Gra o Tron

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Taia
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2017, 00:08

Gra o Tron

Post autor: Taia »

Cześć mam pytanie, chcę kupić planszówkę - Grę o Tron, na rynku jest kilka, chociaż skłaniam się do Gry o Tron Galaktyka. Czy możecie mi poradzić, która będzie najlepsza dla fana serialu?
Dzięki, pozdrawiam
Turnavine

Re: Gra o Tron

Post autor: Turnavine »

Hey, na przyszłość polecam ten dział jeśli pytamy się o porady co do kupna:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=43

A gry moim zdaniem będzie ciężko sklasyfikować pod względem fana serialu - jedynie można zwrócić uwagę na to czy ma zdjęcia z serialu czy nie. Zależy od tego jak duża jest grupa, którą masz do gier, ile czasu może poświęcić i czy woli mniej czy bardziej angażujące gry.

Z Galaktyką chodzi o firmę Galakta? DO każdej można ściągnąć z ich strony instrukcję, polecam poczytać, może coś Cię zainteresuje:

Gra o Tron, druga edycja - ta z dużą planszą Westeros, to królowa wśród wszystkich tych tytułów, najbardziej znana, oparta na negocjacjach, kontroli terytoriów bez losowości (ale możemy wprowadzić taki element), jest też długa, najlepiej działa w większym składzie, na mniej osób może zawodzić, dodatkowo nie ma zdjęć z serialu jeśli to kogoś razi.

Bitwy Westeros, dwuosobowa, coś jak gra planszowa, która może się kojarzyć z bitewniakiem. Również bardzie odwołuje się do książek. Jest też do niej trochę dodatków.

Gra o Tron Intrygi Westeros ma zdjęcia z serialu i jak mniemam zapewne przemyślaną mechanikę autorstwa Knizi, ale to jednak bardziej mechanika niż gra skupiona na klimacie serialu. ; )

Gra o Tron HBO - to karcianka, ale nie kolekcjonerska jak gra karciana - ta ma ilustracje z serialu i stanowi zamkniętą całość. Jednak nigdy nie grałem ani nie spotkałem się z recenzją. Gra kolekcjonerska jest za to ciepło omawiana jednak wciąga w zakup kolejnych dodatków - co kto lubi (i nie posiada raczej odwołań do serialu).

Gra o Tron Quiz - chyba, choć nie dam sobie głowy uciąć (nie pamiętam już), oparta tylko na serialu, bardzo ciekawy tytuł bo mamy i quiz i przejmowanie panowania nad terytoriami w Westeros. Pytania są chyba maksymalnie do 4 sezonu (na razie, być może będzie jakiś dodatek po ostatnim). W sumie dla fanów serialu do polecenia choć pytania mogą być podchwytliwe.

Grę o Tron Żelazny Tron, sam posiadam, z dodatkiem, siadła u mnie w grupie - też jest oparta na negocjacjach, gramy rodami, posiada zdjęcia z serialu. Gra nad stołem czyli negocjacje pozwalają na sporo odwołań do fabuły. Też działa lepiej im więcej graczy. Na trzech bardzo nie polecam.

Gra o Tron Królewski Namiestnik - szczerze mówiąc dla mnie niewiadoma i nie każdy polubi kreskówkową oprawę.
ODPOWIEDZ