Star Wars:Armada

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sylwan2442
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2017, 18:36

Star Wars:Armada

Post autor: sylwan2442 »

Planuję zakup gry SW:Armada. Przeczytałem różne opinie na temat podstawki i niektóre mówiły, że jej zawartość jest niezbalansowana i trochę ograniczona. Chciałbym się więc Was spytać czy rzeczywiście tak jest, a jeśli tak to jakie zestawy najlepiej dokupić, żeby dobrze się przy grze bawić?
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars:Armada

Post autor: dziobanes »

Tak się składa, że niedawno, dzięki promocji, wszedłem w ten system bitewny, zagrałem kilka rozgrywek, więc mogę co nieco powiedzieć :D Pierwsze 2 rozgrywki grałem na samej podstawce, która faktycznie daje mocno ograniczone możliwości. Nawet instrukcja zaznacza, że normalna bitwa jest do 300 pkt , natomiast podstawka Armady daje możliwość bitwy za ok. 180 pkt na stronę. Po za tym możliwości taktyczne manewrowania jednym Niszczycielem Gwiezdnym są mocno ograniczone. Oczywiście masz do dyspozycji eskadry, ulepszenia, itp. Moim zdaniem warto od razu zainwestować w kilka dodatków lub drugą podstawkę. Ja wybrałem trochę dodatków akurat, bo wolę mieć różnorodne statki do wyboru, zamiast większej ilości tych samych. Ogólnie w Armadę gra się naprawdę świetnie, ma pewne mankamenty, ale nie ma przecież idealnego systemu bitewnego/gry planszowej :)
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars:Armada

Post autor: dziobanes »

A co do tego jakie dodatki brać, to wg mnie najlpiej dobrać jakiś duży statek dla Rebelii i 2 małe lub średnie dla Imperium + dodatek Łotrzy i Bandyci , który daje kilka fajnych eskadr i kart ulepszeń dla obu stron. Wtedy masz pełne 300 pkt na stronę i jeszcze możesz trochę kombinować z wyposażeniem.
ODPOWIEDZ