry regrywalne/strategiczne, gry prostsze bardzo szybko mnie nudzą na 2 osoby. Żona zaś żona lubi, gdy ma jasne zasady i wie, jak skończyć grę. :) Co jakiś staram się podrzucić coś cięższego, aby sprawdzić czy zadziała.

Zatem:
- great western trail: duża liczba talii, gra bardzo regrywalna, żonie podpasował klimat, mi zaś cała mechanika + liczba opcji wyboru, i ten niedosyt, że nie da się wszystkiego zrobić
- terraformacja marsa: tu zaskoczenie, bo zupełnie nie rajcuje jej klimat sf (ja też nie jestem mega fanem). Regrywalna przez ogromną liczbę kart. No i wiadomo, co trzeba robić, aby zakończyć grę
- scythe: tu również zaskoczenie. Mimo, że fajniej chodzi na więcej osób, my też mamy wiele partii 2-osobowych za sobą.
- uczta dla odyna: skoro Agricola klasyczna jest niedostępna (strasznie szkoda), to bierz ucztę - naprawdę fajnie się w to gra. Paradoksalnie jest ciężka, ale tak naprawdę dosyć prosta i przyjemna.

Wiele razy rozważałem kupno i zagranie w gry jak caverna, pola arle, etc. ale wiem już z doświadczenia, że jeśli gra nie ma jasno zdefiniowanych celów i nie nadaje kierunku, tylko jest na zasadzie 'masz ileś możliwości, więc rób co chcesz', to wtedy żona wpadała w zakłopotanie co robić i ogólnie nie sprawiało jej to przyjemności.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Prezent dla mnie, ale w sumie to dla żony - gra dla 2 os

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jeśli Agricola to wersja dla graczy.
Zamki Burgundii- kobiety kochają tę grę :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ